....

Chyba na stránce: Pomoz nám vylepšit metodiku k začlenění dospělých nováčků - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/lide/dospely-novacek/4947-pomoz-nam-vylepsit-metodiku-k-zacleneni-dospelych-novaku?autologin=1"

Pomoz nám vylepšit metodiku k začlenění dospělých nováčků

Pomoz nám vylepšit metodiku k začlenění dospělých nováčků

Předkládáme pracovní text připravované metodiky k oponování široké skautské veřejnosti. Přivítáme jak komentáře k samotnému textu nebo jeho části, tak i odpovědi na několik konkrétních otázek (viz. níže). Předem děkujeme za vaši zpětnou vazbu!

Co je cílem metodiky

Cílem metodiky je přinést základní myšlenky, tipy a zkušenosti k tématu začlenění dospělých nováčků. Má být praktickou pomůckou všem vedoucím, kteří se tématem zabývají nebo zvažují zabývat.

Vyjímatelnou součástí metodiky, využitelnou i samostatně, je “tahák”, který shrnuje klíčové kroky pro hladké zapojení dospělého zájemce o skauting. Je sepsán jak z pohledu vedoucího, který dospělého zájemce provází, tak z pohledu samotného dospělého nováčka.

Komentuj obsah a strukturu

Budeme rádi za tvé názory a nápady k obsahu textu, jeho členění a struktuře. Není třeba soustředit se na gramatiku ani větnou skladbu, text po zapracování vašich komentářů projde jazykovou korekturou. Stejně tak ho čeká grafické zpracování, které zpřehlední a odlehčí text, uvedené tipy apod.

Prolog je autorským textem s povahou osobní výpovědi a z tohoto důvodu není součástí komentování. Týkají se ho však některé anketní otázky, na které bychom rádi od tebe dostali odpověď:

  • Jaký bys navrhl/a název metodiky? (Některé nápady v komentáři k textu uvádíme, můžeš se vyjádřit k nim, nebo přidat své vlastní nové.)
  • Hodí se prolog k této metodice?
  • Jaký bys navrhl/a název pro “tahák”? (Opět některé názvy navrhujeme v komentářích připojeného souboru.)
  • Přijde Ti logické pořadí kapitol a členění témat?
  • Chybí Ti v textu nějaká důležitá informace, nebo praktický tip?

>>Metodiku nalezneš na tomto odkaze<<

>>Tahák nalezneš zde<<

Pracovní texty metodiky a "taháku" je možné komentovat do 3. února včetně.

Předem díky za všechny Tvé postřehy! Tvé připomínky nám pomohou vytvořit kvalitní text, který pomůže uchopit toto téma všem vedoucím, pro které je téma aktuální.

Za kolektiv autorů

Josef Boubín
koordinátor personalistických projektů

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 626x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace: