....

Chyba na stránce: Poslední 2 školení k novému Občanskému zákoníku a Stanovám - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/rizeni-a-organizovani/1593-posledni-2-skoleni-k-noz-a-stanovam?autologin=1"

Poslední 2 školení k novému Občanskému zákoníku a Stanovám

Poslední 2 školení k novému Občanskému zákoníku a Stanovám

V Praze a Olomouci máte jedinečnou šanci zjistit v čem jsou nové Stanovy Junáka a co přinesl do skautského života nový Občanský zákoník.

foto/obrázek poskytl(a): Ludmila Hobzová

V loňském roce proběhl celý řetězec seminářů k tomuto tématu. Pro ty, kteří se nestihli zúčastnit, plánujeme ještě setkání v Olomouci 11. 4. 2015 a v Praze 25. 4. 2015.  Více podrobností k těmto místům, jejich kapacitu a hlavně možnost přihlášení se najdeš na http://skoleni­.skauting.cz/

Program bude zaměřen velmi prakticky. Projdeme nové Stanovy a řekneme si, kde se konkrétně co změnilo ve vztahu k organizačním jednotkám, co je třeba řešit a na co si dávat pozor. Lektoři budou z týmu, který připravoval Stanovy a řešil jejich návaznost na nový Občanský zákoník (NOZ). Představí nám základní principy a názvosloví (NOZ), a pak některé oddíly, které se týkají činnosti Junáka. Zejména spolkové právo a rejstříky.

Mnoho zajímavých informací k této problematice, vzory smluv apod. nalezneš už nyní na: http://krizovatka.skaut.cz/stredisko/novy-obcansky-zakonik-stanovy/zmeny-ktere-prinasi-noz

V říjnu 2014 dostal každý vedoucí oddílu a každé organizační jednotky (střediska, okresy, kraje) spolu s časopisem, jeden výtisk nových Stanov Junáka, který si s sebou přines na školení, nebo si můžeš stáhnout elektronickou verzi Stanov. Několik jich bude také k dispozici přímo na školeních.

Pokud je ve Tvém okolí ještě někdo, pro koho by bylo toto školení vhodné určitě mu dej o školení vědět.

Za přípravný tým

Ludmila Hobzová
Kancelář ústředí Junáka

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 494x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

2 Názory
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu