....

Chyba na stránce: Skautská energie v roce 2018 zůstává u Centropolu. Mění se ceník. - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/benefity/energie/3510-skautska-energie-v-roce-2018-zustava-u-centropolu-meni-se-cenik?autologin=1"

Skautská energie

Junák nabízí svým členům a jejich okolí přístup k levnějším dodávkám elektřiny a zemního plynu. K projektu Skautská energie je možné připojit každé odběrné místo jednotky - tedy klubovny a základny, ale také každou domácnost. Službu mohou využíta také vaši rodinní příslušníci nebo blízcí. Pozvánku k projektu lze získat od člena Junáka nebo zažádat na webu www.skautskaenergie.cz

V dubnu 2017 byl spuštěn nový web projektu www.skautskaenergie.cz, na němž najdete všechny aktuální informace.

Skautská energie v roce 2018 zůstává u Centropolu. Mění se ceník.

V létě 2017 proběhlo každoroční výběrové řízení na dodavatele energií do projektu Skautská energie. Nejvýhodnější nabídku podala společnost Centropol, tedy stávající dodavatel. To, že stávající zákazníci (kterých je již více než 5 tisíc) nebudou muset měnit platby záloh a dělat mimořádná vyúčtování je tedy pozitivní zprávou. Zároveň je pravděpodobné, že i nadále zákazníci Skautské energie získávají nejlepší možné podmínky na trhu elektřiny a plynu.

Mírně negativní zprávou je to, že ceny pro rok 2018 jsou vyšší než ty současné. Ceny na rok 2017 se podařilo vysoutěžit v historickém cenovém minimu a jednoznačně jsme tak po celý rok byli nejlevnější nabídkou, což potvrzovaly cenové srovnavače (viz tzb-info) i odborné ekonomické časopisy (viz Euro).

Vzhledem k růstu cen na trhu elektřiny a plynu nebylo možné cenu udržet. Výsledná vyjednaná cena je nicméně velmi dobrá. Přikládáme grafy vývoje elektřiny i plynu na trhu a je vidět růst oproti minulému roku. Oproti tomu ceny Skautské energie rostou minimálně. U plynu naprosto zanedbatelně, u elektřiny trochu více, ale i tak ve srovnání s vývojem trhu málo.

Nový ceník na rok 2018 (u zákazníků připojovaných od listopadu bude tento nastaven i pro konec roku 2017) najdete zde: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/benefity/energie/3441-cenik-skautske-energie-platny-od-1-11-2017-pro-nove-zakazniky-a-od-1-1-2018-pro-vsechny

Věříme, že i do budoucna bude Skautská energie nejlepší volbou. Pomáhá tisícovkám domácností, skautských kluboven, ale i firem a jiných organizací šetřit významné finanční prostředky a zároveň podporuje skautskou činnost (dodavatel energií odvádí z objemu Junáku - českému skautu malou provizi).

Těší nás, že o projekt je enormní a stále vzrůstající zájem. Měsíčně se připojuje i více než 500 nových odběrných míst. Od listopadu spouštíme větší kampaň v prostředí internetu. Ta má za cíl zasáhnout skautské okolí, které by o produkt mohlo mít zájem (rodiče dětí, bývalí skauti, kamarádi). Každý skaut má možnost svému okolí poslat pozvánku - ve skautISu to provede velmi snadno pouhým vložením e-mailu za několik málo sekund. Vzrůstající počet zapojených lidí garantuje v budoucnosti lepší cenu pro všechny a zároveň přináší skautům zajímavé finanční prostředky na jejich činnost.

Tomáš Slavík
vedoucí projektu Skautská energie

www.skautskaenergie.cz 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2388x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu