....

Chyba na stránce: Testovací - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/komunikace/krizovatka-navody-a-postupy/testovaci?autologin=1"

1Promyslete si, co vlastně chcete. Kurzy mají svá specifika a jsou různě časově náročné, vyplatí se tedy dobře zvážit, jaký je váš cíl, jaká forma vzdělávání vám vyhovuje a zda potřebujete, aby byla výstupem určitá kvalifikace.
2Víte, že některé kurzy jsou učeny oddílovým týmům?
3Víte, že až na výjimky jsou všechny kurzy koedukované a otevřené všem členům Junáka bez ohledu na jejich místní příslušnost?
4Vyzkoušejte si kurz, který má jiný způsob fungování než je vám vlastní. Např. táboříte na oddílovém táboře v podsadách? Zkuste si prožít kurz v týpku. Nepracujete příliš s duchovním rozměrem? Tak co takhle duchovně založený kurz?
5Dobře zvažte, zda za vzděláváním nevycestujete za hranice svého okresu nebo kraje. Cizí prostředí je výzva v rozmanitosti přístupů a zkušeností. Na druhou stranu díky regionálním akcím se můžete seznámit s lidmi právě z vašeho regionu.
6Na základě svých potřeb vytipujte několik kurzů a zjistěte si o nich co nejvíce. Prozkoumejte jejich web, FCB profil, poptejte se absolventů. Co si o kurzu myslí? Jeli by na něj znovu? Na co podle nich kurz klade důraz?
7Nenacházíte, co hledáte? Nezoufejte, poptejte se ve svém okolí, např. vzdělávací nebo výchovný zpravodaj vašeho střediska či okresu/kraje vám určitě poradí.
8Mnohá střediska přispívají na vzdělávání svých činovníků - zjistěte si, jaké jsou podmínky u Vás! Vaše vzdělávání je investicí i do budoucnosti střediska!
9Vzdělávání určitě nekončí vůdcovskou zkouškou. Možnosti lesních škol a dalších profilovaných kurzů jsou široké, stejně tak i další formy rozvoje (celostátní akce, semináře apod.). Neváhejte jich využít, neustrňte na místě!
10Uspořádejte ve středisku besedu s lidmi, kteří už skautským vzděláváním prošli. Mohou vám i vašim svěřencům dobře poradit a namotivovat vás.

Novinky (kopie)všechny novinky

Nová čísla časopisů

Upozornění

1. 12. 2017, tedy za 10 dní Mikulášský víkend
17. 12. 2017, tedy za 26 dní Betlémské světlo
1. 1. 2018, tedy za 41 dní SKAUTSKEZAVODY.CZ