....

Chyba na stránce: Už brzy Junák změní svůj název. Sledujte Křižovatku! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/administrativa/novy-obcansky-zakonik-stanovy/zmena-nazvu/1598-uz-brzy-junak-zmeni-svuj-nazev-sledujte-krizovatku?autologin=1"

Změna názvu na Junák - český skaut, z. s.

 

V této sekci najdete všechny důležité informace k tématu nového názvu a procesu změny. Můžete si zde stáhnout vzory různých dokumentů a oznámení, případně se podívat na nejčastější dotazy a odpovědi.

Už brzy Junák změní svůj název. Sledujte Křižovatku!

Již tento víkend bude na svém zasedání Náčelnictvo definitivně rozhodovat o termínu změny názvu organizace. 

Přestože zatím nejde o oficiální informaci, předpokládáme, že Náčelnictvo o víkendu schválí ve druhém čtení Řád ke změně názvu a k samotné změně názvu organizace dojde 1. dubna 2015. Ke stejnému dni také dojde ke změně názvů všech organizačních jednotek - středisek a přístavů, okresů, krajů i zvláštních organizačních jednotek. Tím dojde k naplnění usnesení Valného sněmu, který v březnu v Litomyšli schválil nový název Junák - český skaut, z. s.

Tuto informaci zatím berte jako předběžnou zprávu. O výsledku jednání ohledně termínu účinnosti nového názvu budeme informovat co nejdříve po víkendovém jednání Náčelnictva. Každopádně až do účinnosti nového názvu celá organizace a všechny její jednotky používají starý název. Tedy zatím jsme stále Junák - svaz skautů a skautek ČR.

Tématu nového názvu se budeme zde na Křižovatce a stejně tak ve skautských časopisech v následujících týdnech i měsících ještě několikrát věnovat. Postupně přineseme informace o tom, co přesně změna názvu znamená pro jednotky i členy, na co všechno bude a nebude mít vliv a s čím vším pomůže v rámci změny názvu ústředí. 

Ondřej Peřina - Jerry
zpravodaj VRJ pro IS/ICT a organizaci

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1311x

Práce s článkem

5
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu