....

Chyba na stránce: Lednové sondy odhalují mýty a omyly kolem časopisů. Využijte toho - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/dalsi-instituce/tdc/tdc-casopisy/skauting/1654-nejvetsi-mytus-odhaleny-poslednimi-skautskymi-sondami-objednavani-skautingu-skauting-muzete-objednat-s-kterymkoli-dalsim-casopisem?autologin=1"

SKAUTING

Metodický časopis pro dospělé v Junáku, kteří se zabývají (nejen) výchovou dětí a dalšími činnostmi, spjatými s chodem oddílů a středisek.

Lednové sondy odhalují mýty a omyly kolem časopisů. Využijte toho

V posledních (lednových) skautských sondách se podle očekávání sešlo množství podnětných připomínek k časopisům. Redakce časopisu se na ně právě v těchto dnech vrhají a začínají řešit jak je promítnout do své další práce.

Je trochu stresující, že mezi připomínkami je celá řada upozornění na problémy, o kterých si na TDC myslíme, že jsou už vyřešené. Nebo vyřešené alespoň částečně. Na druhou stranu je to dobrá příležitost o takových věcech znovu a lépe informovat. A koneckonců je to i omluva pro použití bulvárního nadpisu, což si na křižovatce také tak často neužijeme.

Takže jaký je nejzajímavější vyřešený problém? Časopis Skauting!

Skauting s čímkoli?

Časopis Skauting je možné objednat jen jako přílohu nějakého jiného časopisu. Nicméně už přes rok není žádné omezení na to, ke kterému časopisu lze Skauting přidat. Zatím možnosti objednat Skauting třeba ke Světýlku nebo Skautu využívá něco přes 500 čtenářů. A využít ji může samozřejmě kdokoli. Hned od dalšího čísla.

Pokud vám tedy přijde praktické odebírat Skauting v kombinaci s dětským časopisem nebo obecně s jiným časopisem než teď, můžete si to ve skautISu snadno změnit. Změna se pak projeví už od příštího čísla (případně od toho následujícího, pokud se trefíte do času mezi exportem údajů a rozesílkou časopisu).

Změnu provedete tak, že se přihlásíte do skautISu a kliknete v druhé řádce menu na odkaz „moje osoba“.

U své osoby pak kliknete na záložku „časopisy“:

Na této záložce vidíte časopisy, které máte objednané, ty co jsou na cestě a přehled toho, co k vám kdy za časopisy dorazilo. A právě v tabulce objednaných časopisů můžeme provést žádanou změnu, pomocí odkazu „zobrazit“:

Zobrazí se detail časopisu a dole pod ním je k dispozici i všemocné tlačítko „upravit“…

… pomocí kterého jednoduše zadáte, jaký časopis chcete místo toho původního:

Všechno by jinak mělo zůstat zachováno, tedy pokud byl původní časopis zdarma, bude zdarma i nový.

Skauting zdarma?

Skauting může mít docela dost lidí zadarmo. A ti, na které Skauting zdarma nezbyde, ho mohou mít za 50 Kč ročně, tedy 10 Kč za jedno číslo. Při této ceně je pravděpodobně větší překážkou administrativa kolem placení, než cena samotná. Ale i to jde docela dobře zvládnout. Následují stručné návody, jak přidělit Skauting zdarma a jak jednoduše zacházet s tím placeným:

Přidělit Skauting zdarma:

Každý oddíl a každá organizační jednotka má minimálně 2 časopisy Skauting, které může někomu zdarma přidělit. U oddílů navíc toto číslo roste s počtem členů, takže velké oddíly mají třeba 3 nebo i více. Tyto časopisy jsou jediným „zdrojem“ Skautingu zdarma, všechny ostatní způsoby objednání jsou placené.

Pokud se na vás nedostává, zkuste využít toho, že na okresech a krajích naopak není neobvyklé, že volné časopisy jednotky svého odběratele nenajdou (všichni kdo se přirozeně nabízejí jako odběratelé, je už často mají ze svých středisek nebo oddílů). Váš okres nebo kraj tedy možná má volný časopis právě pro vás. Napište jim :-).

Volné Skautingy zdarma se přidělují takto:

Najdete si příslušnou jednotku (je třeba mít roli vedoucího/administrátora nebo tiskového zpravodaje). Ze záložek jednotky pak vyberte záložku časopisy:

Na záložce vidíte přehled o informacích časopisů jednotky, včetně tabulky Skautigů zdarma. Ta vypadá takto (vysoká čísla na obrázku jsou z testovacího skautISu, obvykle je tam 2, nikoli 100). Můžeme kliknout na tlačítko přidat přílohu zdarma…

… a pak jednoduše vybrat osobu, která ji má dostávat:

Objednání a autorizace placeného Skautingu:

Pokud už odebíráte jakýkoli časopis, můžete si k němu placenou přílohu Skauting přidat snadno. Ve skautISu se to dělá u osoby, na její záložce „časopisy“ a postup je prakticky stejný jako při výše popsané výměně časopisu za jiný. Jen nezačínáme kliknutím na odkaz „zobrazit“ u nějakého časopisu, ale kliknutím na tlačítko přidat:

Tohle je ta jednoduchá část a s ní většinou problémy nejsou. Komplikace nastávají díky tomu, že placený časopis musí autorizovat středisko (případně jiná organizační jednotka). Lidé, co k tomu mají práva, jsou o takovém požadavku vždy informováni emailem, takže zapadnout by to úplně nemnělo. Vlastní autorizace se pak provádí v detailu časopisu (tedy najdu osobu, na její záložce časopisy najdu objednaný časopis, dám zobrazit) a dělá se jednoduše kliknutím na tlačítko „autorizovat“.

Proč vlastně Skauting řešit?

Skauting je cílený na činovníky je připravovaný přímo pro ně a měl by řešit jejich potřeby. Dlouhodobě je čtenáři hodnocen poměrně dobře. Z posledních lednových sond pochází například toto hodnocení níže. Jde jen o názory těch, kteří časopis odebírají a čtou.

Jsi spokojen s kvalitou přílohy Skauting?
OdpověďPočetProcenta
Rozhodně ano (1) 247 35.09%  
Spíše ano (2) 375 53.27%  
Spíše ne (3) 34 4.83%  
Rozhodně ne (4) 2 0.28%  
Bez odpovědi 46 6.53%  

Další zajímavé podněty:

Na jaké zajímavé návrhy nebo pověry jsme ještě v sondách narazili:

  • Nové číslo emailem? Upozornění na nová elektronická čísla emailem zatím opravdu nechodí. Hodilo by se vám to? Pokud ano, pište do komentářů.
  • Elektronické verze časopisů nejdou tisknout? Tisknout jednotlivé stránky z elektronické verze časopisů samozřejmě jde. Nicméně je potřeba si stáhnout celé pdf časopisu. To se na webu časopisů vždy provede ze stránky příslušného čísla pomocí modrého tlačítka v levém horním rohu – pozor ale na to, že nejdřív je potřeba se na web přihlásit – normálně pomocí skautIS účtu. Například tady http://casopisy.skaut.cz/skaut/631

A to není všechno.

Nejen z posledních sond vyplývají další zajímavosti k časopisům. Připravujeme o nich další sérii článků.

František Šereda (Moulin)
Informační redaktor

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 587x

Práce s článkem

3
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu