....

Chyba na stránce: Rodina ve s(S)kautingu - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/dalsi-instituce/tdc/tdc-casopisy/skauting/1426-rodina-ve-s-s-kautingu?autologin=1"

SKAUTING

Metodický časopis pro dospělé v Junáku, kteří se zabývají (nejen) výchovou dětí a dalšími činnostmi, spjatými s chodem oddílů a středisek.

Rodina ve s(S)kautingu

O oddílu často mluvíme jako o "druhé rodině". Nové číslo časopisu Skauting se zaměřilo na tu "první rodinu" a nabízí články o tom, jak vychovávat dítě společně s rodiči nebo jak s nimi komunikovat.

"Maminka mi vynadá", brečela nedávno jedna světluška na výpravě, když si prohodila hrneček s kamarádkou a ani jedna si nebyla jistá, který je ten její, se kterým se má vrátit domů. Ve světle téhle dětské tragédie jsem si uvědomila, že rodina je tím nejdůležitějším, co nás formuje od malička a proto má smysl si toho o ní při výchově dětí zjistit co nejvíce.
 
Co můžete zjistit přečtením Skautingu?
 
To, jak Vychovávat děti společně s rodiči - jak zkoordinovat výchovné postupy a získat si důvěru rodičů. Nebo o tom, co všechno může pro dítě v oddíle znamenat a způsobit Rozvod v rodině. A u obou témat je důležitá  komunikace, kde v ní můžeme dělat chyby shrnuje článek Umíme s rodiči komunikovat?
 
Kromě tématických článků se můžete zamyslet nad minulostí a budoucností Lesních škol, vyzkoušet nové metody při nebo provést inventarizaci podle článku Operace Velké I.
 
Jako bonus přinášíme v aktuálním čísle velký přehled vzdělávacích i rozvojových kurzů - najdete ho v polovině čísla pod názvem Rozlety. Pokud navíc tíhnete k vodáckému programu, podívejte se na Přehled vodáckých kvalifikací.
 
A protože vám nechci prozradit všechno, zbytek si musíte přečíst sami! Buď na webu www.casopisy.skaut.cz/skauting nebo ho stáhnout přímo 
 
Příjemné zimní čtení vám za celou redakci přeje Káťa 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1228x

Práce s článkem

3
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

2 Názory
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.
  Nahlásit chybu