....

Chyba na stránce: Příručka pro vedoucí středisek k tisku i čtení online - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/lide/personalistika/prirucka-pro-vedouci-stredisek/3509-prirucka-pro-vedouci-stredisek-k-tisku?autologin=1"

Příručka pro vedoucí středisek

Vítejte na stránkách, na kterých najdete všechny základní informace, které potřebujete k vedení střediska, ať už ve funkci vedoucího, či člena střediskové rady. Najdete zde tematické dlaždice, které skrývají příslušné kapitoly z příručky. Každou si můžete stáhnout zvlášť u jednotlivých článků, nebo v celku ve Spisovně. Samostatné články mají omezenou grafiku, ale .pdf grafika je určena ke čtení on-line i k tisku.

Celá příručka stojí na tom, že je plná hypertextových odkazů na různé řády, směrnice, formuláře, metodiky a jiné důležité dokumenty, které vám pomohou se v dané problematice více orientovat. Právě odkazy by měly zaručit její aktuálnost, i když text může postupem doby zastarávat.

Stáhnout příručku v PDF

Zároveň zde nabízíme možnost psát připomínky a komentáře prostřednictvím Google dokumentu (viz. úplně dole na této stránce). Za ty vám předem děkujeme!

Aktuální verze Příručky pro vedoucí středisek je z října 2017.

Obsah příručky:

Příručka pro vedoucí středisek k tisku i čtení online

Rozšířené texty, shrnutí kapitol, otázky k diskuzi, aktuální odkazy a nová grafika je připravena pro vás. 

Najde zde nově systematické dělení kapitol, protože příručka nemá být textem jen pro vedoucí středisek, ale pro celý střediskový tým. Každý ocení jinou kapitolu.  Každá kapitola má své shrnutí, kde je přehled klíčových informací i otázky k diskuzi, které mohou rozproudit debatu ve vašem střediskovém týmu.

Je plná interaktivních odkazů na řády, směrnice a celouřadu literatury, textů a dalších potřebných materiálů. Právě odkazy by měli zaručit její aktuálnost, i když text může postupem doby zastarávat. Bude se vám pohodlně číst na monitoru i tabletu.

Přehled jednotlivých kapitol a autorů:

 • 1. ROLE VEDOUCÍHO STŘEDISKA Pavel Konečný a Ludmila Hobzová
 • 2. ZÁKLADY ORGANIZACE Michal Peroutka, s využitím materiálů VLK Ursus od Miroslava Řezáče a Jana Šimbery a materiálů od Ondřeje Peřiny
 • 3. ZÁKLADY PLÁNOVÁNÍ Pavel Konečný, Michal Peroutka
 • 4. ZÁKLADY ŘÍZENÍ Jan Novák, Michal Peroutka, František Šereda
 • 5. PERSONALISTIKA Ludmila Hobzová, Hana Bejčková, Ladislav Pelcl, Markéta Chytrá
 • 6. PODPORA VÝCHOVY Pavla Sýkorová, Petra Vacková, Kristýna Koutenská, Franziska Rosalie Soukupová, František Šereda, Denisa Sochorcová, Ondřej Kupka
 • 7. VZDĚLÁVÁNÍ ČINOVNÍKŮ Michal Peroutka, Lucie Šanderová a Ludmila Hobzová
 • 8. ZÁKLADY PRÁVA Václav Dobrozemský
 • 9. ZÁKLADY HOSPODAŘENÍ Blanka Radová, Hana Bejčková, Marie Svobodová a Marie Konečná
 • 10. FUNDRAISING Michal Tarant a Hana Bejčková
 • 11. NEMOVITOSTI VE STŘEDISKU Ivo Brzobohatý 
 • 12. PR – KOMUNIKACE S VEŘEJNOSTÍ Iveta Zieglová

Celou příručku si můžete stáhnout ve Spisovně, nebo přímo zde. Jednotlivé kapitoly najdete i na Křižovatce. Na stejném místě zároveň můžete psát své přípomínky k obsahu v google dokumentu. Celou příručku budemem pravidelně aktualizovat a případně i doplňovat. 

Za celý tým autorů i těch, co se podíleli na jejím přivedení na svět přeji pěkné počtení a hodně inspirace pro vaši práci na středisku!

  Ludmila Hobzová - Lída
  koordinátorka příručky

   

   

  logo

  Článek publikoval

  Zobrazeno: 2222x

  Práce s článkem

  6
  kladných hlasů

  Diskuse o článku

  6 Názorů
  Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

  Navigace:

    Nahlásit chybu