....

Chyba na stránce: Aktualizace kluboven na mapách google a mapy.cz – příležitost před nábory - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/zakladny-taboriste/pridavani-a-upravovani/1968-aktualizace-kluboven-na-mapach-google-a-mapy-cz-prilezitost-pred-nabory?autologin=1"

Aktualizace kluboven na mapách google a mapy.cz – příležitost před nábory

Aktualizace kluboven na mapách google a mapy.cz – příležitost před nábory

Toto je neaktuální článek. Pro aktuální informace klikni sem! Za chybný odkaz se omlouváme.

Už v těchto dnech začínají rodiče pomalu hledat vhodné aktivity pro svoje děti. Pokud bude vše jako v minulých letech, začne teď zájem pomalu růst, v září dosáhne vrcholu a v průběhu října začne pomalu opadávat.

Informace o tom, kde skautský oddíl najít a jak ho kontaktovat jsou dostupné hlavně na těchto třech místech:

Všude se využívají data ze skautISu, na skaut.cz jsou dostupné ve větším rozsahu a aktualizují se prakticky okamžitě potom, co jsou ve skautISu změněny. Na google mapách se údaje aktualizují přibližně v měsíčním cyklu a na mapy.cz od seznamu se data aktualizují dvakrát do roka. Velká aktualizace se chystá právě na začátek září, proto je teď nejlepší čas údaje projít a případně aktualizovat.

Co se na mapách zobrazuje

Nejčastější je situace, že k jedné klubovně patří jeden oddíl. V takovém případě se kromě adresy klubovny zobrazují ještě údaje, které jsou u oddílu zadané ve skautISu na záložce kontakty a jsou označené jako veřejné. Určitě se vyplatí zkontrolovat, zda jsou aktuální.

V případě, že se ve stejné klubovně schází více oddílů ze stejného střediska, jsou u ní k dispozici kontaktní údaje na středisko – opět ty, co jsou zadané na záložce kontakty na stránce střediska ve skautISu a jsou označené jako veřejné.

Třetí možnost je, že se na jednom místě scházejí oddíly z různých středisek, pak se zobrazuje každý oddíl zvlášť (dle příslušnosti ke středisku) a opět se použijí kontaktní údaje oddílu.

Jak to upravit nebo zadat nové klubovny?

V naprosté většině případů půjde jen o to údaje zkontrolovat. Údaje používané na mapách najdeme u oddílu ve skautISu na třech místech:

  • Záložka Kontakty – tady můžeme zkontrolovat, editovat, zveřejnit nebo zneveřejnit telefonní číslo, email a web, které jsou pro hledající rodiče asi klíčové.
  • Záložka Nemovitosti a základny – je důležitá pro určení místa a správné zobrazení adresy klubovny. Vybírá se zde ze zadaných nemovitostí, nové se vytvářejí na odpovídající záložce u střediska (neboť středisko klubovnu vlastní, nebo na ni má uzavřenou nájemní smlouvu).
  • Záložka Nábory – tady je možné zadat informace o tom pro koho oddíl je (kluci, holky, věk) a časy schůzek. Tyto údaje se používají jen na skaut.cz a skautské weby spolupracující se skautISem; pro google a seznam se nepoužijí.

Upozornění: Aby se klubovna s náborovými údaji na mapách zobrazovala, je nutné ve skautISu u jejího užívání na záložce "Nemovitosti a základny" zaškrtnout, že má být klubovna zveřejněna! Bez toho se žádné údaje o klubovně a náborech nedostanou na žádný jiný web.

Jak si zkontrolovat, že je to správně?

Základní přehled všech údajů, které o sobě oddíl zveřejňuje pro mapy a veřejný web najdete přímo ve skautISu na záložce "Náhled veřejných údajů". Můžete se však podívat i na skautský web pro veřejnost, kde je mapa s kontakty pro přidání se do oddílu. Na www.skaut.cz/pridejte-se se změny projeví prakticky hned, takže se hned po zadání údajů dá vyzkoušet, zda se dá vaše klubovna na mapě najít a zobrazují se u ní ty správné informace. Pokud je vše v pořádku, objeví se odpovídající informace (v menším rozsahu, třeba bez časů schůzek) dříve či později i na seznamu a googlu. Pokud se naopak klubovna nedá najít vůbec, bude to nejspíš tím, že nejsou zadané všechny povinné údaje.

Google navíc umožňuje o klubovnách zobrazovat více informací (jako jsou fotky apod.) a pokud byste si takové údajě chtěli upravovat přímo na stránkách google. Stačí napsat na frantisek.sereda@junak.cz o kterou klubovnu má jít a na jaký e-mail máme poslat pozvánku ke správě.

Co teď dělat?

Pokud chcete mít co nejlepší informace pro angažované rodiče hledající aktivity pro své děti, vlastně stačí jenom:

  1. Zkontrolovat údaje na popsaných záložkách a případně je aktualizovat – do čtvrtka 20. 8.
  2. V případě problémů nebo v případě zájmu zpravovat svůj záznam na google mapách psát na frantisek.sereda@junak.cz

 

František Šereda (Moulin)
asistent organizačního zpravodaje

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2866x

Práce s článkem

3
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

4 Názory
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu