....

Chyba na stránce: Čas pro podávání řádných kandidátek do Náčelnictva, RSRJ či ÚRKJ je do 6. února 2017! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/ustredi/valny-snem/valny-snem-2017-velke-mezirici/3009-cas-pro-podavani-radnych-kandidatek-do-nacelnictva-rsrj-ci-urkj-je-do-6-unora-2017?autologin=1"

Čas pro podávání řádných kandidátek do Náčelnictva, RSRJ či ÚRKJ je do 6. února 2017!

Čas pro podávání řádných kandidátek do Náčelnictva, RSRJ či ÚRKJ je do 6. února 2017!

Jak vyplnit kandidátku a jaké jsou kvalifikační podmínky pro kandidaturu do jednotlivých ústředních orgánů, které volí Valný sněm – tedy Náčelnictva, Ústřední revizní komise a Rozhodčí a smírčí rady, se můžete ujistit v článku Přemýšlíte o kandidatuře do některého z ústředních orgánů? Poradíme vám, jak na to! Termín pro podání řádné kandidátky vyprší už za pár dní!

Každou z podaných kandidátních listin projde Kandidátní komise, zkontroluje, zda jsou splněny všechny podmínky kandidatury, popř. vyzve kandidáta k doplnění či úpravě. Pokud je po té vše v pořádku, kandidátní listinu ve skautISu potvrdí a ta je tak viditelná pro všechny delegáty Valného sněmu. Ti se tak mohou dostatečně předem s kandidáty seznámit a zvážit, které z nich na Valném sněmu podpoří.

Ani později samozřejmě není cesta ke kandidatuře uzavřená – následně je možné podávat pilné kandidátky, a to ještě i přímo na Valném sněmu, do termínu určeného Kandidátní komisí. Pilnou kandidaturu může navrhnout kromě sněmu VOJ také rada VOJ, popř. některý z ústředních orgánů Junáka – českého skauta. Následně je pak schvaluje Valný sněm.

Pokud byste si při vyplňování kandidátní listiny ve skautISu nebyli s něčím jisti, rádi vám poradíme – s dotazy se obracejte na e-mail lenka.sablova@skaut.cz.

Lenka Šablová
členka Kandidátní komise Valného sněmu 2017
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1737x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace: