....

Chyba na stránce: Časopis Skauting je nyní zdarma pro ještě více lidí. Přidělte volné časopisy novým odběratelům - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/dalsi-instituce/tdc/tdc-casopisy/skauting/673-skauting/2234-vice-lidi-muze-mit-casopis-skauting-zdarma-zmena-rozdeleni?autologin=1"

SKAUTING

Metodický časopis pro dospělé v Junáku, kteří se zabývají (nejen) výchovou dětí a dalšími činnostmi, spjatými s chodem oddílů a středisek.

Časopis Skauting je nyní zdarma pro ještě více lidí. Přidělte volné časopisy novým odběratelům

Časopis Skauting teď bude dostupný zdarma pro ještě více lidí než doposud.

Dosud platilo, že každá organizační jednotka má na přidělení tři čísla Skautingu zdarma a může je přidat komukoli, kdo už odebírá nějaký další časopis. Stejně tak to bylo u oddílů, kde oddíl může rozdělit až dva Skautingy zdarma. Tato možnost zůstává zachována a žádná jednotka o své rozdělované časopisy nepřijde. Bude je však moci přidělit jiným aktivním činovníkům, protože se jim nejspíš uvolní…

Nově totiž získají nárok na časopis Skauting zdarma přímo osobně všichni činovníci v následujících funkcích:

  • Vedoucí oddílů
  • Zástupci vedoucích oddílů
  • Výchovní zpravodajové
  • Vedoucí středisek
  • Zástupci vedoucích středisek

Přidělení časopisu lidem v těchto funkcích bude automatické, jakmile jim bude ve skautISu uvedená funkce zadána (a zároveň budou odebírat základní časopis, do kterého bude možné přílohu Skauting vkládat). V případě ukončení funkce dojde k ukončení odběru Skautingu zdarma, ale činovník bude informován e-mailem s možností časopis si za poplatek i nadále objednat.

Každý vedoucí oddílu i střediska, jejich zástupci a také výchovní zpravodajové tedy pro sebe získají časopis Skauting. Tedy skoro. Je tu omezující podmínka: musí už mít nastavený odběr libovolného dalšího skautského časopisu. Nicméně to platí pro odběr Skautingu univerzálně, každý kdo chce Skauting odebírat, musí mít objednán nějaký základní časopis, do kterého půjde vložit (bez ohledu na to, zda je časopis placený či zdarma).

S touto úpravou také souvisí úprava hlášení v rámci registrace – je přidáno nové upozornění, které při odevzdání registrace informuje, že v jednotce jsou lidé, kteří mají na Skauting nárok s ohledem na vykonávanou funkci,

Co to znamená pro nás?

Nyní v prosinci 2015, ještě před Vánoci, proběhne přidělení časopisů činovníkům v uvedených funkcích. Pokud někdo z těchto činovníků měl přidělený Skauting zdarma, který byl k dispozici jeho jednotce, tak se tím u jednotky takový časopis uvolní a bude možné ho přidělit někomu jinému.

Doporučujeme tedy v lednu (ideálně v rámci všech registračních činností ve skautISu):

  1. Prohlédnout, kolik má vaše jednotka volných časopisů Skauting, které může zdarma někomu přidělit (u jednotky záložka "Časopisy"),
  2. promyslet komu je přidělit
  3. a hned je přidělit.

 

Pokud stihnete takto volné časopisy přidělit do konce ledna, tedy do termínu odevzdání registrace středisky (neděle 31. 1.), přijde příští číslo hned novým majitelům, bez nežádoucí prodlevy.

I tak se na vás Skauting nedostane? Je tu alespoň elektronicky.

Pokud stále nebudete mít dost Skautingů, můžete si prolistovat na http://casopisy.skaut.cz/skauting/. Po přihlášení skautISovým účtem můžete stahovat kompletní čísla v PDF. Praktické to může být i jako příruční elektronický archiv, pokud zrovna nemáte potřebné starší číslo Skautingu po ruce. Na webu navíc můžete využít tematické třídění podle štítků, což se může hodit při řešení konkrétního problému.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1470x

Práce s článkem

3
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

7 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu