....

Chyba na stránce: Sváteční skautské čtení také na displeji - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/dalsi-instituce/tdc/1508-podnetne-skautske-cteni-na-svatky-je-k-dispozici-i-digitalne?autologin=1"

TISKOVÉ A DISTRIBUČNÍ CENTRUM

Posláním Tiskového a distribučního centra Junáka (TDC) je podporovat činnost běžných organizačních jednotek plněním úkolů, které přesahují jejich možnosti, a to zejména: zajištění vydávání, distribuce a prodeje knih, časopisů, propagačních materiálů a jiných publikací, provoz a rozvoj internetových a komunikačních nástrojů Junáka, zajištění celostátních projektů a akcí a dále zajištění aktivit souvisejících s propagací Junáka.

Sváteční skautské čtení také na displeji

Vánoční svátky lze trávit mnoha způsoby. My Vám nabízíme jeden, který je velmi podnětný, duševně obohacující a vysoce inspirující - věnujte část svého volného zimního času čtení.

Kdy jindy než v období poklidu a odpočinku si můžete opravdu dosyta vychutnat dobrou knihu, aniž byste byli rušeni všednodenním shonem nebo povinnostmi. Uvařte si čaj nebo kávu, pohodlně se uvelebte a dopřejte si ten luxus nerušeného vstřebávání myšlenek a příběhů. A přitom si rovnou vyberte, jaké médium je Vám jakožto textový zprostředkovatel bližší, jestli klasická tištěná kniha nebo ekniha. Nebojte se, že by skautská nabídka eknih za tou klasickou pokulhávala, v elektronické verzi můžete číst i takové novinky, jakými jsou publikace Větrné toulání v hedvábných časech nebo Skautské vize.

Skautské vize

Ekniha Skautské vize je dostupná na: www.kosmas.cz
Tištěnou knihu si můžete pořídit na: skaut.cz/obchod

Ze Skautských vizí se stal skautský knižní hit roku (2014). Není divu, jedná se o projekt, který je svou formou i obsahem v rámci skautské knižní sféry výjimečným počinem. V čem tato výjimečnost spočívá? Především v unikátní návaznosti tohoto díla k jiné kulturní události.

Skautské vize původně vzniky jako série kavárenských debat, kterou pořádá Skautský institut s cílem dostávat skauting a jeho odkazy do veřejné diskuse. A protože do Skautských vizí přijaly pozvání významné osobnosti se silnou individualitou, zajímavým pohledem na svět a hlavně se zakořeněnou přízní chovanou ke skautingu, vzešel nápad využít potenciál těchto neopakovatelných setkání co nejvíce.

Ve Skautském institutu z tohoto popudu došli k přesvědčení, že je potřeba rozpravy ukotvené v konkrétním prostoru a času nějak reprezentativně uchovat - třeba pro ty, kteří se nemohli Skautských vizí účastnit. Je sice pravda, že existují audiovizuální záznamy Skautských vizí, které jsou všem k dispozici na webu Skautského institutu, ale ani tato užitečná alternativa nenaplňuje hlad po něčem reprezentativním, jednotícím a hmatatelném. Proto nakonec vznikla kniha Skautské vize s přepisem prvních deseti rozhovorů, jichž se účastnily následující osobnosti: Stanislav Balík, Tomáš Hanák, Helena Illnerová, Zdeněk Kudrna, Jan Macháček, Václav Marhoul, Šimon Pánek, Karel Schwarzenberg, Olga Špátová a Marek Vácha.

Přečtěte si více o knize
Přečtěte si recenzi Skautských vizí

Větrné toulání v hedvábných časech

Ekniha Větrné toulání je dostupná na: www.kosmas.cz
Tištěnou knihu si můžete pořídit na: skaut.cz/obchod

Texty z knihy Větrné toulání v hedvábných časech od Miloslava Nevrlého (Náčelníka) jsou takovou legendou, že by v žádném případě neměly upadnout v zapomnění, ale měly by být stále čteny, protože mají a budou mít stále co říct i do budoucna. Možná o to víc v dnešních časech, kdy už moc nemáme čas na přemýšlení a zastavení se v našich životech. Což je škoda. Napravme to třeba zastavením u dobré knihy…

"Všude to bude nádherné, takové, jaké si to uděláš. Máš strach z neznáma, ale i křišťálovou jistotu, že domov máš všude. Zabloudit nemůžeš, všechno nosíš s sebou, kam dojdeš, tam je tvůj cíl…"

Miloslav Nevrlý – Náčelník

Další nabídku eknih naleznete zde

Pokud preferujete nakupování přes Palmknihy, můžete si pořizovat skautské knihy i zde. Skautské vize budou do obchodu dodány během několika dní.

Za TDC
Tomáš Vovsík

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 918x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu