....

Chyba na stránce: Kompetenční model Junáka k připomínkám - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/vzdelavani/1321-kompetencni-model-junaka-k-pripominkam?autologin=1"

Vzdělávání

Kompetenční model Junáka k připomínkám

Dlouho očekávaný kompetenční model Junáka (KMJ) je zde ve své první ucelenější verzi a je určený k vašim připomínkám. Pokud nevíte, o co se jedná, pak vězte, že KMJ je základním rámcem, který by měl v budoucnu určovat to, jaké požadavky budeme klást na klíčové pozice v Junáku (čekatel, vůdce, vedoucí OJ, instruktor v budoucnu možná i další) a na jehož základě budou určovány obsahy kvalifikačního i nekvalifikačního vzdělávání. Jinými slovy bude to základní stavební kámen pro obsah veškerého vzdělávání v Junáku.
 
Připomínkování ve virtuálním prostoru je nabídkou pro ty, kteří se nemohou zúčastnit Ústřední lesní školy a chtějí se vyjádřit. Shromážděné připomínky budou dále diskutovány právě na ULŠ 2014. Tato diskuse bude pak důležitým milníkem pro další schvalovací proces KMJ v náčelnictvu.
 
Virtuální připomínkování je otevřeno do pátku 21. listopadu!
 
Níže najdete všechny dokumenty užitečné pro připomínkování se stručnou anotací. Nezalekněte se, dokumentů je mnoho, vy ale svou pozornost můžete zaměřit jen na některé z nich dle svého zájmu a zaměření. Více viz dokument Co a jak lze připomínkovat.
 
V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na vzdelavani@skaut.cz.
 
Těšíme se na vaše podněty.
 
Jakub Procházka - Citron, šéf pracovní skupiny NJ pro vzdělávání
Bára Tichavová - Rozárka, zpravodajka VRJ pro vzdělávání
 

Dokumenty k připomínkování KMJ:

Dokument určený spíše pro fajnšmekry, kteří chtějí mít kompletní informace. Najdete zde shrnutí toho, co se do této chvíle odehrálo, kde má KMJ své kořeny, jaký je plán dalších kroků po připomínkování apod.
 
Stručný dokument, který ve zkratce představí KMJ, jeho členění a logiku.
 
Samotný KMJ ve své aktuální verzi. Ten by jistě neměl uniknout vaší pozornosti.
 
Základní informace o tom, na co se lze v připomínkování zaměřit a jakou formou virtuální připomínkování realizovat.
 
Pokud se budete chtít do připomínkování ponořit, vyplatí se nejprve pročíst tento dokument a ušetřit si tak čas s hledáním některých odpovědí či sepisováním některých připomínek.
 
Požadavky k ČZ jsou příkladovým dokumentem toho, jak může vypadat obsah kvalifikace přepracovaný na základě KMJ. Neměl by minout ty z vás, kteří se chcete soustředit právě na to, jak KMJ posune formát kvalifikačních požadavků.
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1898x

Práce s článkem

3
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

1 Názor
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu