....

Chyba na stránce: Přenastavování STS: SMS od T-mobile většinou ignorujte - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/benefity/sts/2376-prenastavovani-sts-sms-od-t-mobile-vetsinou-ignorujte?autologin=1"

Skautská telefonní síť

Skautská telefonní síť je soubor zvýhodněných firemních tarifů, které nabízí Junák aktuálně v síti T-mobile. Jak u hlasových, tak internetových tarifů je cena paušálu o 40%-65% nižší. Mezi sebou si skauti volají zcela zdarma. 

Přenastavování STS: SMS od T-mobile většinou ignorujte

T-mobile při přenastavování služeb posílá automatické SMS, které ale většinou vycházejí ze standardního ceníku a podmínek a neodpovídají tedy realitě v STS.

Zatím jsme to zaznamenali hlavně ve dvou případech – ukončování datových balíčků a roaming. Ani v jednom se není potřeba ničeho obávat, nezaplatíte víc, i když by to tak z textu SMS mohlo vypadat.

SMS o deaktivaci datových balíčků

Při deaktivaci doplňujícího datového balíčku nebo při jeho změně (což probíhá deaktivací jednoho a aktivací druhého) posílá T-mobile SMS s informací, že data byla vyčerpána a nyní bude placeno za přenesená data. To není pravda.

Systém neví, že v rámci základního tarifu již data jsou a obsah SMS je tak chybný a nesmyslný. Není třeba se bát, uživatelé tarifů PNM2, PNM3, PNM5 nikdy za data dle objemu neplatí, protože mají data v základu integrovaná. 

Informační SMS k roamingu

Systém T-mobile posílá SMS vždy v roamingu a informuje, za kolik se volá domů a za kolik se posílají SMS. V SMS jsou ovšem základní ceníkové ceny, nikoli výhodnější ceny v STS. Pro uživatele STS platí vždy to, co máme ve smlouvě, tedy ceny výhodnější, než uvádí SMS.

Pokud si nejste jistí svým nastavením, můžete si ho ověřit ve skautISu nebo na webu https://www.t-mobile.cz/, v sekci „Můj T-mobile“. Využít můžete také aplikaci "Můj T-mobile" pro telefony. Protože až na jednu vyjímku všechny tarify zahrnují data, je její využití dostupnější než předtím. Je k dispozici pro android, iOS i Windows Phone. Práce s aplikací je komfortnější než přihlašování na web "Můj t-mobile".

Pokud narazíte při vyúčtování na neoprávněné účtování odporující našemu ceníku, kontaktujte telefony@skaut.cz

František Šereda - Moulin

TDC

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2029x

Práce s článkem

3
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu