....

Chyba na stránce: Členská karta – co se dá připravovat už teď a co bude v lednu jinak? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/benefity/benefity-karta/2189-clenska-karta-co-se-da-pripravovat-uz-ted-a-co-bude-v-lednu-jinak?autologin=1"

ČLENSKÁ KARTA A SLEVY

Tradiční papírové skautské průkazky přestávají na svoji roli stačit. Od členského průkazu se dnes čeká, že nabídne výhody, bonusy a slevy. Právě ty členská karta nabízí ve velkém rozsahu. Podívejte se na této stránce na vše, co vás ve vztahu ke členské kartě zajímá.

Členská karta – co se dá připravovat už teď a co bude v lednu jinak?

Členskou kartu od příštího roku čeká řada změn, nejdůležitější je prodloužení platnosti na 3 roky.

Pozor, v článku je zmíněn Teepek, což byl webový projekt zaměřený na cílovou skupinu skautek a skautů a oblast podpory rádců. 1. 7. 2018 byl Teepek uzavřen a již není dostupný. Funkci podpory rádců převzal částečně Rádcovský rozcestník (https://radce.skaut.cz).

S prodloužením platnosti bude spojeno několik úprav toho, jak se se členskou kartou ve skautISu pracuje. Nejsou to velké změny a všechno to přiměřeně pochopitelně a logicky vychází z prodloužené platnosti, ale i tak o tom připravujeme speciální článek s návodem. Protože ale odevzdat registraci bude (jako v minulých letech) možné nejdříve 1. 1., přinášíme teď hlavně přehled toho…

…Co je k objednání karty potřeba a co je možné si začít připravovat už nyní, před zahájením registrace? Fotografie a potvrzení o studiu.

Fotografie

Každý, kdo chce jakoukoli variantu členské karty, bude potřebovat nahrát do skautISu průkazovou fotografii. A to fotografii následujících parametrů:

  • reálný portrét na jednobarevném pozadí
  • poměr stran 4:3 (při jiném poměru bude použit výřez)
  • velikost 1600:1200 px či více
  • formát jpg

Kdo má účet ve skautISu, může si fotografii nahrát sám (menu moje osoba a pak buď na záložce „Základní údaje“ tlačítko „Upravit“ nebo na záložce „Členská karta“ tlačítko „Upravit údaje“). Stejně tak to samozřejmě může k jednotlivým osobám nahrát administrátor.

Fotografie může pocházet z libovolného zdroje. Není tedy problém se například na schůzce vzájemně vyfotit. A pokud náhodou nebudete mít fotografie s poměrem stran 4:3, tak to nevadí, protože skautIS umožňuje z nahrané fotografie vybrat výřez o správném poměru stran.

Fotografie se opravdu vyplatí řešit dopředu, není to stresující, může to být zajímavý prvek programu a navíc se využijí nejen na členské kartě, ale i na skautských webech (křižovatce, rovernetu, teepkovi).

Potvrzení o studiu

Největší výhody samozřejmě přináší členská karta ve variantě EYCA Student. Objednání studentské karty vyžaduje nahrát aktuální potvrzení o studiu. Vyplatí se to tedy právě teď připomenout a všechny zájemce o studentskou verzi karty upozornit na to, že si ho budou potřebovat připravit a dodat.

Vybraná potvrzení je pak třeba naskenovat a uložit jako pdf, png nebo jpg soubory. Kdo bude zařizovat registraci, může využít jednu nebo více z těchto možností:

  • Vybírat papírová potvrzení a naskenovat si všechno sám/a a pak to nahrávat do skautISu.
  • Nechat si poslat soubory od jednotlivých lidí a následně si to nahrát do skautISu sám/a.
  • Nechat si potvrzení do skautISu nahrát přímo těmi, kterých se to týká.

Každý ve věku od 5 do 30 let může potvrzení o studiu ke své členské kartě sám do skautISu nahrát. Pozor na to, že studentská verze karty se vydává pro studenty středních a vysokých škol, ti kdo chodí na základní školu, se tím nemusí zabývat.

Každý může potvrzení o studiu ke své kartě nahrát tak, že se přihlásí do skautISu a otevře „svoji osobu“. To se provede například tak, že se v menu „Moje“ (po přihlášení je otevřené) ve žlutém řádku klikne na třetí položku „Moje osoba“. Nebo se dá téměř úplně vpravo nahoře kliknout na odkaz „můj profil“. Následně se vybere záložka „členská karta“ a na ní se pod obrázkem s náhledem karty klikne na tlačítko „upravit údaje“. Otevře se formulář, do kterého je možné zadat název školy a také nahrát soubor s naskenovaným potvrzením.

 

Práci s potvrzeními o studiu si tedy každý „registrátor“ může celkem dost zjednodušit. Aby všechno proběhlo správně, je ale třeba co nejdříve informovat všechny, kterých by se to mohlo týkat a vysvětlit jim co mají a mohou dělat. Napište jim třeba hned, řekněte to na střediskové radě a podobně – právě teď je na to nejlepší čas.

Více o kartách…

Není v tuto chvíli potřeba řešit, ale pro zájemce doporučujeme:

Dotazy či náměty směřujte do komentářů nebo na registrace@skaut.cz

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1442x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu