....

Chyba na stránce: Když dívka nosí sekyrku. Skauting se zamýšlí nad postavením žen v Junáku - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/dalsi-instituce/tdc/tdc-casopisy/skauting/1764-dubnove-cislo-skautingu-nejen-o-skautach-a-pro-skautky?autologin=1"

SKAUTING

Metodický časopis pro dospělé v Junáku, kteří se zabývají (nejen) výchovou dětí a dalšími činnostmi, spjatými s chodem oddílů a středisek.

Když dívka nosí sekyrku. Skauting se zamýšlí nad postavením žen v Junáku

Světluška - skautka - rangers. Téma dubnového Skautingu se objevuje hlavně článcích Ženy v Junáku a Tichá oslava, oba dva se zabývají minulostí i současnosti dívčího skautingu. Rozdílům ve výchově kluků a holek se zase věnuje pedagogické zamyšlení, otázky vyvolává i příběh o Elišce a vyrůstání v dívčím oddíle. 


Mimo téma, ale přesto aktuální je článek Příliš mnoho roverů na táboře, který ukazuje, jak se dá připravovat tábor spolu s předáváním zkušeností mladším. Při přípravě táborů se zároveň můžete zamyslet nad tím, jaké role akcentovat při přípravě celotáborovky aneb Vyprávět jiné příběhy. Hodit by se vám mohli i nové odborky, které navazují na článek z minulého čísla. 

 Dva pohledy na práci Náčelnictva během roku uplynulého od Valného sněmu nabízí Čičův a Mahův článek - Rok od sněmu. Ústředním tématem jsou i Těžké otázky, tak jak je vidí náčelníci i jiní. 

 Nadčasové články se nám do čísla taky vešli - za přečtení určitě stojí metodika Kdo netvoří, ten boří nebo zkušenosti s Přípravou velké akce.

 Časopis ke stažení najdete tady

Prohlédnout si ho a okomentovat můžete na stránce casopis.skaut.cz/skauting.

 

Přejeme vám příjemné čtení a těšíme se na zpětnou vazbu (třeba vážně jednou nějaká přijde:))

redakce časopisu

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1792x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu