....

Chyba na stránce: Junák změnil název. Ve spolkovém rejstříku se to však zatím nemusí hned projevit - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/administrativa/novy-obcansky-zakonik-stanovy/zmena-nazvu/1730-junak-dnes-zmenil-nazev-ve-spolkovem-rejstriku-vsak-zatim-nemusi-byt-dnes-videt?autologin=1"

Změna názvu na Junák - český skaut, z. s.

 

V této sekci najdete všechny důležité informace k tématu nového názvu a procesu změny. Můžete si zde stáhnout vzory různých dokumentů a oznámení, případně se podívat na nejčastější dotazy a odpovědi.

Junák změnil název. Ve spolkovém rejstříku se to však zatím nemusí hned projevit

Není to apríl, že Junák 1. dubna 2015 změnil název na Junák - český skaut, z. s. a tato změna se promítá i do názvů všech středisek, okresů, krajů i ZvOJ. Ale přesto nemusí být u všech jednotek změna ve spolkovém rejstříku vidět hned teď.

Proces změny názvů a zapisování některých dalších údajů ústředí ve spolupráci s Městským soudem v Praze realizuje už několik měsíců. Ke všem organizačním jednotkám Junáka má ústředí již od soudu závazné usnesení o provedení změny názvu a zapsání potřebných skutečností právě k 1. dubnu 2015. Ve spolkovém rejstříku (http://or.justice.cz) se však viditelně změny zobrazují postupně. Údaje se na web zveřejňují na základě tzv. vyznačení právní moci, což soud zaškrtává u daných jednotek během celého dnešního dne (nelze to ze zákona vyznačovat dopředu). A tak u některých jednotek je již změna názvu na webu vidět, u některých se teprve zobrazí. K tomu je potřeba počítat s tím, že webový rejstřík zobrazuje údaje s určitým zpožděním - v levém dolním rohu detailního výpisu jednotky v rejstříku je vidět k jakému času byla data načtena a to bez ohledu na to kdy, si je zobrazujete (např. Dne: 1.4.2015 11:38, Údaje platné ke dni 1.4.2015 04:49).

Tímto ujištujeme, že ke změně názvu Junáka i všech jeho organizačních jednotek opravdu k 1. dubnu 2015 (dnešku) došlo. Ale zároveň prosíme o trpělivost, neboť na webovém spolkovém rejstříku se údaje zobrazují postupně s určitým časovým odstupem.

Ondřej Peřina (Jerry)
zpravodaj VRJ pro ICT a organizaci

 

Ukázka úplného výpisu ze spolkového rejstříku již s viditelnou změnou názvu.

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1641x

Práce s článkem

5
kladných hlasů

Diskuse o článku

7 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu