....

Chyba na stránce: Pojeď na jarní sraz vodních skautů do Loučovic! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/dalsi-instituce/zvoj/607-kapitanat-vodnich-skautu-a-skautech/3834-pojed-na-jarni-sraz-vodnich-skautu-do-loucovic?autologin=1"

ZVLÁŠTNÍ ORGANIZAČNÍ JEDNOTKY

Tyto jednotky s právní subjektivitou zřizuje Náčelnictvo Junáka pro plnění zvláštních úkolů souvisejících s posláním organizace. Poslání jednotky a její vnitřní fungování upravují jejich statuty.

Pojeď na jarní sraz vodních skautů do Loučovic!

Srazy vodních skautů probíhají dvakrát ročně a jejich cílem je rozvíjet vodácké aktivity jak teoretické, tak praktické pro všechny zájemce nejen z řad vodních skautů.

 

Základní informace:

Kdy: 6.–8. 4. 2018

Kde: ZŠ Loučovice 231, Loučovice, 382 76

Cena: 400 Kč

Kontakt: srazyvs@hkvs.cz

https://srazyvs.skauting.cz/

http://vodni.skauting.cz/sraz-vs-usk

 

 

Na co se můžete na srazu těšit?

Podrobný program najdete zde: https://srazyvs.skauting.cz/.

V pátek se po zahájení a seznamovací hře podíváme na vaše oddílová videa. Sobotní dopoledne bude věnováno přípravám celostátní akce Navigamus 2018. Společně se pojedeme podívat na místo a přípravný tým pod vedením Šotka a Lůči podá potřebné informace a zodpoví vaše otázky. Sobotní odpoledne bude tradičně probíhat v duchu poznávání místa srazu:

 

Splutí Vltavy z Vyššího Brodu

Splutí krásného úseku v tomto ročním období ještě bez davů turistů a plovoucích barů. Program je vhodný jak pro začátečníky, tak pro zkušené.

Odborka Geocacher/Geocacherka

Zaujala členy nebo členky tvého oddílu odborka Geocacher/Geocacherka? Nevíš, o co jde a co vše je k tomu potřeba? Jak zařadit geocaching do oddílové činnosti? Co dělat v terénu, když přestane fungovat GPS? Program bude mít dvě varianty fyzické náročnosti, aby se ho mohl zúčastnit kdokoliv:

  • spojený s prohlídkou kláštera ve Vyšším Brodě

  • po zaniklých vesnicích – cca 10–16km pěší okruh v terénu

I sobotní večer bude věnován tématu Navigamu – přivezte s sebou své Navigamové kostýmy a pojďte si společně užít čínsky motivovaný večírek, na kterém se budeme věnovat předprogramu Navigamu.

 

V neděli nás čekají dva vzdělávací bloky, ve kterých se můžeš těšit na následující programy:

Zdravověda – maskovačka – workshop, jak maskovat různá zranění pro oddílovou činnost, závody, akce atp.

Zdravověda – první pomoc – první pomoc pro všechny, opakování pro ty, co už dlouho na žádném kurzu nebyli nebo se cítí nejistě.

Výroba kostýmu na Navigamus – rady a tipy, jak vyrobit kostýmy na Navigamus.

Lodní komise – Jak na optimální přípravu oddílu na letošní závody? Máte dostatečně zajištěné lodě pro případ cvaknutí?

Čeng Che – Kdo byl vlastně admirál Čeng Che, jehož plavby jsou tématem letošního Navigamu?

Perlorodky (Ondřej Simon z FŽP ČZU) – Zhoršování čistoty vody, napřimování toků a stavba přehrad vedly k vyhynutí perlorodky na většině našeho území. V současnosti přežívá jen na horních tocích několika řek, zejména na Šumavě a v okolí. Přednáška a následná diskuze bude zaměřena na to, proč je potřeba perlorodky chránit a kdy má ochrana přírody přednost před vodáckými aktivitami.

 

Registrace:

Registrace na sraz běží do 29. 3. 2018. Informace včetně návodu na přihlašování najdeš zde: https://srazyvs.skauting.cz/ nebo zde: http://vodni.skauting.cz/sraz-vs-usk

 

Těšíme se na vás!

Tým srazů VS

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 360x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.
  Nahlásit chybu