....

Chyba na stránce: Jak pracovat se stezkou - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/program/skautky-a-skauti/skauti-skautky-stezky/956-jak-pracovat-se-stezkou?autologin=1"

STEZKY A VŠE KOLEM NICH

Jak pracovat se stezkou

S podtitulem Metodika k používání a zavádění nové skautské stezky je k dispozici základní příručka k nové skautské stezce.

foto/obrázek poskytl(a): František Šereda

Jak pracovat se stezkou – pdf; 3,5 MB

Obsahuje informace nezbytné pro používání a zavádění stezky do oddílu. Zahrnuje odpovědi na všechny základní otázky, které mohou toho, kdo se stezkou bude pracovat, napadnout. Nechybějí ani praktické návody a konkrétní náměty na programy.

Přehledné členění umožňuje snadné vyhledání potřebných informací. Publikace je určena všem, kteří chtějí novou skautskou stezku používat v oddíle.

Uvnitř naleznete například kapitoly Jak stezka funguje, Jak zároveň stíhat stezku i program nebo Jak se stezkou začít u nás v oddíle.


Mezi jednotlivými kapitolami jsou ilustrační povídky, jako například tato:

Poprvé jsme pořádně narazily. Přímo do hlavy. Mě, Lentilku, Veverku a Agátu stezka baví a stále motivuje. A vůbec jsme si v našem zápalu nevšimly, že skautky už tak nadšené nejsou. Tedy nevšimly jsme si toho do včerejška, kdy jsme si na výpravě udělaly po velké hře review. Překvapilo nás, kolik negativních zážitků a emocí na nás holky začaly chrlit. A to, co nejvíc zaznívalo, bylo, že se jim zdá, že program je poslední dobou pořád stejný. Zahrajeme si hru a pak zjistíme, že jsme si splnily bod ze stezky, tak nějak by se dal shrnout jejich pohled na věc. Úplně mě to rozčarovalo a nedokázala jsem na negativní zpětnou vazbu správně zareagovat, protože mi to v tu chvíli přišlo jako velká nespravedlnost vůči mně a mému snažení v oddíle. Večer po výpravě jsem na to nedokázala ani pomyslet, a tak jsem si řekla, že si dám chvíli od problémů pauzu, a podívala se s bráchou a rodičema na Vratné láhve. Až zase dneska jsem se k tomu vrátila. Odpočatá a s čistou hlavou. Pomalu ale jistě mi začalo docházet, kde jsem, nebo spíš jsme – nemůžu přece všechny chyby házet jen na sebe – udělaly chybu. Chtěly jsme, aby skautky měly plnění stezky co nejjednodušší, a tak jsme k plnění jednotlivých bodů používaly pořád jednu a tutéž metodu, což se promítlo v tom, že se náš program stal jednotvárný, černobílý, příliš jasný, beze změn a překvapení a ztratil předchozí rozdílnost. Sama doufám, že to je ten hlavní problém, a pokud ho vyřešíme, což pro nás nebude nijak těžké, vrátí se předchozí nadšení našich skautek. Uvidíme…


Kromě možnosti příručku si přímo stáhnout jje možné ji samozřejmě objednat na www.skaut.cz/ob­chod za 49,– 

logo

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.
  Nahlásit chybu