....

Chyba na stránce: Co by vám nemělo uniknout v letních skautských časopisech - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/dalsi-instituce/tdc/tdc-casopisy/skauting/3961-nove-casopisy-skaut?autologin=1"

SKAUTING

Metodický časopis pro dospělé v Junáku, kteří se zabývají (nejen) výchovou dětí a dalšími činnostmi, spjatými s chodem oddílů a středisek.

Co by vám nemělo uniknout v letních skautských časopisech

casopisy-duben

Šest nových skautských časopisů už je opět rozesláno! Co v nich najdete a proč stojí za to si přečíst i další, které vám třeba poštou nechodí? Časopisy se věnují aktuálním tématům, která hýbou skautským světem. Šéfredaktoři je ve zkratce představují, pro lepší zážitek je ale proslitujte raději celé!

Ben Já Mína

Ben s Mínou, vedoucí Jankou a ostatními dětmi z benjamínkovské skupiny se vydaly k prameni Vltavy, aby se na něj podívaly, vyrobily si u něj lodičku a tu po Vltavě pustily. Podaří se lodičce doplout někam dál? Třeba až do Mělníka? Mezitím se děti vydávají na dobrodružství kolem Vltavy, která stále víc nabírá na síle a po cestě zkouší různé pokusy s vodou, poznávají zvířata a rostliny, které u vody nebo ve vodě žijí, učí se dělat svačinku na cesty a hrají si. Také se seznamují s benjamínkovskou skupinkou z Přelouče. Vydejte se s nimi a hezky si užijte léto!

Tady najdeš odkazy na dva aktuální dotazníky - jeden na černové číslo a druhý souhrnný za celý ročník.

 

Světýlko

Červnové číslo Světýlka zavede Čolky se čtenáři na indiánský tábor. V indiánské vesnici se seznámí s věcmi denní potřeby severoamerických indiánů, zjistí, jaké plodiny nám dala Amerika, prozradí, z čeho mají trošku strach či si vyrobí lapač snů. Ani v tomto čísle nechybí malované čtení, povídka či tipy na červencové a srpnové významné dny. Rádi sportujete? Potom se nechte inspirovat pozvánkou na Sportovní hry vlčat a světlušek.

Skaut

Červnový Skaut vyzývá k plnění nových odborek, zkuste na táboře začít plnit umělce přírody, muzikanta či jazykáře. V aktuálním čísle pokračuje seznamování se světovým jamboree, tentokráte rozhovorem s účastníkem z Kanady, a posledním úkolem končí jamboree soutěž. Opět nechybí aktivity ke stezce, a to na téma komunikace a pomoc druhým, dvoustrana s připravenou družinovkou, soutěž o výroční odznak ke sto letům republiky, či detektivní komiks.
Již teď začínáme připravovat další ročník časopisu, pokud tedy máš nápad na téma, které ti v časopise chybí, neváhej se ozvat redakci, stejně tak, pokud bys rád s časopisem pomohl. Piš na skautjunak@skaut.cz.

Prohlédnout nové číslo časopisu

Roverský kmen

Když výzkumnice Masarykovy univerzity Alena Macková zkoumala jedno z brněnských skautských středisek, zjistila, že máme velmi často tendenci brát si toho na sebe moc a přetěžovat se. To všechno může mít vliv na počínající syndrom vyhoření, který může v psychice každého člověka a jeho vztahu ke skautingu udělat pěknou paseku. V aktuálním Kmeni proto doporučujeme reportáž, která se snaží alespoň částečně zmapovat, jak to s tím přetěžováním v Junáku vypadá a přinášíme i rozhovor s Citronem, který se tématem motivace a demotivace vedoucích dlouhodobě zabývá. Dále určitě doporučujeme i článek o pomalé módě od Charlie a cestovatelskou reportáž ze Skotska od Karot.

Prohlédnout nové číslo časopisu

Skauting

Červnové číslo Skautingu přichází s tématem předávání hodnot skrze příběhy a vzory, zúžené na hrdiny a hrdinství. Představuje hrdiny a hrdinky, velikány dějin i drobné dobré duše, postavy našich příběhů a her a pomáhá hledat odvahu pro hrdinství každého z nás.

Společně se zamyslíme nad vzory a hodnotami i zda nejednáme příliš podle hesla "účel světí prostředky". Dozvíme se, jak fungují kruhy přátelství, každoročně pořádané pro 15leté izraelské skauty. V neposlední řadě se zamyslíme, co by tak mohla mít za potřeby Včela a čím právě my můžeme pomoci svým rádcům najít tu správnou vnitřní motivaci.

Nemáš ještě své číslo ve schránce? Nevadí, proto je tu i online varianta. Přečetli jste si toto číslo časopisu a máte nám co vytknout, pochválit či poradit? Budeme rádi za vaši zpětnou vazbu.

Prohlédnout nové číslo časopisu

Skautský svět

Poslední číslo tohoto ročníku Skautského světa podrobněji představuje, jak jsme na tom s tábořišti - kolik z nich sami vlastníme a kolik si jich pronajímáme. Dozvíte se také o tom, proč přemýšlet o pořízení vlastního tábořiště. Přečíst si můžete i rozhovor s garantem tématu „Nemovitosti“ ve Strategii Junáka – českého skauta do roku 2022 Ivem Brzobohatým - Ještěrem. Pokračujeme také v tradici předprázdninových esejí. Petr Pithart se v ní věnuje letošním osmičkovým výročím a jejich významu pro dnešní skauty. Za přečtení určitě stojí i zajímavý rozhovor s husitskou farářkou, skautkou, včelařkou a studentkou pivovarnictví Sandrou Silnou.

Článek o časopisu

 

Potřebujete časopisy přiobjednat?

Přiobjednání není složité. Pokud jste členy Junáka, stačí Skautský svět přiřadit k patřičnému jménu ve skautISu. Aby tato přiobjednávka byla platná, musí ji autorizovat odpovědný činovník vašeho střediska. Jedno číslo navíc stojí 25 Kč. 
Pokud členy Junáka nejste, využijte k objednání stránky send.cz.

Přišel časopis všem?

Zkontrolujte, jestli nové číslo časopisu přišlo všem, i vašim nováčkům. Článek na toto téma najdete zde. Pokud tápete, jak správně nastavit zasílání časopisů pro Benjamínky, čtěte tento návod.

Za TDC
Petra Daněčková (Peťule)

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2445x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu