....

Chyba na stránce: Skautská energie se vyplatí domácnostem i jednotkám, říká skautský manželský pár - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/benefity/energie/1421-skautska-energie-se-vyplati-domacnostem-i-jednotkam-rika-skautsky-manzelsky-par?autologin=1"

Skautská energie

Junák nabízí svým členům a jejich okolí přístup k levnějším dodávkám elektřiny a zemního plynu. K projektu Skautská energie je možné připojit každé odběrné místo jednotky - tedy klubovny a základny, ale také každou domácnost. Službu mohou využíta také vaši rodinní příslušníci nebo blízcí. Pozvánku k projektu lze získat od člena Junáka nebo zažádat na webu www.skautskaenergie.cz

V dubnu 2017 byl spuštěn nový web projektu www.skautskaenergie.cz, na němž najdete všechny aktuální informace.

Skautská energie se vyplatí domácnostem i jednotkám, říká skautský manželský pár

"Chtěl bych se s vámi podělit o naše kladné zkušenosti se Skautskou energií," sdělil mi do telefonního sluchátka přívětivým tónem Ondřej Čenovský (Krtek). Tak to je pecka, řekl jsem si, protože takových přímých zpětných vazeb máme v TDC jako šafránu a jsou pro nás velmi cenné i z toho důvodu, že je můžeme šířit dál ve skautském prostoru jako důvěryhodné doklady prokazatelně zdárného fungování nového benefitu, aniž bychom se pořád opírali o potřebné, nicméně trochu suché informační kampaně.Takže bingo!

Vyjadřuji Krtkovi své nadšení a v následujících dnech dostávám od něj a jeho ženy Kláry Čenovské (Chobotnice), mimochodem také skautky, zajímavé povídání o Skautské energii. Zároveň zjišťuji, že se mi opravdu nemohli ozvat vzorovější zákazníci než právě manželé Čenovští. Oba totiž využili otevřenosti benefitu a přihlásili do něj také své příbuzné. A aby toho nebylo málo, oba dva mají blízký skautský vztah k Tortuze, jedné z největších skautských základen, která nově přechází také ke Skautské energii!

>>> skaut.cz/energie <<<
všechny potřebné informace o benefitu, ceník a návody na zapojení

Víte, že... Aktuálně slavíme 300 připojených domácností a 70 skautských jednotek a denně přicházejí další přihlášky?


NAŠE ZKUŠENOST SE SKAUTSKOU ENERGIÍ


V domácnosti ušetříme ročně na energiích téměř 4500 Kč

Od roku 2007 žijeme s rodinou v bytě 4+kk v řadovém domě. V současné době má naše domácnost pět členů. Roční náklady na plyn a elektřinu byly původně asi 15 000 Kč, zjistili jsme však, že u jiného dodavatele můžeme platit daleko méně. Jakmile jsme uslyšeli o Skautské energii, neměli jsme už vůbec žádný důvod u stávajícího dodavatele setrvávat a rozhodli jsme se s ním vypovědět smlouvu. Nejen kvůli tomu, že jsme i s manželkou od dětství aktivními členy Junáka, ale samozřejmě také kvůli úspoře pro nás byla jasnou volbou Skautská energie. Tento benefit využíváme od letošního dubna a ročně bychom s ním podle propočtu měli ušetřit 2 121 Kč za elektřinu a 2 341 Kč za plyn, v součtu tedy ušetříme bezmála 4 500 Kč.

Výhody Skautské energie jsme nabídli také svým blízkým

Informaci o možnosti výrazného snížení nákladů se Skautskou energií jsme si nenechali pro sebe a od června jsme přihlásili i své příbuzné. Jedná se o manželský pár v důchodovém věku. Na Skautské energii ocenili dlouhodobě nízké ceny a také že jsou zavázáni pouze na rok, po němž při nespokojenosti mohou bez problémů přejít k jinému dodavateli. Jejich náklady na plyn i elektřinu byly o něco nižší než naše, úspora byla přímo úměrná.

Jednotky mohou dosáhnout úspory až v řádech desetitisíců

Skautské středisko Modrá flotila, jehož jsme celá rodina členy, má ve správě Mezinárodní skautské středisko Tortuga v Nymburce. Ne této skautské základně probíhá mimo skautských schůzek množství především vzdělávacích a zážitkových akcí, kroužky pro děti a cvičení pro dospělé během celého týdne a také volnočasový klub pro předškoláky. Náklady na provoz jsou proto velmi vysoké. V roce 2013 byly celkové náklady za plyn více než 148 000 Kč a za elektřinu přes 32 000 Kč.

Podařilo se nám však ukončit smlouvy u stávajících dodavatelů a podle spotřeby z loňského roku bychom se u plynu měli dostat na 115 129 Kč a u elektřiny na 27 727 Kč. Ušetřili bychom tak celkem 38 000 Kč. Ke Skautské energii přecházíme od 1. 1. 2015.

Ondřej a Klára Čenovští


Zapojení do Skautské energie je otázka chvilky a pak už napořád šetříte nejen peníze, ale také čas

Přihlášení do Skautské energie, ať už chcete zapojit domácnost nebo jednotku, je opravdu velmi jednoduché. Ve skautISu pouze vyplníte online formulář a nahrajete ofocené dokumenty vztahující se k vaší stávající smlouvě (smlouva samotná a/nebo poslední vyúčtování). Poté formulář odešlete a počkáte na email, který vám vzápětí přijde a ve kterém bude přiložena plná moc opravňující zprostředkování služby. Plnou moc ve dvou kopiích pošlete na adresu zprostředkovatelské společnosti TGI. A to je celé! TGI už za vás udělá převod od stávajícího dodavatele k novému, vy nemusíte nic řešit.

Návod zapojení naleznete na:
>>> skaut.cz/energie <<<

Za TDC
Tomáš Vovsík
redaktor interní komunikace TDC

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 3046x

Práce s článkem

3
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu