....

Chyba na stránce: Jak členskou kartu objednat - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/benefity/benefity-karta/557-jak-kartu-objednat?autologin=1"

ČLENSKÁ KARTA A SLEVY

Tradiční papírové skautské průkazky přestávají na svoji roli stačit. Od členského průkazu se dnes čeká, že nabídne výhody, bonusy a slevy. Právě ty členská karta nabízí ve velkém rozsahu. Podívejte se na této stránce na vše, co vás ve vztahu ke členské kartě zajímá.

Jak členskou kartu objednat

Návod jak samostatně objednat kartu

Není na tom nic těžkého, stačí na to několik málo kroků ve skautISu.

 1. Přihlásím se do skautISu.
 2. Kliknu na „Moje osoba“.
 3. Vyberu záložku „Členská karta“.
 4. Nahraju fotku dle poučení (viz níže).
 5. Pokud chci studentskou variantu, vyplním město, školu a nahraju potvrzení o studiu (respektive jeho ofocenou verzi – podporované formáty souborů jsou: pdf, jpg, png).
 6. Uložím a dole zadám „Objednat kartu“
 7. Pak už jen počkám, až mi pověřená osoba ve středisku kartu autorizuje.
 8. Karta posléze přijde na středisko, kterému se na konci roku vyúčtuje její cena – viz informace na stránce Ceny a distribuce.

Nejvýhodnějším časem pro takovouto objednávku je období před registrací. Při objednání karty spolu s registrací je totiž její cena pouze 24 Kč. Mimo období registrace jsou sice v průběhu roku další termíny rozesílky karet, ale s tím, že už tě jedna vyjde na 45 Kč. Proto nezahálej a mysli ekonomicky.


POZOR! Nezapomeň si ve skautISu zkontrolovat své osobní údaje, ať pak nemáš kartu vyrobenou s chybami.


Fotografie

Jak už bylo zmíněno ve čtvrtém bodě, je také nezbytné mít ve skautISu správně nahranou fotografii. Ta může pocházet z libovolných zdrojů, nejjednodušší postup je, že se na schůzce všichni vzájemně vyfotíme. Technicky musí fotografie splňovat tyto parametry:

 • formát jpg
 • reálný portrét na jednobarevném pozadí
 • poměr stran 4:3 (při jiném poměru bude použit výřez)
 • velikost 1600:1200 px či více
 • formát jpg

Potvrzení o studiu

Stejně tak je možné si dopředu připravit i naskenovaná potvrzení o studiu. Tady je technické omezení jen formátem souboru – půjde použít pdf, png a jpg.

Formulář k nahrání potvrzení o studiu se nabídne tehdy, pokud je věk osoby mezi 5–30 lety (k 1. dubnu). Studentská varianta karty se však vydává pouze studentům středních a vysokých škol a proto má smysl nahrávat potvrzení o studiu jen u lidí ve věku cca 15–30 let.

Automatické přiřazení typu karty

Podle věku a toho, zda je nahrané potvrzení o studiu, se sama určí příslušná varianta karty, není potřeba nic vybírat a nastavovat. Jak skautIS přiřazuje typy karet? Vybírá ze tří variant podle následujících pravidel:

 • EYCA – je typ karty pro všechny mezi 5 a 30 lety. Bez dalších podmínek.
 • EYCA Student – je pro všechny studenty středních a vysokých škol (proto se nahrává potvrzení o studiu), kteří nejsou starší 30 let.
 • Základní členská karta – je pro všechny ostatní, nemá žádné podmínky a omezení

Zadání objednávky karet z pozice administrátora

Pokud jsi administrátor a máš připravenou hromadu fotografií, které je všechny potřeba nahrát, můžeš postupovat podobně jako u vlastní fotografie, ale je tu i jednodušší cesta. Fotografie je možné nahrávat v okamžiku, kdy provádíme „registraci“ a do konkrétní jednotky přidáváme jednotlivé osoby ve vybraných registračních kategoriích.

Pomocí odkazu Upravit údaje karty můžete nahrát fotku a pokud chce dotyčný studentskou variantu karty, tak se zde nahrává i potvrzení o studiu a zadávají informace o škole.

Kartu dostane každý, kdo bude mít při přidávání do registrace zaškrtnutou volbu ve sloupečku Členská karta. Z obrázkového příkladu vidíme, že ten kdo nemá fotku si kartu zaškrtnout nemůže. Naopak je možné mít fotku, ale neobjednat kartu (což je vidět v druhém řádku).

To co na obrázku vidět není, jsou ceny za karty. Při registraci je to 24 Kč. Ceny se připočítají se k odváděným registračním poplatkům. Kdo si objedná kartu mimo registraci, musí počítat s vyšší sazbou – 45 Kč.

logo

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu