....

Chyba na stránce: Nové publikace a skautské benefity. Prohlédnětě si letošní výročku TDC. - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/dalsi-instituce/tdc/3180-novy-styl-casopisy-publikace-a-skautske-benefity-co-vam-uniklo-omrknete-letosni-vyrocku-tdc?autologin=1"

TISKOVÉ A DISTRIBUČNÍ CENTRUM

Posláním Tiskového a distribučního centra Junáka (TDC) je podporovat činnost běžných organizačních jednotek plněním úkolů, které přesahují jejich možnosti, a to zejména: zajištění vydávání, distribuce a prodeje knih, časopisů, propagačních materiálů a jiných publikací, provoz a rozvoj internetových a komunikačních nástrojů Junáka, zajištění celostátních projektů a akcí a dále zajištění aktivit souvisejících s propagací Junáka.

Nové publikace a skautské benefity. Prohlédnětě si letošní výročku TDC.

Vyšla výroční zpráva Tiskového a distribučního centra (TDC) za rok 2016. Je to pro nás příležitost stručně představit šíři toho, co děláme. Rádi bychom připomněli největší novinky, které se za loňský rok udály. Uniklo vám něco? TDC si klade za úkol vás kromě jiného zásobovat skvělými publikacemi a rozmazlovat vás příjemnými skautskými benefity. Posuďte sami, jak se nám to daří!

Prohlédněte si novou výročku TDC

Výroční zpráva je k dispozici ve formátu PDF, k zobrazení, stažení, sdílení či tisku.

Výroční zpráva TDC

Pracujte s novými časopisy

V roce 2016 přišly na svět dva nové skautské časopisy. První se jmenuje Ben Já Mína a je pro naše nejmenší, benjamínky, předškoláky. Mrkněte na jeho nový web benjamina.skaut.cz. Druhý je Magos – pilotní projekt, příloha Skautského světa pro členy kmene dospělých. Celkem jsme v roce 2016 rozeslali 273 200 časopisů. Více informací o právě vydaných nových jarních číslech časopisů se dočtete zde.

Nakupujte snadno on-line

Nidky nebylo snazší si pořídit skautské publikace a materiály, než nyní. V roce 2016 jsme vyřídili 1 986 objednávek prostřednictvím skautského e-shopu. Obchod nabízí stovky publikací, e-knih, textilu, her a propagačních materiálů.

Pošlete pozvánku do Skautské energie

Podle nezávislých srovnávačů cen energií na internetu držíme nejvýhodnější ceny elektřiny a plynu na trhu – a to nejen pro skautské klubovny a základny, ale i domácnosti členů a jejich příbuzných, známých a kamarádů. Máme připojeno již přes 2 500 odběrných míst a denně přidáváme další. Máte kamarády, či známé, kteří by chtěli dostat pozvánku do Skautské energie? Pak vězte, že za 10 minut lze žádost vyřídit. A skauti mohou teď nově zvát ze skautISu k projektu kohokoli ze svého okolí. Tak se podělte a pošlete pozvánku jedním kliknutím. Podrobné informace na zbrusu novém webu www.skautskaenergie.cz.

Sledujte SkautINFO a další skautská média

Staráme se kompletně o mediální obraz Junáka – českého skauta. Zajišťujeme služby tiskové mluvčí, vydáváme výroční zprávy a PF, vyhledáváme komunikační příležitosti, řešíme kampaně. Spravujeme hlavní facebookové profily: Junák – český skaut pro veřejnost (sleduje 29 417 lidí) a SkautInfo pro členy (sleduje 2 765 lidí), skautský instagram sleduje 5 848 lidí. Neváhejte a pošlete pozvánku ke sledování skautského zpravodajství svým známým! 

Připojte k STS i vaší rodinu

Získali jsme vlastní smlouvu s operátorem. Ke konci roku 2016 jsme evidovali ve Skautské telefonní síti zhruba 9 000 telefonních čísel. Zájem neopadá a levné telefonování láká každý měsíc více než 100 nových uživatelů. Využijte tohoto skautského benefitu a připojte se také!

Nepřehlédněte nové knížky

Vydali jsme český překlad knihy Eduarda Valloryho Světový skauting, po několika letech jsme udělali reprint oblíbené příručky Miloše Zapletala Rádce skautské družiny a k výročí 140 let od narození A. B. Svojsíka vyšel sborník Svojsíkových textů, pod názvem Signály z neznáma. Na japonské jamboree 2015 vzpomíná fotografická kniha Jambo book 2015. Dotiskli jsme Cestu země fantasy, Čekatelskou zkoušku, Cestičku světlušek 1. stupeň, Stezku vlčat 1. stupeň, Zrcadlo mého srdce a Stopy vedou k Ivančeně. Vydané knihy jsou k dispozici také v elektronické podobě, příručky a metodiky zdarma na www.skaut.cz/obchod

Prolistujte novou knihu o Ivančeně

Jednou z posledních novinek, které TDC letos vydalo, je kniha Ivančena - 70 let ve vzpomínkách a obrazech. Jejím autorům se podařilo objevit a zveřejnit mnoho unikátních věcí, které se k této legendární mohyle vážou. Nechte se strhnout jejím příběhem a svědectvím o tom, jak se myšlenka mohyly na Ivančeně zrodila, jakým časům musela vzdorovat, a jaké byly osudy lidí, kteří se v různých dobách a za různých okolností dotkli její historie. 

Prohlubte oborové znalosti prostřednictvím odborek

Nedávno dorazily z tiskárny roky očekávané odborky.  Cílem odborek je povzbudit a prohloubit zájem dětí o nové činnosti a umožnit jim specializovat se na konkrétní oblast. Všechny potřebné informace od odborkách najdete na webu odborky.skaut.cz. Kupte si vlastní výtisk, nebo je objednejte rovnou pro všechny své členy.

Inspirujte se v metodice Skautského dobrého skutku

Tým Skautského dobrého skutku připravil ve spolupráci s týmem Skauti na Zemi vylepšenou, krásnou novou metodiku k pořádání Skautského dobrého skutku. Najdete v ní, jak připravit Skautský dobrý skutek se zapojením všech zúčastněných, nápady na povedené dobré skutky, rady, jak na finance nebo na propagaci. Možná jste se už s vytištěnou metodikou setkali? Stáhnout si ji můžete zde.

Využívejte nový skautský vizuální styl

Na jaře 2016 začal Junák – český skaut používat nové logo i vizuální styl. Pro jeho hladkou implementaci do celého hnutí jsme vytvořili řadu podpůrných nástrojů – rozcestník logo.skaut.cz se všemi informacemi i soubory ke stažení; šablony pro tisk materiálů i generátor log pro skautské jednotky. Začali jsme využívat online nástroj Canva, který umožňuje tvorbu grafiky bez grafického softwaru i znalostí. Ve skupině Skautská grafika jsou nasdíleny všechny základní prvky skautského grafického stylu a tento nástroj využívá již přes 600 skautů.

Za TDC
Petra Daněčková (Peťule)
redaktorka interní komunikace
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1386x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu