....

Chyba na stránce: Máte už prolistováno? Vyšly dubnové časopisy, kvalitní skautské počtení - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/dalsi-instituce/tdc/tdc-casopisy/skauting/4509-nove-skautske-casopisy-duben?autologin=1"

SKAUTING

Metodický časopis pro dospělé v Junáku, kteří se zabývají (nejen) výchovou dětí a dalšími činnostmi, spjatými s chodem oddílů a středisek.

Máte už prolistováno? Vyšly dubnové časopisy, kvalitní skautské počtení

casopisy-duben

Další várka příjemného skautského čtení vám poštou už nejspíš dorazila. Možná máte prolistováno, nebo ještě lépe, přečteno! Zajímá vás, jak vypadají ostatní čísla časopisů? Co se dočte dospělý čtenář, co mladý skaut? Co si prostuduje světluška, vlče a benjamínek? :) Pak směle do toho, přečtěte si anotace a neváhejte rozkliknout adresu casopisy.skaut.cz, kde najdete celá čísla ke stažení. A jistojistě, pokud máte nějaké nápady a připomínky, zpětnou vazbu uvítáme!

Skaut

Dubnový Skaut zadává předposlední úkoly do družinové soutěže Mise Svojsíkův závod. Přináší tipy na zvládnutí jarní únavy, v článku o nových odborkách představuje několik přírodovědně laděných a v nové rubrice "šéfkuchař doporučuje" vaří pesto z divokých bylinek. Dubnové číslo přináší hned několik tipů na družinovou výpravu. Podle časopisu se tak družina může vydat na souboj o studium v Bradavicích, navštívit hmyzí safari a seznámit se s živočichy, které za společníky běžně nevyhledáváme nebo se zajít podívat na místo, které je pro družinu nějak významné. Jako motivaci k takové návštěvě je připraven další díl povídky "Je to v pytli". Strana uprostřed časopisu je tentokrát určena k vytržení a pověšení na nástěnku v klubovně nebo v pokoji každého skauta...

Prohlédnout nové číslo časopisu

Ben Já Mína

Titulní stranaV dubnovém čísle se Ben, Mína, jejich kamarádi ze skupiny Benjamínků a vedoucí Janka podívají do říše hmyzu. Je to velmi důležité téma pro děti předškolního (mladšího školního) věku, ale i dál. V předškolním věku se buduje citlivost k okolnímu prostředí (environmentální senzitivita). Když se děti budou od malička seznamovat s těmi nejmenšími živáčky a budou zjišťovat, že není třeba se jich bát, vybudují si o to silnější vztah k přírodě, živým tvorům a rostlinám v ní.

V tomto čísle najdete notoricky známé druhy hmyzu (slunéčko sedmitečné, motýli), ty známé na pohled, ale s podivnými jmény (ruměnice pospolná) a také možná neznámé (rybenka domácí). Každá dvojstrana nabízí spoustu interaktivních úkolů a prostor ke společnému povídání. Směle do světa hmyzu!

Budeme opět rádi za vaše zapojení do hodnocení čísla časopisu, můžete emailem na julie.dominika.zemanova@skaut.cz. Předem moc děkujeme!

Prohlédnout nové číslo časopisu

Světýlko

Titulní stranaDubnové Světýlko ve své tématické části láká na poznávání života v mraveništi. Čtenáře seznamuje s mravenčími pracanty a nabízí sadu pozorování a pokusů. Ze zbývajících smyslů přišel v dubnu na řadu čich s několika náměty na praktické aktivity. Další pokračování rubriky "Buď zdravý" vybízí k uvaření čaje z přírodnin a k přípravě chutných limonád na některou z dalších šestkových schůzek. Světýlko připomíná blížící se tábory přehledem táborových staveb a hledáním rozdílů na dvou podobných tábořištích. Ani v dubnovém Světýlku nechybí rukodělka, představení dalšího vlčka/světýlka (tentokrát plavec) a povídka o Syslíkovi, který přemýšlí, čím bude...

Prohlédnout nové číslo časopisu

Roverský kmen

Titulní stranaPočty lidí, kteří se stali skauty až v dospělosti totiž strmě stoupá, a to napříč všemi rolemi, které se dají zastávat. Od vedení oddílů a zapojení se v místním středisku, přes ústřední orgány, týmy instruktorů vzdělávacích kurzů, až po Skautské Instituty. V letošním roce překročil počet dospělých nováčků dva tisíce, což je ohromné číslo. Tomuto fenoménu tedy nešlo dlouho odolávat, a tak jsme se mu s redakcí podívali toto číslo na zub. Výsledkem je analýza toho, co dospělé nováčky ke skautingu vede, proč si je skauting získal a jaké výzvy musí překonávat. Vzhledem k tomu ale, že se blíží léto, vrcholí i příprava na roverská prázdninová dobrodružství. I proto jsme do kmene zařadili Helči skvělý článek, ve kterém stručně a vtipně popisuje, proč má smysl se vydávat na puťáky nejen do zahraničí, ale i po české kotlině. Neochudíme vás ale ani o metodické články. Spolu s létem se totiž blíží i tábory, které jsou ideální příležitostí pro to, abychom v dětech prohloubili jejich chápání skautingu, budovali v nich hodnoty a dali jim podnět přemýšlet nad tématy, na které normálně nemají čas. V sekci Čekatelská je vám tedy k dispozici článek o duchovní výchově v životě oddílu.

Prohlédnout nové číslo časopisu

Titulní­ strana

Skautský svět

V dubnovém Skautském světě se jako hlavnímu tématu věnujeme skautské apolitičnosti. Nutty, členka Náčelnictva přináší v hlavním článku podrobný přehled toho, jak se k apolitičnosti staví hlavní celosvětové skautské organizace WOSM a WAGGGS i národní organizace v dalších zemích.

Součástí článku je i rozhovor s bývalým místopředsedou WOSM Johnem Mayem o společenské a politické angažovanosti skautů a skautek. K tématu se vztahuje i rozhovor se skautem a poslancem Janem Farským. Ten v rozhovoru mimo jiné říká: "Stojím si za tím, že Junák – český skaut má být nestranický, ale nesmí být apolitický. Apolitický skauting je oxymoron."

V tomto čísle najdete i několik tipů, jak můžete přistoupit k oslavám stoletého výročí skautingu ve vašem městě. Bilbo zase v rozhovoru podrobně popisuje, co za dva roky svého fungování udělala pracovní skupina Náčelnictva k tématu postavení dospělých v Junáku – českém skautu.

Titulní strana

Skauting

Dubnové číslo Skautingu se zabývá mediální gramotností. Rozvoj mediální gramotnosti je dobrým cílem pro skautské oddíly.  Těm z vás, kteří si prostor najdete, posíláme kopec tipů a jednoduchých programů, kterak být dětem a dospívajícím oporou, pomáhat jim čelit nástrahám médií a nést spoluodpovědnost za svět, ve kterém žijeme.

Nové číslo časopisu si můžete prohlédnout na https://casopisy.skaut.cz.

Prohlédnout nové číslo časopisu

Potřebujete časopisy přiobjednat?

Přiobjednání není složité.  Využijte k objednání stránky send.cz.
 

Přišel časopis všem?

Zkontrolujte, jestli nové číslo časopisu přišlo všem, i vašim nováčkům. Článek na toto téma najdete zde. Pokud tápete, jak správně nastavit zasílání časopisů pro Benjamínky, čtěte tento návod.

Za TDC
Petra Daněčková (Peťule)
 
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1564x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu