....

Chyba na stránce: Máte objednaný placený časopis (mimo registraci)? S novým ročníkem předplatné končí a je potřeba obnovit a autorizovat… Naštěstí je to pár kliknutí. - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/dalsi-instituce/tdc/tdc-casopisy/skauting/2333-mate-objednany-placeny-casopis-mimo-registraci-s-registraci-predplatne-konci-a-je-potreba-obnovit-a-autorizovat-nastesti-je-to-par-kliknuti?autologin=1"

SKAUTING

Metodický časopis pro dospělé v Junáku, kteří se zabývají (nejen) výchovou dětí a dalšími činnostmi, spjatými s chodem oddílů a středisek.

Máte objednaný placený časopis (mimo registraci)? S novým ročníkem předplatné končí a je potřeba obnovit a autorizovat… Naštěstí je to pár kliknutí.

Když má někdo objednán časopis nebo časopisy, které nejsou součástí jeho registračního poplatku, pozná se to ve skautISu takto:

Pokud je u časopisu ve sloupečku „zdarma“ uvedeno „ne“, bude třeba to řešit. Ale jsou tu výjimky: Může to nastat v případě, že ještě není odevzdána registrace jednotky (nebo když byla vrácena k úpravám), protože v takové situaci systém ještě nepozná, které časopisy mají být zdarma a které ne. Ve chvíli, kdy je registrace odevzdána a ve sloupečku „zdarma“ je stále „ne“, je už však jasné, že bude třeba něco dělat…

Co přesně?

Pokud už se časopis dále zasílat nemá, stačí kliknout v řádce s časopisem na odkaz „zobrazit“ (nahoře na obrázku není vidět, je na konci řádku) a potom dole mezi tlačítky na to předposlední – odhlásit – tak jak je vidět tady na obrázku.

 

Pokud se naopak nic měnit nemá a je zájem časopis dále odebírat (a platit), dá se postupovat podobně jednoduše.

Prvním krokem je časopis autorizovat. To se dělá proto, že objednat si takto časopis může kdokoli, ale faktura na konci roku přijde příslušné organizační jednotce. A ta tedy musí mít kontrolu nad tím, kdo si časopisy objednává. Než někdo s rolí vedoucího/administrátora jednotky klikne na tlačítko „Autorizovat“ (viz obrázek výše), časopis chodit nezačne. I proto je „ne“ ve sloupečku autorizováno (na prvním obrázku) červeně, aby bylo zřejmé, že dokud nezmizí, časopis se doručovat nebude.

Pak už zbývá vyřešit jen sloupeček „zaplaceno“. Ten už nemá žádné praktické dopady, slouží jen pro evidenci jednotky. Protože bude muset na konci roku za takové časopisy zaplatit fakturu, očekává se, že bude chtít také od odběratelů těchto časopisů jejich cenu vybrat. Ve chvíli, kdy konečný příjemce časopisu zaplatí, klikne ten, kdo peníze vybral, na tlačítko zaplaceno a platbu si tak zaeviduje, aby věděl, kdo už zaplatil a kdo ještě ne. Jde tedy už jen o pomůcku, žádný další dopad tento sloupeček v tabulce nemá. Samozřejmě je i možné, že jednotka ani nemá v úmyslu od adresátů časopisů jejich cenu vybírat, v takovém případě tlačítko „zaplaceno“ nejspíš nevyužije vůbec.

Stručně na závěr:

Pokud jste měli dosud nějaké placené časopisy objednané, s registrací předplatné končí. Je třeba si objednat znovu. Objednané časopisy musí být autorizovány (osobou s rolí vedoucí/administrátor příslušné jednotky), teprve pak se začnou posílat.

Co teď?

Můžete zkontrolovat, jak jsou na tom vaše časopisy. Pro svoji osobu na záložce „Časopisy“ u osoby, pro celou jednotku najednou na záložce „Časopisy“ u jednotky - oboje ve skautISu :-).

 

Save

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 575x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu