....

Chyba na stránce: Chcete uspořádat vzdělávací kurz? Stáhněte si zdarma novou příručku, která vám s tím pomůže - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/vzdelavani/dalsi-moznosti-vzdelavani/4541-chcete-usporadat-vzdelavaci-kurz-stahnete-si-novou-prirucku-ktera-vam-poradi-jak-se-do-toho-dat?autologin=1"

Vzdělávání vhodné pro oddílové rady

Pokud byste měli tip na vhodný článek, knížku nebo webové stránky týkající se vzdělávání, pošlete nám ho prosím na email vzdelavani@skaut.cz.    

Chcete uspořádat vzdělávací kurz? Stáhněte si zdarma novou příručku, která vám s tím pomůže

Chtěli byste u vás uspořádat vzdělávací kurz? Nová metodická příručka "Připravujeme skautský kurz" vás provede od prvních krůčků, přes samotnou realizaci, až po plánování dalšího ročníku.Jako e-knihu si můžete příručku stáhnout - rovněž zdarma - v e-shopu.

Příručka je určena pro začínající vzdělavatele a lektory, kteří se např. na okrese dohodnou, že chtějí uspořádat "nelesní" vzdělávací akci.jasně, stručně, výstižně a přehledně představit, jaké existují druhy vzdělávacích akcí, ukázat, co všechno bude potřeba zařídit pro zdárnou přípravu kurzu, co bude potřeba dělat v jeho průběhu i jak se vypořádat se závěrečným vyhodnocením.

Podle toho jsme zvolili strukturu příručky, jejímž pojítkem je časová linka. Jednotlivé kapitoly přibližně kopírují průběh práce na vzdělávací akci – od prvotních úvah, přes přípravy, po realizaci a uzavření. I tak ale doporučujeme nečíst jednotlivé kapitoly až v situaci, kdy jste s přípravou skutečného kurzu pokročili. Doporučujeme se alespoň rámcově seznámit s celým obsahem publikace a později se k němu výběrově vracet.

V souladu s výše uvedeným záměrem byla zvolena jednotná struktura všech kapitol. Každá je uvozena obecnějšími tezemi k dané problematice a na jejím konci je sestaveno krátké shrnutí v bodech, kde dochází k vypíchnutí nejdůležitějších postřehů. Následuje seznam dalších doporučených informačních zdrojů, kde se lze o daném tématu dozvědět ještě více podrobnějších informací. Často následují příklady dobré praxe od různých zkušených vzdělavatelů, které vám mohou s pořádáním vaší nově vznikající akce pomoci. Zároveň budeme rádi, pokud nám příklady dobré praxe pomůžete rozšířit o své zkušenosti. Nejlépe sdílené na vzdelavani@skaut.cz.

První kroky k sepsání příručky byly učiněny koncem roku 2017, kdy se kolem editorů příručky Filipa Hlavinky - Mukókiho a Martina Sováka - Čajocha vytvořil autorský tým v tomto složení: Filip Hlavinka - Mukóki, Martin Sovák - Čajoch, Michal Peroutka - Pérák, Jitka Baudischová - Jíťa, Pavel Žalský - Dingo, Ludmila Hobzová - Lída, Jakub Jebavý - Opičák, Barbora Tichavová - Rozárka.

Přejeme vám hodně tvůrčí atmosféry ve vašem týmu, nadšené a motivované účastníky a chuť se neustále sami vzdělávat.

Michal Peroutka - Pérák
koordinátor vzdělávání

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 763x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu