....

Chyba na stránce: Výchovní, vznikl inspiromat právě pro vás! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/lide/vychovny-zpravodaj/3175-vychovni-vznikl-inspiromat-prave-pro-vas?autologin=1"

VÝCHOVNÝ ZPRAVODAJ

 

Vítejte na stránkách pro výchovné zpravodaje!

Výchovní, vznikl inspiromat právě pro vás!

Nejen v předsněmové diskusi se mnohokrát skloňovala podpora výchovy. A druhým dechem často zaznívala otázka „Co to vlastně je?“. Nabízíme vám konkrétní odpověď a ne jen jednu, ale desítky, z kterých můžete vybírat, co se zrovna pro vaše oddíly, střediska, okresy či kraje hodí. Dokument nabízí nápady, jak výchovnou činnost zvednout z pozice střediska i VOJ. Zkuste ve svých jednotkách rozvířit diskuzi. Pojďte pro to něco udělat, je to vaše práce!

Malá ochutnávka:

  • Díky hodnocení kvality můžete propojit oddíl, který je v nějaké konkrétní oblasti velmi dobrý, s oddílem, který právě zde má rezervy, a zprostředkovat výměnu zkušeností.
  • Uspořádejte na středisku teambuildingovou akci pro činovníky a rádce, která skrz společné zážitky pomůže vzájemnému poznání, navázání vztahů a přemostění generačních rozdílů.
  • Pozvěte na střediskovou radu člověka ze skautského odboru, který poradí vedoucím, jak vhodně pracovat se stezkami nebo představí odborky.
  • Upozorněte čas od času skrze střediskové facebookové stránky na zajímavý metodický článek z časopisu, který by vedoucí neměli minout.

Na valném sněmu ve Velkém Meziříčí vytvořilo na tři sta činovnic a činovníků velký inspiromat zcela konkrétních nápadů, jak může na našich jednotkách vypadat podpora výchovy. Stavěli přitom na (nejen) výchovných nástrojích, které jsou už nyní dostupné, nestavěli vzdušné zámky. Najdete tam náměty na to, jak podpořit práci se stezkou či odborkami, ale také např. jak podporovat výchovu skrze vzdělávání činovníků, interní komunikaci, ocenění dobrovolníků nebo službu společnosti. Kompletní dokument najdete zde a vězte, že do něj dalšími nápady můžete sami přispět.

Neváhejte investovat energii do podpory výchovy, stojí to za to!

Michal Bureš (Bumerang)
koordinátor projektu Podpora výchovných zpravodajů

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1038x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu