....

Chyba na stránce: Vánoce, vztahy i putování za hvězdou. Objevte nová čísla časopisů! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/vzdelavani/2879-predvanocni-casopisy-uz-jste-je-cetli?autologin=1"

Vzdělávání

Vánoce, vztahy i putování za hvězdou. Objevte nová čísla časopisů!

Sedm nových skautských časopisů už je na cestě do vašich schránek. Co v nich najdete a proč stojí za to si přečíst i další, které vám třeba poštou nechodí?

Předvánoční čísla časopisů se věnují jak nadcházejícím svátkům, tak aktuálním tématům, která hýbou skautským světem. Šéfredaktoři jednotlivých časopisů je ve zkratce představují, pro lepší zážitek ale svorně doporučují jejich přečtení! 

Nechcete-li o informační a metodický servis přijít ani nadcházejícím roce, nezapomeňte si spolu s registrací časopisy objednat!

BenJaMína

Benjamínci se s novým číslem časopisu mohou vydat za hvězdou a spolu s ní zažít chvíle ztišení i napínavé okamžiky. Třeba při hledání stop ve sněhu nebo výrobě duhy, aby hvězdička po nebi tolik netesknila. Pro vánoční rozjímání s benjamínky můžete využít už samotný příběh o hvězdě nebo třeba námět na výrobu zvonkohry a rytmická cvičení. I tentokrát najdete na zadních deskách časopisu jednoduchou deskovou hříčku, která putování za hvězdou symbolicky uzavírá. Úkoly a vysvětlivky k ní, stejně jako mnoho dalších tipů i doplnění pro program, najdete v metodice, která spolu s časopisem vychází. Časopis si můžete prohlédnout i stáhnout tady

Světýlko

Hlavním tématem listopadového Světýlka jsou Vánoce. Čtenáři zjistí, co je vhodné v zimě dávat do krmelce či krmítka a seznámí se s těmi, kdo si na nadílce přijdou pochutnat. Jeden pracovní list vybízí k ozdobení lesního vánočního stromku a inspiruje ke skutečné nadílce, další pak čtenáře seznamuje se svátky a tradicemi předvánočního a vánočního období.
Družina Čolků ve svém příběhu plánuje dopisem do zahraničí zjistit, jak slaví Vánoce v Anglii. Co se u Čolků inspirovat a napsat do zahraničí také? Kontakt můžeme zprostředkovat.
Rukodělka vybízí k výrobě jednoduchého svícnu, kterým lze ozdobit stůl například během oddílové oslavy Vánoc. Časopis si můžete přečíst nebo stáhnout tady. Je k němu navíc i metodika, tu si můžete taky stáhnout přímo tady. 

Skaut

Jedním z témat listopadového SKAUTa jsou vztahy. Formou krátkého gamebooku je ukázáno, jak se rodí konflikt. Fotokomiks s tématem soupeření můžete využít jako úvod k diskusi o možných vztahových nástrahách ve smíšených oddílech skautů a skautek. Dalšími úkoly pokračuje soutěž Mise Svojsíkův závod, do které je aktuálně přihlášeno 49 družin! Chcete-li se s vaší družinou přidat, máte poslední možnost, později to již nepůjde. Dále se na čtyřech stranách časopis snaží vzbudit zájem o plnění nové odborky meteorolog, stejně jako Světýlko se i Skaut věnuje tématu bezpečí na internetu a v seriálu pro rádce připravil tým kurzu OstRK návod na vzorovou schůzku. Ani tentokrát nechybí představení družiny, recenze deskovky a filmu, pokusy a oblíbená detektivka. Časopis si můžete přečíst nebo stáhnout tady

Roverský kmen

Jako téma aktuálního čísla Roverského kmene jsme zvolili veřejný prostor. Jakkoli v sobě toto sousloví na první pohled neskrývá nic, co by mohlo vypadat jako součást skautské činnost, opak je pravdou. „Nizozemský sociolog Jan Oosterman nazývá veřejné prostory města společenskými místy, místy pro setkávání se a poznávání. Náměstí přirovnává k ‚obývacímu pokoji‘ občanů města. Někdy se nám možná zdá, že je ten ‚obývák‘ těžce dostupný a nevyužitelný, cizí a nepřívětivý. S trochou vůle a spoluprací s úřady ale vůbec není těžké ho přetvořit do podoby, jakou si představujeme,“ píše Zuzka v aktuálním tematickém článku. Teď už se to zdá jako něco, v čem by roveři mohli mohli být skutečně dobří, což?  Všechny články nejen o veřejném prostoru si můžete přečíst tady. 

Skauting

Téma listopadového čísla Skautingu se zaobírá mezilidskými vztahy v oddíle a to hned na několika úrovních. Vztahy mezi dětmi a vedoucími, vztahy mezi vedoucími navzájem na pracovní a osobní úrovni úrovni, aspektem moci a jeho provázání se vztahy. Nad rubrikou Fórum můžeme diskutovat o rituálech a jejich významu, výchovnou hodnotou nástupů a nad zlepšováním našich personalistických dovedností. Sezónní servis nás mimo jiné připraví na Svojsíkův závod a představí rodící se vzdělávání střediskových vedoucích. Z Rozhledny lze zahlédnout přínosy metody WAGGGS a improvizačního divadla do našeho programu. Na závěr jsme pro vás připravili přílohu o Skautském vzdělávání včetně přehledu kurzů. Všechno to najdete zde. 

Skautský svět

Předvánoční číslo Skautského světa připomíná z několika úhlů pohledu blížící se svátky. Třeba v zajímavém rozhovoru o prožívání svátků a tradic s rodinnou terapeutkou Evou Labusovou nebo v příběhu obnovení legendární beskydské mohyly Ivančena, kde se 2600 odpracovaných hodin 120 skautských dobrovolníků jeví jako velký sváteční zázrak. Více o novém čísle Skautského světa si můžete přečíst tady, nebo si ho rovnou stáhnout

Magoš

Tak schválně - v obraně dobra a krásy nebo k obraně dobra a krásy?  Jestli dumáte, která verze skautské hymny je správně, přečtěte si článek o jejím vzniku a historii právě v Magoši. A když už budete ve čtení, můžete pokračovat článkem o fenoménu cestování českými auty do daleké ciziny nebo ohlédnutím za sněmem Kmene dospělých. Vedle zpráv nové číslo věnuje také charitativní akci Movember, do které se Kmene dospělých zapojil a vybízí k účasti v Betlémském světlu. Celou přílohu si můžete přečíst a stáhnout tady

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1764x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu