....

Chyba na stránce: Nový název od ledna NEBUDE! Čas na kontrolu názvů a objednání razítek se prodlužuje - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/administrativa/novy-obcansky-zakonik-stanovy/zmena-nazvu/1422-novy-nazev-od-ledna-nebude-aktualni-vyvoj?autologin=1"

Změna názvu na Junák - český skaut, z. s.

Junák i všechny jeho organizační jednotky k 1. dubnu 2015 mění svůj název na nový obsahující název schválený Valným sněmem v Litomyšli, tedy Junák - český skaut, z. s.

Do konce března 2015 však všechny jednotky stále používají svůj původní - starý - název a až od dubna 2015 ten nový. V této sekci najdete všechny důležité informace k tématu nového názvu a procesu změny. Můžete si zde stáhnout vzory různých dokumentů a oznámení, zjistit co zajistí automaticky ústředí a co je na samotných jednotkách, případně se podívat na nejčastější dotazy a odpovědi. Jednotlivé články a dokumenty průběžně během února až dubna 2015 aktualizujeme.

Nový název od ledna NEBUDE! Čas na kontrolu názvů a objednání razítek se prodlužuje

Přinášíme nejčerstvější informace pro všechny jednotky ohledně aktuálního vývoje kolem nového názvu Junáka. Plánovaná účinnost nového názvu neproběhne k lednu a odkládá se na pozdější termín v roce 2015. Důvodem je stále se prodlužující legislativní proces ohledně zákona řešícího zrušení poplatků za zápis do spolkového rejstříku. Do té doby se stále užívá současná podoba názvu: Junák – svaz skautů a skautek ČR. V této souvislosti se prodlužuje termín pro kontrolu a zadávání nových názvů do skautISu a objednávání razítek až do 14. ledna 2015.

Aktuálně tedy platí:

  • stále je v platnosti současný název Junák - svaz skautů a skautek ČR
  • uzávěrka pro kontrolu a případné úpravy názvu organizačních jednotek a objednávání razítek ve skautISu je 14. ledna 2015

Jak postupovat v následujících situacích

Změna sídla jednotky

Pokud došlo u vaší jednotky ke změně sídla (nebo změnu v nebližších dnech očekáváte a znáte již novou adresu) a chcete ho mít na razítku, zadejte novou adresu rovnou do skautISu. Až do chvíle hromadné změny názvu Junáka je pozastaveno provádění změn ve spolkovém rejstříku. Provedená změna tak proběhne pouze ve skautISu, nové sídlo se objeví na chystaném razítku a reálný zápis do rejstříku proběhne až společně s hromadnou změnou názvu v rámci celé organizace.

V případě, že potřebujete změnu sídla provést okamžitě (např. z důvodu podpisu nové smlouvy, speciálních grantů apod.) a už nelze dále čekat, kontaktujte Kancelář ústředí Junáka. Individuálně bude domluven vhodný postup provedení změny a zapsání případně dalších užitečných údajů do rejstříku. Tato změna je však zpoplatněna (1000,-Kč bude muset hradit jednotka) a doporučujeme ji využít pouze v bezodkladném případě.

Kontrola nových názvů a výroba razítek

Díky odložení termínu změnu názvu Junáka, zbývá na kontrolu a případnou úpravu názvu vaší jednotky ještě více jak jeden měsíc. Uzávěrka je 14. ledna 2015. Do té doby si také můžete stále objednat razítka pro vaší organizační jednotku, která budeme distribuovat v průběhu ledna (razítka si zatím "uložíte do šuplíku" a nebudete používat, dokud ke změně názvu nedojde). Více v samostatných článcích:

O přesném datu změny názvu (až bude definitivně znám) budeme okamžitě informovat prostřednictvím běžných informačních kanálů – v balíčcích pro OJ a na Křižovatce.

Případné dotazy směřujte na registrace@skaut.cz.

Ondřej Peřina (Jerry)
zpravodaj VRJ pro organizaci a IS/ICT

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1915x

Práce s článkem

6
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu