....

Chyba na stránce: Zablokování čísla - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/benefity/sts/sts-prihlaska/530-zablokovani-cisla?autologin=1"

PŘIHLASTE SEBE DO STS

V případě potřeby je k dispozici naše administrátorka Jana Hořáková - tel. číslo: 734 796 339, e-mail: telefony@skaut.cz.

Zablokování čísla

Ztratili jste mobil nebo vám ho ukradli? Nejlepší je si co nejdříve zablokovat simkartu s předejít tak nechtěnému zvyšování telefonního účtu.

Blokování simkarty způsobí, že z daného telefonního čísla nelze volat (výjimku tvoří nezpoplatněné tísňové linky), nelze zasílat smsky, mms a připojovat se na internet. Lze ale na něj přijímat hovory, smsky a mmsky. Zároveň po celou dobu blokace je u tohoto telefonního čísla účtován paušální poplatek. Zablokování simkarty lze v případě potřeby zrušit (zrušení je bez poplatku).

Vystavení duplicitní simkarty je zpoplatněno viz. ceník STS.  Simkarta může být zaslána na adresu nebo vyzvednuta na jakékoliv pobočce.

Simkartu a tím i telefon lze lokalizovat pomocí služby Kde je ...

Takže jak postupovat:

V menu STS-˃Moje služby po kliknutí na tlačítko blokování simkarty se před činovníkem (u telefonů OJ před pověřenou osobou) objeví stránka s textem jak má činovník postupovat při ztrátě simkarty tj. že může bezplatně zavolat na infolinku T-Mobile 4603 (pokud někdo v jeho okolí má telefonní číslo u T-Mobile, jedno zda paušál nebo kredit), nebo bezplatně zavolat na číslo 603 603 603 z jakéhokoliv telefonu či osobně zajít na pobočku T-Mobile, kde nahlásí ztracené/ukradené telefonní číslo a požádá o blokaci. Blokace bude provedena až po sdělení tzv. blokačního hesla - čtyřmístného čísla, které každý činovník zadával při převodu telefonního čísla. Zároveň toto heslo se mu promítne na výše uvedené stránce. Pro případ, že by z nějakého důvodu operátor neuznal blokaci, je na stránce vidět i telefonní kontakt na administrátora (734 796 339). Ten svým heslem může blokaci zajistit (možno nechat zavolat přímo na pobočce T-Mobile). Jedná se o jediný případ, kdy administrátor jedná na základě telefonátu. Ostatní požadavky musí být poslány přes systém skautIS nebo přes e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech majitele tel. čísla.

Jestliže exituje možnost nalezení tel. přístroje/simkarty, stačí si přes hlavního administrora aktivovat službu Kde je... Je nutné, aby simkarta byla aktivní tj. tel. přístroj nebyl vypnutý. Následně stačí na tel. číslo 734 796 339 napsat sms nebo zavolat a sdělit pro jaké tel. číslo má být služba aktivovaná (ztracené číslo) a LPIN což je osmimístný kód (zvolí si ho majitel/držitel tel. čísla). Zhruba 10-15 min. po aktivaci této služby je možné z jakéhokoliv tel. čísla zaslat sms zprávu ve tvaru KDE ztracene tel. číslo LPIN (př. KDE 606123456 12345678) na číslo 5727. Obratem dorazí sms s určením pozice ztracené simkarty.

Náhradní simkartu si lze vyzvednou na jakékoliv pobočce T-Mobile nebo nechat zaslat poštou. Na stránce blokace simkarty je možnost pro objednání duplicitní simkarty. Zde činovník doplní adresu pro zasílání nové simkarty a zaškrtne poznámku, zda se jednalo o krádež a má k dispozici zápis z policie nebo zda nemá zápis či se jednalo o ztrátu. Zároveň činovník může vložit scan policejního protokolu o okradení. Kliknutím na tlačítko se odešle e-mail na T-Mobile.

Jestliže bylo číslo ukradeno a je doložen protokol od policie, je vystavení náhradní simkarty zdrama. V případě nedodání policejního protokolu nebo v případě ztráty je výměna simkarty zpoplatněna (viz. ceník STS).

Upozorňujeme, že simkarta dorazí neaktivní. Aktivaci simkarty lze provést dle přiloženého návodu přímo u operátora T-Mobile nebo přes ústředního administrátora (je potřeba nahlásit číslo simkarty).

V případě potřeby je k dispozici naše administrátorka Jana Hořáková tel. číslo 734 796 339, e-mail telefony@skaut.cz

 

logo

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.
  Nahlásit chybu