....

Chyba na stránce: Podzimní časopisy jsou tu. Říjnový Skaut vypadá jinak. Dejte nám vědět, jak se vám líbí! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/dalsi-instituce/tdc/tdc-casopisy/skauting/4147-nove-skautske-casopisy?autologin=1"

SKAUTING

Metodický časopis pro dospělé v Junáku, kteří se zabývají (nejen) výchovou dětí a dalšími činnostmi, spjatými s chodem oddílů a středisek.

Podzimní časopisy jsou tu. Říjnový Skaut vypadá jinak. Dejte nám vědět, jak se vám líbí!

casopisy-duben

Podzimní vydání skautských časopisů je tu. Navíc u časopisu SKAUT Junák (cílová skupina 11-15 let) čekejte kompletní redesign! Líbí se vám? Ve změně chceme dále pokračovat. Pokud chcete pomoci, přidejte komentář sem, nebo do SkautFóra.

Skaut

casopis skautZářijový Skaut vypadá jinak. Dejte nám vědět, jak se vám líbí! V prvním čísle startuje soutěž Mise Svojsíkův závod, časopisové předkolo, ze kterého postoupí jedna družina z každé kategorie rovnou do celostátního finále Svojsíkáče! Zařaďte ve svých oddílech Misi SZ do programu, neslibujeme nic lehkého, ale kdo to zvládne, má postup jistý! Hned v prvním kole je třeba postavit stan poslepu, představit družinu, postavit budku a poznat haldu kytek :-)
I v novém ročníku představujeme další z nových odborek, a to smartphonistu. Družiny mohou třeba vyrazit na výpravu podle připraveného scénáře "Zajati v sítích". V každém čísle zveřejňujeme názory vrstevníků, mladších i starších na nejrůznější otázky, tentokráte o touze překonávat svoje možnosti. Do každého čísla nově přibyla rukodělka, na podzimních schůzkách se bude jistě podle Skauta batikovat. Nechybí ale ani pravidelné rubriky jako komiksová detektivka, rady, jak na stezku nebo připravená schůzka podle časopisu ve formátu rádcovského zápisníku.

Není dostupný žádný alternativní text.Není dostupný žádný alternativní text.Není dostupný žádný alternativní text.Na obrázku může být: 5 lidí, smějící se lidé

Prohlédnout nové číslo časopisu

Ben Já Mína

Titulní stranaBen s Mínou, vedoucí Jankou a ostatními dětmi z benjamínkovské skupiny se vydaly k prameni Vltavy, aby se na něj podívaly, vyrobily si u něj lodičku a tu po Vltavě pustily. Podaří se lodičce doplout někam dál? Třeba až do Mělníka? Mezitím se děti vydávají na dobrodružství kolem Vltavy, která stále víc nabírá na síle a po cestě zkouší různé pokusy s vodou, poznávají zvířata a rostliny, které u vody nebo ve vodě žijí, učí se dělat svačinku na cesty a hrají si. Také se seznamují s benjamínkovskou skupinkou z Přelouče. Vydejte se s nimi a hezky si užijte léto!

Budeme opět rádi za vaše zapojení do hodnocení čísla časopisu zapojit se můžete buď vyplněním dotazníků (jeden na černové číslo a druhý souhrnný za celý ročník), nebo emailem na julie.dominika.zemanova@skaut.cz. Předem moc děkujeme!
 
 

Světýlko

Titulní stranaV zářijovém Světýlku se z družiny Čolků stanou kouzelníci. Vyrobí si kouzelnickou hůlku, zažijí dobrodružství v kouzelnické škole a seznámí se s kouzelnými mazlíčky. Kouzelnická je i příloha. Slepením čtyř kostek získá každý kouzelník užitečnou pomůcku při hledání nových podob svých čarodějnických nepřátel. Kouzelnické Světýlko přináší i několik tipů na matematická kouzla, která je možné použít při získávání vlčka/světýlka Kouzelník.
V prvním čísle Světýlka začíná seriál ke 100 letům Česka, věnuje se období První republiky a rubrika "Naše smysly", která se pro začátek věnuje chuti. Z dalších "stezkových" témat najdete ve Světýlku šetření energiemi, co dělat, když se ztratím nebo, když je mi smutno...

Prohlédnout nové číslo časopisu

Roverský kmen

Titulní stranaV aktuálním Roverském Kmeni se snažíme propojit minulost s budoucností. Když Masaryk zakládal náš stát, zřejmě netušil, co všechno ho za jeho prvních sto let života čeká a stejně tak to nevíme ani my, když zakládáme něco nového. To je myšlenka, která se prolíná celým číslem. Můžete se v něm tak třeba dočíst aktuální poznatky toho, jaká byla role skautů při zakládání Československa nebo tipy, které vám usnadní zakládání nového roverského kmene. Zabývali jsme se ale i moderní historii a dali dohromady tipy na hry a aktivity, kterými si můžete tu naši nelehkou Československou historii s dětmi v oddíle připomínat. Stejně tak se můžete v aktuálním ročníku těšit na dva seriály. Jeden vznikl ve spolupráci s organizací Post Bellum a pomocí lidských příběhů mapuje celé 20. století. Ten druhý pak postupně představí myšlenky pěti osobností, které nějakým způsobem ovlivnili československé myšlení.

Prohlédnout nové číslo časopisu

Skauting

Titulní stranaKdy jindy přemýšlet o tom, jak tábořit příště, než po prázdninách. K hlubší reflexi toho, co je vlastně smyslem a úkolem táboření, může posloužit netradiční reportáž z tábora, na němž je schopnost postarat se o sebe v přírodě hlavním programem. Dále si můžete přečíst jak zapojit do plánování tábora děti, jak postavit saunu a další stavby nebo co nám může dát vlastnoruční výroba věcí denní potřeby. V pravidelných rubrikách pak mluvíme například o tom, jak na úspory energie v klubovně, co s dospělými nováčky a kde jsou limity při práci se světluškami a vlčaty. V čísle najdete také vůbec první díl ze seriálu příběhů o lidech tvrdě zkoušených v minulém století.

Prohlédnout nové číslo časopisu

Skautský svět

Titulní stranaVýběrové řízení na starostu Junáka a kupa nových rubrik - to jsou hlavní témata prvního Skautského světa v letošním školním roce. Sledujeme v něm podrobněji tři kandidáty na starostu i projekty dvou z nich, v rozhovoru s výzkumnicí J. Simonovou jsme mluvili o tom, jak by měla vypadat dobře řízená výchovná či vzdělávací organizace. Nové rubriky vám představí zkušenosti skautských dobrovolníků, jiných volnočasových organizací nebo konkrétní výstupy, které přinesla skautská Strategie 2022. Rozhovor (nejen) o dospělosti jsme vedli s propagátorem svobodného podnikání Tomášem Hajzlerem. 

Potřebujete časopisy přiobjednat?

Přiobjednání není složité.  Využijte k objednání stránky send.cz.

Přišel časopis všem?

Zkontrolujte, jestli nové číslo časopisu přišlo všem, i vašim nováčkům. Článek na toto téma najdete zde. Pokud tápete, jak správně nastavit zasílání časopisů pro Benjamínky, čtěte tento návod.

Za TDC
Petra Daněčková (Peťule)
 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 898x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu