....

Chyba na stránce: Skautské základny - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/skautske-zakladny/1305-zakladna-blazkovec?autologin=1"

Skautské základny

Základna Blažkovec

Umístění a případná adresa zveřejněné základny

GPS souřadnice:
50.084824444444E 16.014965555556N
Zobrazit na mapě
Adresa:
53401, Holice
Lokalita:
Kraj Pardubický
Česká republika (Junák - český skaut)

Blažkovec

O Blažkovci obecně 
Asi 3 km od Holic (směrem na Koudelku, pod Poběžovickým kopcem) se nachází základna Blažkovec. Okolo je nádherná krajina, lesy, louka, vedle i nevelký rybník, ve kterém se dá koupat. Prostě úplně ideální místo pro krásně strávené dny volna.
Jedná se o dvě chatky, u kterých o prázdninách stojí stany (s možností pořádat zde tábor - stavíme 14 stanů). Každá chatka obsahuje nově rekonstruovaný kuchyňský kout s kuchynským vybavením, jednu větší místnost se stolem, pokoj s dřevěnnými palandami, WC s umyvadlem a malou chodbičku. Topí se zde v malých kamnech, teče zde pitná voda a je tu i elektřina. Pohodlně se do každé chatky vejde až 15 lidí. Na jedné chatě je elektrický sporák, na druhé vaříme v kamnech na tuhé palivo.

Informace o základně  
Skautská základna Blažkovec slouží po celý rok nejen skautům z Holic. V celoročním provozu jsou dvě dřevěné chaty stojící na oploceném pozemku. Přes prázdniny fungují jako zázemí stanovému tábořišti se 14ti stany.
 
Umístění základny
Chaty stojí na kraji rybníka Blažkovec, mezi poli. V blízkosti se nachází osada Kamenec a obec Koudelka, přibližně 3 km je vzdálené město Holice. Pokud sem jdete z vlakového nádraží v Holicích, čeká vás 3 km dlouhá procházka, před chatou můžou parkovat 2-3 auta. 
 
Chaty
V celoročním provozu jsou dvě menší a téměř identické chaty, které po několik let spravujeme. Na pro nás tzv. „horní chatě“ najdete malou vstupní chodbičku, kde je použitelná lednice a mikrovlnka, dále jsou zde místnosti kuchyň a spací místnost. V kuchyni je stůl, kolem kterého se vejde přibližně 15 lidí. Vaří se zde na elektrickém sporáku. K dispozici jsou hrnce, talíře, příbory, hrníčky a varná konvice. Kuchynský kout je malý, ale dostačující, loni rekonstruovaný. Místnost se dá rychle vyhřát kamny na pevná paliva. Malá spací místnost je zabrána dvěma dřevěnými palandami při zemi a dvěma v patře. Vyspí se zde přibližně 10 až 12 dospělých lidí.
Druhá chata, tzv. „dolní“ je velice podobná první. Bohužel v ní není lednice, jen nový kuchyňský koutek s novými kamny na tuhé palivo, na kterých se vaří a i se pomocí nich vytápí; varnou konvicí, talíři, příbory, hrníčky. Prostor „dolní chaty“ není rozdělen na dvě samostatné místnosti, pouze oddělen přepážkou. Je zde stejně velký stůl i palandy.
Hygienické zázemí na obou chatách tvoří jeden splachovací záchod na každé chatě a umyvadlo. V kuchyních je dřez. V celém prostoru teče studená pitná voda.
 
Tábořiště
O prázdninách je základna využívána jako zázemí pro letní tábory. Na travnaté ploše vedle chat stavíme až 14 podsadových stanů. Vaří se v chatách. Jídelna pro tábory je dřevěný přístřešek, má pevnou podlahu i střechu a je spolehlivým zázemím i pro nepříznivé počasí, stejně jako samotné chaty. Tábory využívají sociální zařízení v chatách, pro umytí celého těla se venku instaluje „sprcha“. Chaty jsou i skladem potravin apod. Táboření zde doporučujeme jen malým skupinám do 30 lidí, kvůli omezenému prostoru pozemku pro stany i chat a kvůli hlášení na hygienu. 
 
Okolí
Základna je umístěná v poměrně obyčejné, ale hezké krajině. Dá se zde využívat pro hry louka, okolní lesy i rybník, v kterém je ale koupání pouze na vlastní nebezpečí. V blízkých Holicích najdete poštu, obchody s potravinami (Lídl, Penny, Albert), polikliniku (bohužel ne pohotovost, ta je nejblíže v Pardubicích nebo v Hradci Králové). V Holicích můžeme doporučit návštěvu muzea Dr. E. Holuba (více např. na www.holubovomuzeum.cz/).

Pravidla užívání základny  
Skautská základna Blažkovec slouží středisku Junáka Dr.E.Holuba Holice. Základní podmínkou jejího využití je stálá přítomnost zodpovědného dospělého na základně. Rezervace tábořiště i chaty schvaluje vedoucí střediska, větší akce schvaluje středisková rada. O rezervaci žádejte správce základny.
 
Pravidla užívání chaty
1) Při rezervaci chaty nám na sebe dej spolehlivý kontakt, pokud nemůžeš přijet, ihned se odhlas. 
2) V chatě používej přezůvky, které sis přivezl.
3) Dřevo a uhlí na topení ber v přístřešku u chaty, při větší spotřebě dodělej polínka ze zásob dřeva. Top jenom v místnostech, které využíváš. 
4) Předcházej požáru. V celém prostoru základny je zakázané kouření. Hasící přístroj je k dispozici v obou chatách.
5) V kuchyni udržuj čistotu, nespoléhej na místní zásoby prostředků na mytí nádobí nebo utěrek.
6) Nepřenášejte věci z jedné chaty do druhé! (pokud je to nutné, ukliďte je poté na své původní místo)
7) Dodržujte noční klid po 22. hodině!
8) Při ukončení pobytu po sobě ukliď. Zkontroluj, že je:
 •  Vynesen popel z kamen, kamna vymetena a uklizeno kolem nich.
 • Připraveny kamna na zátop - třísky a nanoseno dřevo.
 •  Zameteny, popřípadě vytřeny podlahy a postele.
 •  Vypnutá rychlovarná konvice, vytáhnutá ze zásuvky, vylitá z ní voda a nechaná otevřená. Vypnutý jistič u sporáku.
 •  Případné další elektrické spotřebiče jsou vypnuté a vytáhnuté ze zásuvky.
 •  Všechny okenice, okna a dveře jsou zavřené. (Při otevření zaháknout pomocí háčků!)
 •  Veškeré odpadky jsou odneseny (pytle na odpadky jsou v kuchyňské lince). Odpadky si musíš odvézt s sebou, na Blažkovci můžeš zanechat jen čisté  suché papíry ke spálení. Při delším pobytu doporučujeme využít kontejnery na tříděný odpad v Holicích. Popelnice před chatami nejsou skautů, ale rybířů, tak je nepoužívej.
 •  Umyté a uklizené všechno nádobí a kuchyňské náčiní.
 •  Nikde není nepořádek, žádné papírky ani odřezky a kousky čehokoliv. Ani v chatě, ani v jejím okolí.
 •  Nikde nejsou zbytky jídla - nic tu nenechávej!!!!
 •  V chatě je minimálně tolik dřeva, kolik tam bylo, a je narovnané u kamen.
 •  Je vypnutá voda a elektřina (voda se vypíná v koupelně, elektřina v rozvaděči, který je umístěn na dolní chatě venku na budově vpravo od vchodu a  na  horní chatě v předsíni)
Veškeré závady nahlas bez zbytečných odkladů správci Blažkovce - Máťovi (724 593 616)!
 
Tuto základnu mají v užívání skauti.
Chovejte se zde prosím, jako kdybyste ji chtěli ještě mnoho let udržet v co nejlepším stavu. 
Děkujeme!

Chcete přijet k nám na Blažkovec?    
Vyberte si termín (nejlépe takový, který ještě není obsazený:) - viz kalendář na našem webu) a napište email našemu správci. V emailu uveďte:
 
a) datum + čas příjezdu a odjezdu 
b) organizace (skauti či jiná) + odkud (středisko + oddíl)
c) předběžný počet lidí
d) kontakt - jméno, příjmení, přezdívka, telefon a email 


TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU!

Lokalita: Příroda
Doprava: Auto, Autobus, Pěšky, Vlak

Kontakty a správce

Kontaktní osoba: Matyáš Majce - Máťa
E-mail: maty.majce@gmail.com
Telefon: 724593616
Druhý správce: Jan Papoušek - Papi (honza.skaut@gmail.com, 739 235 651)

Kapacita a vybavenost

Typ užívání: Základna
Kapacita: 30 osob / lůžek
V celoročním provozu jsou dvě dřevěné chaty stojící na oploceném pozemku, do každé se vejde kolem 15ti lidí. Přes prázdniny fungují jako zázemí stanovému tábořišti se 14ti stany.
Vybavení základny:
kuchyňka, WC, elektřina, pitná voda, topení - lokální

Cena

Typ užívání: Osoba za noc
Cena (základní): 60Kč
Cena (dětské organizace): 50Kč
Cena (skauti): 40Kč
TOPNÁ SEZONA (LISTOPAD - BŘEZEN) Ke každému pobytu přičtena navíc fixní částka 150Kč/jedna chata/víkend a u kratší akce poměrově (určí správce). MINIMÁLNÍ CENY ZA VÍKEND BEZ OHLEDU NA POČET LIDÍ V CHATĚ Minimální cena za 1denní akci na Blažkovci je 250Kč. Platí, i když vás tu bude méně a nebudete tu spát. Minimální cena za akci, která je delší než 1 den (=1den+noc a více) je 500Kč. (Jedete-li s oddílem na víkendovku, minimální cena pronájmu je 500Kč, i když by vás zde bylo jen několik). Tyto ceny pokrývají nutné provozní náklady. Minimální cena na jednu noc během táborového provozu je 500Kč bez ohledu na velikost tábora. Jedná se o konečnou cenu za osobu/noc. Platí pro děti a dospělé, v létě i v zimě. Stejná cena je i pro tábory. Cena odpovídá provozním nákladům, nejedná se o nájem.

Další doplňující údaje

Jazyky (k domluvě ubytování): Čeština, Angličtina

Navigace:

  Nahlásit chybu