....

Chyba na stránce: Junák - český skaut | Nový název od 1. dubna 2015 - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/administrativa/novy-obcansky-zakonik-stanovy/zmena-nazvu/1733-junak-cesky-skaut-novy-nazev-od-1-dubna-2015?autologin=1"

Změna názvu na Junák - český skaut, z. s.

 

V této sekci najdete všechny důležité informace k tématu nového názvu a procesu změny. Můžete si zde stáhnout vzory různých dokumentů a oznámení, případně se podívat na nejčastější dotazy a odpovědi.

Junák - český skaut | Nový název od 1. dubna 2015

Milá sestro, milý bratře,

s radostí Tě touto cestou informujeme, že ke dni 1. dubna 2015 dochází ke změně názvu naší organizace z Junák - svaz skautů a skautek ČR na nový název

Junák - český skaut, z. s.

O změně názvu rozhodli delegáti Valného sněmu v březnu loňského roku v Litomyšli. Termín změny následně určilo Náčelnictvo tak, aby bylo možné předem zajistit potřebné formální náležitosti. Právě proběhlou změnou názvu se tak završuje roční úsilí. Vracíme se tím k názvu, s nímž Junák jako samostatný spolek v roce 1914 vznikl.

Plný název, včetně zkratky „z. s.” (zapsaný spolek), je potřeba používat v komunikaci obchodní, právní a podobné. V běžných každodenních nebo třeba propagačních situacích postačí Junák - český skaut.

Zároveň k 1. dubnu 2015 dochází i ke změně názvu všech skautských středisek, okresů, krajů i zvláštních organizačních jednotek, neboť jejich názvy jsou odvozeny přímo od názvu Junáka. Naše jednotky tak nově mají názvy ve tvaru například Junák - český skaut, středisko Ještěd Liberec, z. s. (seznam všech nových názvů najdeš například v článku na Skautské křižovatce). Jednotlivé nové názvy všech organizačních jednotek (pobočných spolků) Junáka jsou zapsány a k dohledání i zcela veřejně ve spolkovém rejstříku.

Jakkoli je změna názvu změnou nezanedbatelnou, nic ostatního se pro nás ani pro naše partnery nemění. Smlouvy zůstávají platné, závazky vůči druhým stranám se nemění. Jednotky Junáka byly předem instruovány, jak informovat své partnery.

Je v našem společném zájmu, aby se o novém názvu organizace dozvěděla veřejnost v co největší míře. Pokud používáš Facebook a chceš přispět k šíření informace o změně, můžeš sdílet tento příspěvek. Pokud ještě nejsi mezi více než 15 tisíci fanoušky oficiálního skautského profilu na Facebooku, přidej se!

Počínaje tímto týdnem je Skautská křižovatka přístupná i bez nutnosti přihlášení. Využij této příležitosti a podívej se třeba na podrobné informace k novému názvu nebo na cokoli dalšího na krizovatka.skaut.cz.

Milá sestro, milý bratře. Jsme přesvědčeni, že i pod staro-novým názvem se nám bude nadále dařit oslovovat pro myšlenku skautingu další a další dívky a chlapce a budeme tak přispívat k utváření lepšího světa právě tak, jak je naším posláním, tedy formováním mladého člověka. Díky za Tvůj příspěvek k našemu společnému úsilí.

Se stiskem levice

Josef Výprachtický - José
starosta

Ondřej Peřina - Jerry
zpravodaj pro ICT a organizaci

 


 

Další podrobné informace ke změně názvu najdete v sekci 
na Křižovatce > Řízení střediska > Stanovy, NOZ a název > Změna názvu

Poznámka: Při této speciální příležitosti, kterou změna názvu je, byl tento text e-mailem rozeslán všem členům Junáka starším 13 let a můžete jej očekávat i ve své e-mailové schránce.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 5423x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu