....

Chyba na stránce: Rádcovský kurz - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/vzdelavani/kvalifikace-oddil/1016-radcovsky-kurz-oddil?autologin=1"

Rádcovský kurz

Rádcovský kurz

Rádcovské kurzy (RK) nejsou přímo kvalifikací, ale nenahraditelnou podporou pro vedoucí družin - rádce a rádkyně. Vaši rádcové vám budou vděční, pokud jim nějaký nabídnete.

Pro koho jsou RK určeny?

Jak již bylo řečeno, rádcovské kurzy jsou určeny především pro rádce a rádkyně skautských družin, kteří se chtějí ve své práci zlepšit, načerpat nové náměty na činnost družiny, poznat lidi, kteří jsou na stejné lodi a hledají odpověď na obdobné otázky apod.

Jak RK vypadají?

Formát rádcovských kurzů je velmi různorodý. Nejčastěji lze najít kurzy na lokální úrovni, tedy střediskové, okresní nebo krajské. Ty mají zpravidla podobu několika víkendů v průběhu školního roku, ale je možné najít taky takové kurzy, na nichž se rádci schází na jednodenních nebo několikahodinových setkáních v určitém časovém období. Pokud hledáte podobný formát kurzu, ptejte se po něm nejlépe ve svých střediscích nebo vyšších jednotkách.

Existují i rádcovské kurzy, které mají podobu zhruba týdenního letního tábora. Mezi ty nejznámnější patří rádcovský tábor Hradiště nebo Tábor sv. Jiří, Rádcovský tábor Sherwood.

Vyhledat si rádcovský kurz můžete v databázi vzdělávacích akcí.

 

logo

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.
  Nahlásit chybu