....

Chyba na stránce: Junák změnil název. Ve spolkovém rejstříku se to však zatím nemusí hned projevit - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/administrativa/novy-obcansky-zakonik-stanovy/zmena-nazvu/1730-junak-dnes-zmenil-nazev-ve-spolkovem-rejstriku-vsak-zatim-nemusi-byt-dnes-videt?autologin=1"

Změna názvu na Junák - český skaut, z. s.

Junák i všechny jeho organizační jednotky k 1. dubnu 2015 mění svůj název na nový obsahující název schválený Valným sněmem v Litomyšli, tedy Junák - český skaut, z. s.

Do konce března 2015 však všechny jednotky stále používají svůj původní - starý - název a až od dubna 2015 ten nový. V této sekci najdete všechny důležité informace k tématu nového názvu a procesu změny. Můžete si zde stáhnout vzory různých dokumentů a oznámení, zjistit co zajistí automaticky ústředí a co je na samotných jednotkách, případně se podívat na nejčastější dotazy a odpovědi. Jednotlivé články a dokumenty průběžně během února až dubna 2015 aktualizujeme.

Junák změnil název. Ve spolkovém rejstříku se to však zatím nemusí hned projevit

Není to apríl, že Junák 1. dubna 2015 změnil název na Junák - český skaut, z. s. a tato změna se promítá i do názvů všech středisek, okresů, krajů i ZvOJ. Ale přesto nemusí být u všech jednotek změna ve spolkovém rejstříku vidět hned teď.

Proces změny názvů a zapisování některých dalších údajů ústředí ve spolupráci s Městským soudem v Praze realizuje už několik měsíců. Ke všem organizačním jednotkám Junáka má ústředí již od soudu závazné usnesení o provedení změny názvu a zapsání potřebných skutečností právě k 1. dubnu 2015. Ve spolkovém rejstříku (http://or.justice.cz) se však viditelně změny zobrazují postupně. Údaje se na web zveřejňují na základě tzv. vyznačení právní moci, což soud zaškrtává u daných jednotek během celého dnešního dne (nelze to ze zákona vyznačovat dopředu). A tak u některých jednotek je již změna názvu na webu vidět, u některých se teprve zobrazí. K tomu je potřeba počítat s tím, že webový rejstřík zobrazuje údaje s určitým zpožděním - v levém dolním rohu detailního výpisu jednotky v rejstříku je vidět k jakému času byla data načtena a to bez ohledu na to kdy, si je zobrazujete (např. Dne: 1.4.2015 11:38, Údaje platné ke dni 1.4.2015 04:49).

Tímto ujištujeme, že ke změně názvu Junáka i všech jeho organizačních jednotek opravdu k 1. dubnu 2015 (dnešku) došlo. Ale zároveň prosíme o trpělivost, neboť na webovém spolkovém rejstříku se údaje zobrazují postupně s určitým časovým odstupem.

Ondřej Peřina (Jerry)
zpravodaj VRJ pro ICT a organizaci

 

Ukázka úplného výpisu ze spolkového rejstříku již s viditelnou změnou názvu.

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1366x

Práce s článkem

5
kladných hlasů

Diskuse o článku

7 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu