....

Chyba na stránce: Úpravy v obsahu kvalifikace zkouška vodáckého minima a kapitánské zkoušky - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/vzdelavani/3770-upravy-v-obsahu-kvalifikace-vodacke-minimum-a-kapitanska-zkouska?autologin=1"

VZDĚLÁVÁNÍ


K dobrému vedení oddílu je třeba dobré a průběžné vzdělávání. To povinné, ale i další – rozvojové. Neváhej a ponoř se do něj, najdi si to nejlepší pro sebe nebo pro další členy vaší oddílové rady.

Úpravy v obsahu kvalifikace zkouška vodáckého minima a kapitánské zkoušky

Po několikatelém testování a ověřování při KZ a ZVM došlo k revizi kompetencí KZ i ZVM.

U některých bodů bylo třeba vyjasnit formulaci, někde upravit znění, některé body zjednodušit, jeden bod přidat a zejména logicky scelit kompeteční profil tak, jak se v praxi vyučuje, osvojuje a ověřuje v logických celcích.

Vlastních faktických změn v pojetí KZ je velmi málo (jachting z volitelného do povinného, kajak přidán jako samostatná kompetence), což vychází zejména z praxe, kde se tyto aktivity a na ně navázané kompetence v rámci zkušebních komisí ověřují (kajak) či minimálně osvojují či ukazují (vyučují na LŠ).

Dále byly přidány k číselnému označení kompetencí jejich slovní názvy, což se v praxi ukazuje jako vhodné při komunikaci s adepty KZ/ZVM.

Vzhledem k pojetí KZ (menší počet kompetencí, ověřují se všechny) oproti VZ v kompetenčním profilu dále nerozlišujeme kompetence na jednotlivé typy (nezbytné, postojové, rozvojové...).

Navrhované změnu odsouhlasil HKVS na svém jednání 7. ledna 2018.

Odpovídající přílohy Směrnice k obsahu vybraných činovnických kvalifikací byly aktualizovány a zveřejněny 15. února 2018.

  • Obsah zkoušky vodáckého minima si můžete stáhnout zde.
  • Obsah kapitánské zkoušky si můžete stáhnout zde.

 

S využitím dokumentu od Davida Svobody - Cedníka

Michal Peroutka - Pérák
koordinátor vzdělávání

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 704x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu