....

Chyba na stránce: Stahujte novou verzi webové šablony ve Skautském vizuálním stylu! Návod najdete v článku - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/komunikace/svs/3468-nova-verze-webove-sablony-svs-2017?autologin=1"

Skautský vizuální styl

Pomocí Skautského vizuálního stylu chceme vylepšít možnosti, jak vizuálně vyprávět o příbězích a hodnotách skautingu. Přiložte ruku k dílu! Na tomto místě vám Skautský vizuální styl a jeho nástroje představujeme, radíme, kde hledat podrobné informace a s čím a jak v rámci skautské grafiky pracovat.

Stahujte novou verzi webové šablony ve Skautském vizuálním stylu! Návod najdete v článku

Vydali jsme novou verzi skautské webové šablony pro WordPress ve Skautském vizuálním stylu! Abychom vám ulehčili práci, hlavním vylepšením je kromě vizuálních úprav také budoucí automatická aktualizace šablony i potřebného pluginu. Tuto verzi však ještě musíte nainstalovat ručně. Podívejte se, jak na to!

Článek o první verzi skautské webové šablony včetně výčtu vlastností a dalších podrobností najdete zde.

Seznam změn

Změn je poměrně málo, o to důležitější ale jsou:

  • Automatické aktualizace prostřednictvím GitHubu.
  • Drobné úpravy typografie, díky kterým je web mnohem čitelnější.
  • Úprava zobrazování pluginu pro Facebook, který nyní vypadá tak, jak má.
  • Opravena chyba vyžadující podpůrný plugin pro šablonu i v případě, že je plugin nainstalovaný a zaktivovaný.

Návod na instalaci

Následující návod platí pouze za předpokladu, že přecházíte z první verze webové šablony ve Skautském vizuálním stylu (pojmenovaná jako “Scout-theme”) na verzi 1.0.4.10 a vyšší (pojmenovaná jako “DSW Skaut”). Pokud jste našli tento návod a již přecházíte z verze 1.0.4.10 a vyšší, využijte kontrolu aktualizací (Nástěnka -> Aktualizace -> Zkontrolovat znovu). Pokud se aktualizace objeví, nainstalujte si jí.

Stáhněte si šablonu a plugin

Vždy aktuální verzi šablony stáhnete z tohoto odkazu.
Vždy aktuální verzi pluginu stáhnete z tohoto odkazu.

Zatím nic neinstalujte, k instalaci se teprve dostaneme. Nyní je třeba podniknout důležité kroky.

Všechno si zazálohujte

Protože se tato verze chová jako úplně jiná šablona, doporučujeme exportovat veškerá nastavení šablony a následně je importovat do nové verze. Zároveň berte v potaz, že stejně jako v případě jakékoli jiné úpravy webu můžete přijít o cenná data. I proto si zazálohujte nejen nastavení šablony, ale také obsah webu.

Zálohování nastavení šablony

Se zálohováním nastavení šablony pomůže plugin Customizer Export/Import (stačí jej vyhledat přímo v administraci webu, v záložce Pluginy -> Instalace pluginů). Nainstalujte jej, zaktivujte a v menu Přizpůsobit (Vzhled -> Přizpůsobit) otevřete záložku “Export/Import”. Klikněte na tlačítko “Export”, automaticky se stáhne soubor s nastavením. Uložte si jej tak, abyste jej později mohli najít.

Zálohování webu

Ve výchozí instalaci WordPressu je možnost importu a exportu všech článků, stránek, příspěvků, médií i dalšího obsahu (Nástroje -> Export), avšak pro kompletní export webu včetně nastavení můžete využít plugin All-in-One WP Migration. Pamatujte, že exportovaný balík souborů může mít i několik stovek MB.

Začněte instalaci

Jako první nainstalujte šablonu DSW Skaut prostřednictvím tlačítka “Instalovat” -> “Nahrát šablonu” (Vzhled -> Šablony). Stažený .zip soubor se šablonou tam umístěte. Zatím šablonu neaktivujte!

Dále nainstalujte plugin. Tentokrát nahrajte plugin prostřednictvím tlačítka “Nahrát plugin” (Pluginy -> Instalace pluginů).

Co je potřeba smazat před aktivací

Před aktivací je třeba deaktivovat a smazat všechny staré pluginy. Jedná se o Orbit Fox Companion a Themelsle Comapnion for Scout theme

Teď můžete aktivovat šablonu a plugin. Základ máte za sebou!

Starou šablonu Scout taky smažte.

Vraťte obsah do původního stavu

Nyní je čas využít stažené nastavení šablony a importovat jej prostřednictvím pluginu Customizer Export/Import. Opět se vraťte do menu Přizpůsobit (Vzhled -> Přizpůsobit), otevřete záložku “Export/Import”, vybete soubor se zálohou, zaškrtněte položku “Download and import image files?” a nahrajte pomocí tlačítka “Import”. Pokud můžete, klikněte na modré tlačítko “Uložit a publikovat úpravy”. Pokud to není možné, mělo by být vše v pořádku. Administraci již můžete zavřít, pokud vše funguje, plugin All-in-One WP Migration nepoužívejte.

Otestujte funkčnost a odstraňte pozůstatky předchozí šablony

Podívejte se, že vše funguje a zůstalo tak, jak má. Pokud ano, bez váhání můžete odstranit starou šablonu i starý plugin; zůstane šablona “DSW Skaut” a plugin “DSW Skaut SVS companion”.
Zvažte, zdali neodinstalovat také podpůrné pluginy na import a export webových součástí. Jako všechny ostatní pluginy totiž zatěžují web i v případě jejich deaktivace.

Řešení problémů

1) Nemohu zaktivovat novou verzi pluginu, WordPress hlásí kritickou chybu.
Řešení je s největší pravděpodobností ve staré verzi PHP, která je hostingem využívána. Ideálním řešením je nastavit verzi PHP 7.0 (či vyšší) přímo z administrace hostingu, resp. kontaktovat webmastera. Zároveň, pokud daný web nevyužívá skautský hosting Lebeda, doporučujeme web přesunout právě tam: je zdarma, spolehlivý a se skautskou podporou. Navíc všechno máte pod kontrolou: v administraci Lebedy nastavíte jednoduše a prakticky okamžitě nejen verzi PHP.

2) Šablona Scout-theme mi fungovala, ale při aktivaci šablony DSW Skaut se objevila chyba HTTP 500 a nemohu se teď dostat ani na web, ani do administrace. Co s tím?
Jedná se o chybu, která se stává v minimu případů. Zprovoznit web lze odstraněním šablony DSW Skaut i šablony Zerif Lite přímo z FTP serveru webu a opětovným nahráním šablony Zerif Lite. Příčinu chyby jsme zatím neobjevili, ale neprůstřelným řešením je přehrání celého webu (tzn. smazat složky WordPressu z FTP i databáze a nainstalovat znovu), aktivace šablony DSW Skaut a dohrání zálohy (bez šablony), např. prostřednictvím pluginu All-in-One WP Migration.

Máte další chybu, kterou nedokážete vyřešit? Chybí vám odpověď na nějakou otázku? V tom případě se obraťte na facebookovou skupinu Dobrý skautský web - Podpora! A pokud máte jakýkoli podnět, nápad, připomínku či nedostatek související se Skautským vizuálním stylem, kontaktujte nás na logo@skaut.cz. Děkujeme!

Poděkování za intenzivní práci na šabloně a jejích aktualizacích patří Janu Teplému - Hominovi, Michalu Janatovi - Kalichovi, Davidu Odehnalovi - Davovi a týmu Dobrého skautského webu, pod jehož záštitou je šablona provozována.

Lukáš Neuheisl
redaktor externí komunikace

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2316x

Práce s článkem

3
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu