....

Chyba na stránce: Nová čísla časopisů nejsou jen jarní, projděte si je! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/organizace/vzdelavani/3167-casopisy-duben-2017?autologin=1"

Vzdělávání

Nová čísla časopisů nejsou jen jarní, projděte si je!

Barevná, čtivá, nacpaná k prasknutí. Taková jsou nová čísla skautských časopisů. Píše se v nich o Valném sněmu, logu, apolitičnosti, ale i jarních květinách a receptech z nich, Tomáši Halíkovi, jarních svátcích a stoletých jubileích. Vyberte si podle gusta!

Ben Já Mína

Jarní, již čtvrté číslo časopisu Ben Já Mína pro skautské předškoláky nese název Tajuplný sáček. Děti totiž při svém jarním dovádění venku najdou sáček, ve kterém je ... No však se podívejte sami. Nechybí ani tentokrát hry na ven, do klubovny, luštěnky, prostor pro tvorbu vašich benjamínků. To vše o růstu rostlin. A pro vás dospělé máme kromě časopisu opět metodiku

Všechny již vyšlé metodiky najdete tady.  Celý časopis si můžete prolistovat tady

Světýlko

V dubnovém světýlku je větší prostor věnován svátkům, tentokráte těm jarním. Vyrobte s dětmi na schůzce dárky pro maminky ke Dni matek, uspořádejte setkání s rodiči ke Dni rodiny nebo se zaměřte na práva dětí k příležitosti jejich mezinárodního dne. I v dubnu pokračuje redaktor časopisu Světýlko. Těší nás zájem o tohoto náročného vlčka/světýlko. Můžete se ještě s vlčaty a světluškami zapojit i vy. V pravidelných pracovních listech se Světýlko zaměřuje na jarní přírodu - mláďata v lese a na ptáky, kteří přilétají zpět z teplých krajů. Dále pak na schopnost se zorientovat na odjezdové tabuli na vlakovém nádraží. Nezapomínejte, že i vaše činnost se může stát součástí obsahu časopisu stejně jako Žraloci z Prostějova či Dráčata ze Štěnovic v dubnovém čísle. Stačí poslat několik vybraných fotografií z povedené akce s krátkým popisem na mail: svetylko@skaut.cz. Celé Světýlko najdete na webu casopisy.skaut.cz. Už tradičně je ke Světýlku připravená metodika pro vedoucí, stáhněte si jí ještě před schůzkou! 

Skaut

V dubnovém čísle Skauta se Mise Svojsíkův závod s dalšími úkoly pomalu blíží k závěru. Poslední úkoly budou zadány v červnovém čísle a celá soutěž vyhodnocena na začátku července. Vítězné družiny se zúčastní celostátního kola Svojsíkova závodu. Členové soutěžní družiny Wonk z Votic se díky soutěži naučili rozdělávat oheň třením dřev a o své poznatky a zkušenosti rozdělili s ostatními na stránkách časopisu! Další představenou novou odborkou je hvězdář a to tentokrát i se speciální přílohou - otáčivou mapou hvězdné oblohy, která by rozhodně neměla chybět na další výpravě a na táboře. Dalším dílem samozřejmě pokračuje seriál k odborce fotograf a nechybí ani zdravověda, která se zaměřila na zlomeniny.

Roverský kmen

V prvním jarním Roverském kmeni jsme se tentokrát rozhodli rozklíčovat, jak se Junák jako organizace pere s apolitičností, kterou máme ve stanovách. Jaký je rozdíl mezi apolitičností a nestranickostí a proč se vlastně občas vyjadřujeme k politickým tématům? To se dočtete v rubrice Téma. Rozhodně také nevynechejte skvělý rozhovor s aktivistou a klukem, co točí videa, Jankem Rubešem. Zacestovat si tentokrát můžete s Ester, která vás zavede do malebných Malých Karpat a nezapomeňte se také začíst do výborné reportáže od Vlčete z Valného sněmu ve Velkém Meziříčí.

 

Skauting

Aktivní občanství. Jakou hraje roli v našem hnutí a jak ho rozvíjet v naší činnosti? To je tématem dubnového Skautingu a 24 stran se těší na vaše zkoumavé pohledy. Fórum rozezněly hlasy na téma kvality vzdělávání na našich kurzech a dali jsme též prostor pohledu na tradice od bratra Nibowaky. Mít vše kolem tábora v richtiku je přání nejednoho vůdce a proto v Sezóně najdete článek, se kterým na nic nezapomenete. Recenze, instanty, rozhvory a další články jsou připraveny pro vyplnění krásných jarních dní.

Skautský svět

Jakou proměnou prošly dobročinné akce Junáka v posledních letech s podrobným pohledem na tu nejaktuálnější - Skautský dobrý skutek. Čtyři strany o nedávném valném sněmu. Rozhovor s Tomášem Halíkem. To všechno mimo jiné najdete v čerstvém vydání Skautského světa. Nechte se zlákat v samostatném článku!

 

MAGOŠ

Sto let! Hned dvě shodná kulatá jubilea připomíná nové číslo magazínu Kmene dospělých: Kresbou na titulní straně i textovým a obrazovým profilem se ústřední postavou časopisu stal tentokrát nejstarší český skaut Eduard Marek – Hroznýš, který v březnu oslavil 100. narozeniny! Stoleté výročí ovšem letos slaví i tradiční skautská zkouška Tří orlích per. Její jubileum se tak i pro oldskauty stává výzvou k nástavbové prověrce vlastní fyzické či duševní zdatnosti.

O netradičních aktivitách, které vybízejí k činnosti zejména mladší generaci KD, hovoří reportáž o výpravě do vyhaslého sopečného jícnu v Českém ráji. Zahraniční zkušenosti, jak propagovat skauting dospělých, zase popisuje článek o evropském workshopu ISGF. V duchu motivačního programu OS 21 se nese i obsah poslední strany – nyní s výzvou k celoroční aktivitě jednotlivců či klubů zachycovat proměny památných skautských míst v proudu času, jejich postupným fotografováním ve čtyřech ročních obdobích.

Za redakci skautských časopisů
Kateřina Šmajzrová
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1489x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu