....

Chyba na stránce: Máte co do činění se skautským vzděláváním? Přihlaste se na ÚLŠ 2015! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/vzdelavani/2122-prihlaste-se-na-uls-2015?autologin=1"

Vzdělávání

Máte co do činění se skautským vzděláváním? Přihlaste se na ÚLŠ 2015!

ÚLŠ je příležitost pro setkání, ke sdílení zkušeností a navázání nových kontaktů. ÚLŠ je o přesvědčení, že můžeme skautské vzdělávání stále zlepšovat prostřednictvím otevřené diskuse. I letošní ročník je otevřen všem, kteří se zabývají vzděláváním, bez ohledu na délku instruktorské praxe. 
 
Nezapomeňte za váš kurz vyslat své vyslance, kteří budou mít možnost jménem vašeho kurzu ovlivnit budoucí směřování dvou z témat - oprávnění vzdělavatelů a nelesní forma získání IK.
 
ÚLŠ proběhne 20. - 22. listopadu v Praze v areálu školy Jabok (Salmovská 38, Praha 2). 
 
Co je například na programu ULŠ?
  • Instruktorské vzdělávání. Jak ho udělat dostupnější širšímu plénu lidí a zároveň jak zajistit, aby stále bylo kvalitní a přinášelo kýžené ovoce.
  • Oprávnění ke zkoušení. Téma, které řadu z nás trápí nejen při sestavování čekatelských a vůdcovských zkušebních komisí
  • Kompetenční model Junáka. Letos se na něj chceme podívat z trochu jiného úhlu pohledu. Chtěli bychom si s vámi povídat o tom, k čemu KMJ je, jak s ním budeme ve své vzdělavatelské praxi pracovat, kam bude směřován jeho další osud. U pozic čekatel a vůdce oddílu se pak blíže podíváme na jednotlivé profily a jejich obsah. Je tam skutečně vše, co čekatel a vůdce má zvládat?
  • Generace Y. Jaká je generace skautů mezi 20 a 30 lety, kam kráčí a jak vidí svou budoucnost. Jací jsou účastníci našich kurzů a co to pro nás znamená?
  • Kompetence zážitkem. Možnost zažít si na vlastní kůži program, který rozvíjí některé z kompetencí vůdce či čekatele.
  • Exkluzivní host. Jeho jméno zatím neodhalíme, ale bude to pecka :)
  • Práce s elévy. Dva úhly pohledu - pro elévy samotné, tak, aby věděli, co mohou od své účasti v týmu očekávat a co mohou týmu nabídnout. Druhý úhel pohledu pak bude zaměřen na tým samotný - co může od elévů očekávat, jak s nimi má pracovat a jak si je "vychovávat". 
  • Sdílení zkušeností. Dle typů kurzů a dle balíčků, kterým se na kurzech věnujete.
  • Setkání s filozofkou Prof. PhDr. Annou Hogenovou, CSc.

Je toho málo? Nebojte se, tohle je jen výběr!

Bližší informace a přihlášky hledejte na uls.skauting.cz. Naleznete zde i podkladové materiály ke dvěma ústředním tématům - nelesní forma získání IK jako součást dostupného vzdělávání a kompetenční model Junáka. Stáhněte si je, seznamte se s návrhy a připravte se na společnou diskusi nad tématy. Na webu je také zatím alespoň hrubý nástin harmonogramu ULŠ. 

Neváhejte s přihlášením na ULŠ 2015. Přihlásit se lze pouze do 5. listopadu.

Bára Tichavová - Rozárka

Zpravodajka pro dospělé a vzdělávání

 

Radek Procyk - Maverick

Vůdce ÚLŠ

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 886x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu