....

Chyba na stránce: Jarní skautské časopisy rozeslány! Jste zvědaví, o čem se v nich dočtete? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/dalsi-instituce/tdc/tdc-casopisy/skauting/3887-jarni-skautske-casopisy-rozeslany-v2?autologin=1"

SKAUTING

Metodický časopis pro dospělé v Junáku, kteří se zabývají (nejen) výchovou dětí a dalšími činnostmi, spjatými s chodem oddílů a středisek.

Jarní skautské časopisy rozeslány! Jste zvědaví, o čem se v nich dočtete?

casopisy-duben

Dubnové vydání skautských časopisů už dorazilo do většiny skautských poštovních schránek, do základen a kluboven. Jste zvědaví, o čem se v nich dočtete tentokrát? Jsou plné inspirace pro naši skautskou činnost, najdete v nich zajímavé články, reportáže, rozhovory a další. Jejich šéfredaktoři nám připravili krátká shrnutí, pojďme poodhalit, co chystají.

Ben Já Mína

S příchodem jara se naši benjamínci vydali v doprovodu své vedoucí Janky do Národní galerie v Praze. Na místě zjistili, že umělci po sobě nechali nějaké věci, a tak jak se s nimi v každé rubrice seznamují, pátrají i po tom, komu co patřilo. Že neznáte Zdeňka Rykra nebo třeba Adrienu Šimotovou? Nevadí! Věříme, že i dospělí se mohou leccos nového dozvědět a vaši benjamínci zas tvořit - všedně i nevšedně, poznávat nové a taky soutěžit o cenu! Číslo Ben Já Mína v galerii vzniklo ve spolupráci s Národní galerií. Moc děkujeme!
Budeme opět rádi za vaše zapojení do hodnocení čísla časopisu zapojit se můžete buď vyplněním dotazníku, nebo emailem na julie.dominika.zemanova@skaut.cz. Předem moc děkujeme!
 

Světýlko

Dubnové Světýlko ve své tématické části láká na svět pod vodou. Čtenáře seznamuje s prostředky pro podvodní bádání, od potápěčských brýlí a šnorchlu, po ponorku. Těm se pak věnuje na více stranách a nezapomíná ani na Verneova kapitána Nema s jeho slavným Nautilem. Jako vlček/světýlko vodního čísla časopisu se přímo nabízí "Znalec lodí", který na třech stranách seznamuje případné zájemce s některými svými body. Ve Světýlku nechybí ani rukodělka, pokusy a pozorování, tentokráte se vzduchem, povídka či malované čtení. Významné dny připomínají čtenářům například den matek a přináší návod na drobný dárek...

 

Skaut

Dubnový Skaut pokračuje v představování příštího jamboree, a to rozhovorem s členkou Dream Teamu, a seznámením se skautingem v Mexiku. Z nových odborek pak vybírá další dvě, které lákají na své splnění, jde o Cyklistu a Hackera. Komiks seznamuje čtenáře s odvahou A. B. Svojsíka při záchraně historické orlice a vyzývá k zapojení do soutěže o výroční odznak k příležitosti 100 let od vzniku republiky.
Do přípravy časopisu se zapojily dvě nové redaktorky - Vlnka a Karo. Vlnka rozjíždí poradnu nad palčivými problémy, zahrňte ji tedy dotazy, Karo pak rubriku o zajímavých osobnostech - skautech.

Prohlédnout nové číslo časopisu

Roverský kmen

Pojem sociální bublina je v posledních měsících čím dál tím více skloňován, stejně tak jako myšlenka, že společnost je rozdělená. V novém čísle časopisu Roverský kmen nás proto zajímalo, jakou roli v tom všem mohou hrát skauti. Zároveň jsme se i několika z nich na toto téma zeptali. Stejně tak jsme udělali rozhovor s Alenou Mackovou, výzkumnicí Masarykovy univerzity, která se zabývá občanskou angažovaností mladých lidí a v minulých letech se, s několika dalšími výzkumníky, tématu rozdělení společnosti intenzivně věnovala. Vřele doufáme, že toto číslo podnítí debatu o tom, jak dokázat propichovat společenské bubliny kolem sebe a nebát se bavit s lidmi, kteří mají jiný názor než my.
V Kmeni naleznete ale i řadu dalších článků, ze kterých doporučujeme zejména výbornou reportáž o vzniku a fungování Skautského institutu v Brně a také Jeden den v životě jeho koordinátorky Soni. Je to velmi zajímavé počtení.

Prohlédnout nové číslo časopisu

Skauting

Moderní technologie jsou čím dál tím víc součástí každodenního života. A jelikož se náš "skautský" a "neskautský" život nedá oddělit, je třeba aktivně řešit, jak být pro holky a kluky dobrým průvodcem virtuální dobou. Hlavním článek nabízí ilustraci průběhu technického vývoje a možné odpovědi na něj. Do dalších textů jsou shromážděny náměty na využití techniky v programu a také jsou v nich přiblíženy některé zajímavé oblasti tématu, ať už jde o počítačové hry, youtubering, informační gramotnost nebo třeba komunikaci s rodiči. Samozřejmě nechybí ani stálé rubriky, ve kterých se mimo jiné řeší iniciační a slibové rituály nebo jak dělat nástupy bez znuděných dětí. Dubnové číslo se nemůže dočkat rozbalení a redakce Skautingu zase tvé zpětné vazby.

Prohlédnout nové číslo časopisu

Skautský svět

Zajímají vás benjamínci, diskuze o tom, jestli má starosta Junáka obhajovat svůj mandát nebo pohled Karla Hvížďaly na současné tlaky na Českou televizi a Český rozhlas? Vyberte si z široké nabídky aktuálního vydání Skautského světa.

Kromě tematického článku je v tomto čísle věnován velký prostor právě aktuálnímu záměru Náčelnictva vypsat výběrové řízení na pozici starosty a tomu, zda by měla být tato funkce obhajována pravidelně. K tématu si můžete přečíst přepis z další diskuze cyklu Skauting na rozcestí a dva texty v názorové rubrice.

 

Potřebujete časopisy přiobjednat?

Přiobjednání není složité. Pokud jste členy Junáka, stačí Skautský svět přiřadit k patřičnému jménu ve skautISu. Aby tato přiobjednávka byla platná, musí ji autorizovat odpovědný činovník vašeho střediska. Jedno číslo navíc stojí 25 Kč. 
Pokud členy Junáka nejste, využijte k objednání stránky send.cz.

Přišel časopis všem?

Zkontrolujte, jestli nové číslo časopisu přišlo všem, i vašim nováčkům. Článek na toto téma najdete zde. Pokud tápete, jak správně nastavit zasílání časopisů pro Benjamínky, čtěte tento návod.

Za TDC
Petra Daněčková (Peťule)

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1771x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

2 Názory
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu