....

Chyba na stránce: Pojďte se ponořit do zajímavých témat nových červnových časopisů - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/dalsi-instituce/tdc/tdc-casopisy/skauting/4586-cervnove-casopisy?autologin=1"

SKAUTING

Metodický časopis pro dospělé v Junáku, kteří se zabývají (nejen) výchovou dětí a dalšími činnostmi, spjatými s chodem oddílů a středisek.

Pojďte se ponořit do zajímavých témat nových červnových časopisů

Co se společně podívat, co je v nových červnových časopisech? Můžeme se proletět do dalekých a exotických končin s benjamínky, zamyslet se s rovery nad nevýhodami digitalizace, ponořit se do skautské praxe a tvůrčího světa skautů, ve skautském světě hledat základní kameny skautingu a s vlčaty a světluškami cestovat časem do pravěku. Čtěte, stahujte a vstřebávejte spoustu užitečných rad, tipů, rozhovorů a zajímavých témat. Samosebou, jestli máte nějaké nápady a připomínky, zpětnou vazbu uvítáme.

Ben Já Mína

Titulní stranaZávěrečné předprázdninové číslo tohoto školního roku odkazuje k příběhu spisovatele, malíře a letce Antoina de Saint-Exupéryho a inspirované je krásnou knihou od Petra Síse Pilot a Malý princ, kterou vydalo nakladatelství Labyrint. Ústředním tématem je vzduch a vše, co s ním souvisí: létání, dopravní prostředky, daleké a exotické končiny, pokusy se vzduchem.

Budeme opět rádi za vaše zapojení do hodnocení čísla časopisu zapojit se můžete buď vyplněním dotazníku, nebo emailem na julie.dominika.zemanova@skaut.cz. Předem moc děkujeme!

Prohlédnout nové číslo časopisu

Roverský kmen

Titulní stranaV tomto čísle jsme se rozhodli věnovat tomu, jak moc nás se všemi svými výhodami a nevýhodami ovlivňuje digitalizace. V časopise tak na vás čeká reportáž o tom, jak se nárůst digitálních komunikačních technologií projevuje napříč generacemi. Kromě toho si ale určitě přečtěte i rozhovor s Honzou Mayerem, který je ředitel firmy Dataweps, jež se zabývá analýzou dat nejen na sociálních sítích. Toto odvětví totiž momentálně hýbe světem a stojí za to mu trochu porozumět.

Ráda bych vám také doporučila poslední články z dvou sérií, které nás provázely celý ročník. V posledním článku rubriky Sto let českého myšlení se tentokrát Lišák zabývá myšlenkovým odkazem Václava Havla. V seriálu, který vznikl ve spolupráci s organizací Post Bellum na vás pak čeká příběh Jaromíra Ulče, který za komunistické totality pracoval jako agent StB. Určitě se také podívejte na Anežčiny tipy na ty nejlepší knihy minulého roku nebo se začtěte do vítězných textů z posledního ročníku skautské soutěže Polibek múzy.

Prohlédnout nové číslo časopisu

Skauting

Titulní stranaV novém červnovém čísle Skautingu se dozvíte jak na tvorbu tvořivého prostředí i aktivní podporu kreativity. Představíme Vám konkrétní programy, které se na tvořivost zaměřují, principy, které lze využít v programech primárně cílených jinak, ale i rizika spojená s nejasným zadáním. Najdete také tipy jak pomoct s zvládáním volnějších hranic nesmělejším členům. Větší pozornost je také věnována revidované skautské stezce a skautským výchovným metodám. V neposlední řadě si budete moct přečíst o novém formátu vzdělávacích akcí pro oddílové rady, zamyšlení nad volbami do Evropské unie či poctivý ale silný příběh Jiřiny Čechové.

Prohlédnout nové číslo časopisu

Skautský svět

Titulní strana

Červnový Skautský svět: Jak prohlubovat kořeny skautingu

V červnovém Skautském světě pokračujeme v započaté tradici předprázdninových esejí. Lukáš Šlehofer - Šlehy v ní otevírá řadu otázek nad tím, zda jsou základní stavební kameny skautingu jako skautská výchovná metoda, poslání či principy v dnešních oddílech pevně usazené, zda jsou dostačující pro dnešní svět a o co z moderní pedagogicky bychom je mohli obohatit.

V tomto čísle si dále můžete přečíst barvitou textovou i obrazovou reportáž ze Staré Vody - poutního místa, kterému skauti už pětadvacet let dobrovolnicky pomáhají navracet život. Roman Šantora - Bobo píše předtáborově o tom, kde se vzaly tři silné tradice českého skautingu - uzel dobrého skutku, podání levé ruky s malíčkem a zasekávání sekery práce - ale i o tom, co se z nich vytratilo či vytrácí a v rubrice Mapování Skautského světa jsme zmapovali aktuální téma sucha a hospodaření s vodou.

 

Skaut

Titulní stranaČervnový Skaut přináší poslední úkoly soutěže Mise Svojsíkův závod. Přináší tipy na táborovou praxi s výzvou stavby podsady vlastnoručně postavené podsady z hromady krajinek a na vaření v Setonově hrnci a s originálním receptem na vepřovou plec a pečenou zeleninu. Na táboře také můžete vyzkoušet vytvořit úplně jinou mapu, než jsme zvyklí používat a to zvukovou mapu. Jak na to? Nalistuj prázdninového Skauta. Z odborek jsme pak pro všechny milovníky procházek krajinou a toulkách po lesích, horách i městech vybrali Cestovatele a turistického průvodce. Pokračuje soutěž o výroční odznak k výročí 30 let svobodného skautingu, detektivka, Unlock a New World i rubrika ke stezce...

Prohlédnout nové číslo časopisu

Světýlko

Titulní stranaČervnové Světýlko zavede čtenáře do pravěku, dozví se o dovednostech lidí z doby kamenné, bronzové i železné a podle návodu na rukodělku si mohou zkusit vyrobit přírodní "pravěkou" zvonkohru. Posledním představovaným smyslem je sluch, který si mohou vlčata a světlušky potrénovat na čtyřech aktivitách. Část Světýlka se věnuje táborům, konkrétně chování na táboře a zkouškám po splnění stezek doplněným táborovým bludištěm. Nechybí ani pravidelné rubriky jako zdravíz, Syslíkovy příhody, malované čtení nebo nápady na zdravé mlsání. Redakce Světýlka začíná připravovat další ročník časopisu, máte-li chuť se zapojit, dejte vědět, jaká témata a rubriky by se vám v příštím ročníku líbily a to na svetylko@skaut.cz do konce června.

Prohlédnout nové číslo časopisu

Potřebujete časopisy přiobjednat?

Přiobjednání není složité.  Využijte k objednání stránky send.cz.

Přišel časopis všem?

Zkontrolujte, jestli nové číslo časopisu přišlo všem, i vašim nováčkům. Článek na toto téma najdete zde. Pokud tápete, jak správně nastavit zasílání časopisů pro Benjamínky, čtěte tento návod.

Za TDC
Petra Daněčková (Peťule)
 
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 552x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu