....

Chyba na stránce: Řekněte ANO novému číslu Skautingu s velkým přehledem vzdělávacích akcí - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/dalsi-instituce/tdc/tdc-casopisy/skauting/2202-reknete-ano-novemu-cislu-skautingu-s-velkym-prehledem-vzdelavacich-akci?autologin=1"

SKAUTING

Metodický časopis pro dospělé v Junáku, kteří se zabývají (nejen) výchovou dětí a dalšími činnostmi, spjatými s chodem oddílů a středisek.

Řekněte ANO novému číslu Skautingu s velkým přehledem vzdělávacích akcí

Trendy v pedagogice, umění říkat ANO i NE nebo vlčácká stezka, upravená na míru plzeňskému oddílu - to všechno jsou témata nového čísla Skautingu, stačí se jen začíst! Uprostřed časopisu najdete přílohu vzdělávacích akcí - stačí pověsit na nástěnku!

Červenou nití stávajícího čísla je zodpovědnost - velké téma, někdy i velký problém. Nepíšeme ale přímo o ní, píšeme o tématech, která se zodpovědností nebo její absencí úzce souvisí, a vy se tak můžete snadno inspirovat. Třeba u článku o umění říkat ANO a NE - tedy slůvka, kterými na sebe zodpovědnost bereme či odmítáme. Jako trénink poslouží i připojený instantní program Rozhodovací battle, který stojí za vyzkoušení s oddílovou radou nebo rovery. Taky si myslíme, že se zodpovědnost snáze přebírá, pokud věci rozumíme - tedy ovládáme danou dovednost. Jak dovednosti učit si přečtěte v rubrice pedagogických trendů. Stejně tak posiluje naši motivaci (a s ní i zodpovědnost) smysl, který v činnosti vidíme - podobně, jako to měli v Plzni, když vymýšleli vlastní stezku ke Stromu života. A zodpovědný přístup se odráží i v duchovním životě, při hledání Pravdy a Lásky, ani tenhle text by vám neměl uniknout. 

Specialitou listopadového čísla je pak databáze vzdělávacích akcí, kterou berte jako ochutnávku, všechny akce najdete v databázi. Samotný plakát vzdělávaček můžete stáhnout zde 

 

Článků se ale do časopisu vešlo mnohem víc - oddílové vůdkyně a vůdce i jejich zástupce a pomocníky by mohlo zajímat třeba:

Střediskovým vůdcům, výchovným zpravodajům a dalším činovníkům na středisku pak doporučujeme:

Stahovat můžete přímo tady:

Listovat se dá i na webu časopisů.

Přejeme vám příjemné adventní čtení!

Redakce časopisu

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 750x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu