....

Chyba na stránce: Jak do skautISu se všemi jeho funkcemi? Založte a propojte si účet! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/rizeni-a-organizovani/1857-jak-do-skautisu-se-vsemi-funkcemi?autologin=1"

Jak do skautISu se všemi jeho funkcemi? Založte a propojte si účet!

Jak do skautISu se všemi jeho funkcemi? Založte a propojte si účet!

Přišla vám faktura za služby STS a chcete se dostat k detailnímu vyúčtování? Chcete mít přístup k informacím jen pro členy Junáka zde na Křižovatce? Rádi byste hledali osoby ve Skautském adresáři? Založte si účet ve skautISu a propojte ho s údaji z registrace!

Pozor, v článku je zmíněn Teepek, což byl webový projekt zaměřený na cílovou skupinu skautek a skautů a oblast podpory rádců. 1. 7. 2018 byl Teepek uzavřen a již není dostupný. Funkci podpory rádců převzal částečně Rádcovský rozcestník (https://radce.skaut.cz).

skautIS a přihlašování přes něj nyní využívá již více jak 20 tisíc unikátních uživatelů (z toho přes 10 tisíc aktivních v posledních 6 měsících). Díky svému účtu ve skautISu se dostanou k informacím o své osobě i členech oddílu či jednotkách Junáka. Mohou hledat osoby ve Skautském adresáři, získají možnost přihlásit se do Skautské telefonní sítě, ale také se mohou přihlásit na Teepek.cz, Skautskou křižovatku a mnoho dalších webů.

Jen pokud máte založený účet ve skautISu a máte ho správně propojený na skutečné údaje z registrace, získáte přístup ke všem službám a informacím, které jsou členům Junáka k dispozici! Víte ale, jak si účet založit a hlavně, jak ho správně propojit se skutečnými údaji? Připravili jsme zde jednoduchý návod. Podrobný návod, plný obrázků a detailních informací, jsme připravili na webu Nápovědy (is.skaut.cz/na­poveda), kde najdete i mnoho dalších návodů a zajímavých informací. V tomto článku na Skautské křižovatce jsou pouze ty nejpodstatnější informace.

Nárok na účet ve skautISu má každý člen Junáka a stojí zato toto právo využít! Účet není určen jen vedoucím (jak si mnoho členů chybně myslí), ale úplně každému a to včetně mladších členů. Členové mladší 15 let však mají omezené možnosti a nemohou si měnit své osobní údaje v registraci, pokud jim to vedoucí přímo nedovolí.

Účet ve skautISu je určen pouze skutečným osobám a nesmí být sdílen více lidmi najednou! Nemůžete tedy založit účet a ten používat pro celý oddíl či středisko – to je přísně zakázáno a takové účty budou bez náhrady blokovány!

1. Jak na založení nového účtu ve skautISu?

Je to velmi snadné, jde jen o vyplnění jednoduchého formuláře a pár kliknutí. Detailní návod najdete na webu nápovědy.

Jakmile si založíte účet ve skautISu získáte přístup k základním službám a funkcím. Dokud ale nebudete mít svůj účet propojen s reálnou osobou z registrace, nebudete mít přístup ke všem funkcím určeným členům Junáka.

2. Předejte údaje pro propojení svému vedoucímu

Proto se podívejte na svůj bezpečnostní kód ve skautISu (pozor, nejde o vaše heslo – to nikomu nikdy nedávejte!) a údaje předejte vedoucímu, aby vám účet propojil. Údaje najdete vždy v menu "Moje > Moje osoba > záložka Účet a role ve skautISu".

3. Vedoucí propojí váš účet s údaji ve skautISu

Nejdůležitější krok, zajišťující přístup k funkcím pro členy Junáka, je následně na vašem vedoucím. Ten musí propojit váš nově založený uživatelský účet s údaji o vaší osobě ve skautISu. Podrobný návod vedoucí najde na webu nápovědy, zde v článku jenom ve zkratce.

Vedoucí jednotky (nebo uživatel s oprávněním „Vedoucí/admi­nistrátor jednotky“, kde jste členem) vyhledá vaši osobu a pak k ní přiřadí uživatelský účet.

Při propojení účtů je nutné zachovat jedny z údajů – buď ty, co jsou již uloženy v registraci, nebo ty, které jste si sami zadali. Významně doporučujeme zachovat údaje, které jsou již uloženy v registraci (tzv. "dosavadní údaje")! Jinak hrozí, že vám vedoucí smaže rodné číslo, adresu bydliště a další údaje (neboť jste si je do svého nově založeného účtu nevyplnili). Proto by měl vedoucí velmi dobře zkontrolovat, které údaje jsou úplné a ty ve skautISu zachovat.

4. Volitelné přidání role uživateli skautISu

Pokud vedoucí chce, může uživateli následně přidat nějakou roli. Jednoduše vyhledá jednotku a vybere roli, kterou by osoba v jednotce měla mít. Pokud je osoba mladší 15 let, lze přidat role, které mají v názvu dovětek "pro děti". Tyto role umožní zobrazovat údaje o jednotkách a členech z jednotky osoby, ale i nadále zamezují možnosti měnit údaje o své osobě v registraci.

Závěrem

Doporučujeme všem, aby si účet ve skautISu založili, neboť určitě přijde chvíle, kdy ho budou chtít využít. Příležitostí pro použití účtů je opravdu hodně. Zároveň prosíme vedoucí, aby založené účty uživatelů propojovali se skutečnými údaji z registrace. Jen tak budou mít všichni uživatelé k dispozici všechny možnosti, které jim skautIS a členství v Junáku nabízí.

Pokud byste měli k něčemu dotaz, připomínku či nápad, neváhejte napsat komentář pod článek, vyhledat informaci na webu nápovědy, nebo se obrátit na technickou podporu Junáka.

Užitečné návody v nápovědě

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1636x

Práce s článkem

3
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu