....

Chyba na stránce: Vyšla prosincová čísla časopisů. Podívejte se, co v nich najdete! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/dalsi-instituce/tdc/tdc-casopisy/skauting/4279-nove-skautske-casopisy?autologin=1"

SKAUTING

Metodický časopis pro dospělé v Junáku, kteří se zabývají (nejen) výchovou dětí a dalšími činnostmi, spjatými s chodem oddílů a středisek.

Vyšla prosincová čísla časopisů. Podívejte se, co v nich najdete!

casopisy-duben

Prosincové skautské čtení právě přistává poštou mezi vašimi vánočními balíčky. Doufáme, že si přečtení svého časopisu ve sváteční atmosféře řádně vychutnáte. A protože nejspíš nemáte přístup ke všem, podívejte se, co je v těch ostatních! Tradičně, pokud máte nějaké nápady a připomínky, zpětnou vazbu uvítáme ;)

Časopis skaut

Skaut

Prosincový SKAUT pokračuje proměnou své grafické podoby, v redakci budeme rádi za jakékoliv postřehy, pochvaly i připomínky. Piš na skautjunak@skaut.cz.
V prosincovém čísle se nejen rádci dočtou od skautů různých věkových kategorií, co by měli zvládat a umět, jak to udělat, aby pomocí dobře nastavených pravidel bylo v družině dobře, nebo jak družinu podporovat.

Ani v prosinci nechybí fotokomiks, detektivka, rukodělka a představení další nové odborky, tentokrát divadelníka. Druhým kolem a novou várkou dalších čtyř úkolů pokračuje MISE Svojsíkův závod. Do soutěže je zapojeno 78 družin!

Prohlédnout nové číslo časopisu

Titulní strana

Ben Já Mína

Zimní číslo se odehrává na hradě. Ben a Mína společně s ostatními benjamínky pomáhají princi najít princeznu, pro kterou má vánoční dárek. Ocitnete se tak na hradním nádvoří, na cvičišti, kde se cvičí vojáci k obraně hradu, v hradní kuchyni a v jídelním sále (tam to bude jistě báječně vánočně vonět), v trůnním sále, hradním divadle a nakonec v té nejvyšší hradní věži. V každé rubrice je schovaná princezna, tu se můžete pokusit najít.

Budeme opět rádi za vaše zapojení do hodnocení čísla časopisu zapojit se můžete buď vyplněním dotazníků (jeden na černové číslo a druhý souhrnný za celý ročník), nebo emailem na julie.dominika.zemanova@skaut.cz. Předem moc děkujeme!
 
 

Titulní strana

Světýlko

Družina Čolků prožívá staročeské Vánoce s krájením jablek, pouštěním lodiček a lití olova. Na závěr Vánoční schůzky pak posílá přání svým skautským kamarádům a vybízí k posílání Vánočních přání všechny čtenáře. Na Vánoční dvoustraně je třeba najít všechny zvyky a odhalit ty, které k Vánocům nepatří. Víte, kdo nosí dárky v zahraničí? Ve Světýlku se to dozvíte a navíc můžete vyhrát box plný lízátek pokud vymyslíte originální vzor Vánoční ponožky...

Prohlédnout nové číslo časopisuProsincové Světýlko přináší reportáž z celostátního kola Závodu vlčat a světlušek a zve na Uměleckou šestku do Českých Budějovic. Další strany přináší malované čtení, oblíbeného Syslíka i například aktivity do bláta a deště, do kdyby Vánoce ani letos nebyli bílé.

Titulní strana

Roverský kmen

V aktuálním časopisu Roverský kmen navazujeme na červnové číslo, které se věnovalo vyhoření a přetížení skautských dobrovolníků. Tentokrát jsme to však pojali praktičtěji. Jádrem všeho je článek s Vojtou a Evkou Buchar Bendovými, kteří si oba vyhořením prošli a v současné době radí lidem, jak se mu vyvarovat. Mrkněte proto určitě na debatu, kterou jsme s nimi vedli a nezapomeňte zkouknout její shrnutí, u kterého najdete, jak předcházet vyhoření nejen jako jednotlivec, ale i jako oddílová rada. Rozhodně se ale podívejte i na Kousyho reportáž z Korba či další díl seriálu o Zero waste, tentokrát s vánoční tématikou. Stojí to za to.

Prohlédnout nové číslo časopisu

Titulní strana

Skauting

Bojíte se, že přílišná demokracie ve vašem středisku, oddíle či družině povede k anarchii a špatným rozhodnutím? Nevíte, jaký systém zvolit, aby byli ostatní dostatečně zapojení, ale zároveň vás to nezahltilo novými povinnostmi? Prosincové číslo Skautingu vás tentokrát provede demokratickou výchovou a jejími základními principy. Dozvíte se, jak se zásadami začít i jak demokracii dále postupně ve svém okolí budovat. Navíc zjistíte, jak členství ve skautu ovlivnilo některé významné postavy veřejného dění. Pro vedoucí oddílů je připravena nápověda k registracím, pro vedoucí družin množství návrhů na zajímavé programy a můžete se těšit i na naše pravidelné rubriky. My se vždycky těšíme na doporučení vlčat a světlušek vedoucím.

Prohlédnout nové číslo časopisu

Titulní strana

Skautský svět

V prosincovém vydání Skautského světa se ohlížíme za skautskými oslavami 100 let od vzniku Československa, 100.jednáním Náčelnictva. V časopisu mimořádně najdete i komentář F. Peroutky o skautingu, který zatím nebyl v celém rozsahu nikdy nikde zveřejněný. V hlavním tématu čísla se věnujeme skautským novým začátkům. Přinášíme příběhy čtyř skautů a skautek, kteří z různých důvodů začali skautovat na novém místě. Seznámíme vás s tím, co jim tato změna přinesla, na co naráželi a jakou podporu jim nabízí skautské ústředí. Přečíst si v něm můžete i rozhovor se skautem a pedagogem Karlem Derflem, Vokinův komentář o možných změnách v zákonu a slibu vlčat a světlušek nebo další rozhovor (nejen) o dospělosti - tentokrát se skautem, podnikatelem a cestovatelem Miky Škodou.
 
 

Potřebujete časopisy přiobjednat?

Přiobjednání není složité.  Využijte k objednání stránky send.cz.

Přišel časopis všem?

Zkontrolujte, jestli nové číslo časopisu přišlo všem, i vašim nováčkům. Článek na toto téma najdete zde. Pokud tápete, jak správně nastavit zasílání časopisů pro Benjamínky, čtěte tento návod.

Za TDC
Petra Daněčková (Peťule)
 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2137x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu