....

Chyba na stránce: Připravujete sněm? Zamyslete se, kdo bude výchovným zpravodajem - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/lide/vychovny-zpravodaj/2510-pripravujete-snem-zamyslete-se-kdo-bude-vychovnym-zpravodajem?autologin=1"

VÝCHOVNÝ ZPRAVODAJ

 

Vítejte na stránkách pro výchovné zpravodaje!

Připravujete sněm? Zamyslete se, kdo bude výchovným zpravodajem

Sněmy se blíží a je nejvyšší čas zamyslet se nad obsazením nejen funkcí volených, ale také těch nevolených. Střediskový sněm je skvělým místem, kde promýšlet a rozhodovat o budoucnosti střediska. Pro fungující středisko je dobré sněm využít i k dalším věcem než jen k rychlé volbě nového vedení a revizní komise. 

O tom, kdo nově povede středisko obvykle máme jasno před sněmem. Přemýšleli jste však už i o tom, co bude po sněmu a kdo další se zapojí do činnosti a fungování střediska? Už víte, kdo by byl dobrým adeptem na výchovného zpravodaje nebo nového hospodáře? Nejedná se sice o volené funkce, přesto jsou sněmy ideální příležitostí, kdy zapřemýšlet o vhodných adeptech a následně obsadit i tyto funkce.
 
Vyplňte výchovného zpravodaje do skautISu
Pro výchovné zpravodaje připravujeme řadu podpůrných materiálů, které budeme šířit různými komunikačními kanály. Nezapomeňte proto vyplnit jméno vašeho výchovného zpravodaje do skautISu. Pokud to totiž neuděláte, budou všechny informace pro výchovné zpravodaje dostávat přímo vedoucí střediska a bylo by škoda, aby se nedostaly k té správné osobě. Podpořte nás v naší snaze, aby měly všechny jednotky kontaktní osobu pro oblast výchovy - vyplňte ji do funkce výchovného zpravodaje!
 

Kdo je vlastně výchovný zpravodaj?

Ptáte se, co všechno by výchovný zpravodaj měl dělat? Stáhněte si popis činnosti výchovného zpravodaje a budete mít jasněji.

Kde výchovného hledat?

Pokud pozici výchovného zpravodaje neobsadíte, měl by se podpoře výchovy věnovat střediskový vedoucí nebo jeho zástupce. Ale ruku na srdce, opravdu na to mají kapacitu?

Role výchovného zpravodaje je jako ušitá na míru vůdcům oddílů, kteří předávají svůj oddíl. Mají spoustu zkušeností a role zpravodaje je výbornou příležitostí k jejich dalšímu rozvoji a uplatnění ve středisku.

Adepty na výchovného můžeme hledat také mezi těmi, kteří se ze střediska tak nějak vytratili. Často je to velká ztráta a středisko tak přichází o lidi se zkušenostmi a potenciálem. Naučme se takové lidi hledat a nabízet jim uplatnění.

 

Podpora výchovy jako téma předsněmové diskuze

Zařaďte podporu výchovy mezi témata sněmu, rozviřte debatu a diskutujte o ní s ostatními. Podpora výchovné činnosti se stala také jedním ze tří témat předsněmové diskuze, a tak můžete využít připravených otázek jako témat k zamyšlení.

 

 

Táňa Ondrašíková

tana.ondrasikova@skaut.cz

koordinátorka výchovných zpravodajů

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 804x

Práce s článkem

3
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu