....

Chyba na stránce: Byla aktualizována rozdílová zkouška ČZ/VZ. Stáhněte si její obsah - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/lide/vychovny-zpravodaj/4516-byla-aktualizovana-rozdilova-zkouska-cz-vz-stahnete-si-jeji-obsah?autologin=1"

VÝCHOVNÝ ZPRAVODAJ

 

Vítejte na stránkách pro výchovné zpravodaje!

Byla aktualizována rozdílová zkouška ČZ/VZ. Stáhněte si její obsah

Rozdílovou zkoušku ČZ/VZ, která zkušebním komisím radí, jak přistupovat k ověření podmínek ČZ a VZ v rámci jedné zkoušky, jsme aktualizovali podle podmínek nové vůdcovské zkoušky.

Na úvod je důležité říci, že spojená zkouška ČZ + VZ by se měla konat jen v odůvodněných případech - u starších uchazečů s jistou životní zkušeností, kteří nemají možnost se z časových důvodů (rodina, práce atd.) zúčastnit dvou kurzů, ale jejichž zralost odpovídá úrovni VZ.

Rozdílovou zkoušku může zajišťovat každá zkušební komise vůdcovských zkoušek. Rozhodnutí o přijetí uchazeče k takovéto zkoušce je v kompetenci předsedy dané zkušební komise VZ.

Uchazeč o rozdílovou zkoušku požádá o výjimku (ze vstupních podmínek k VZ) zpravodaje pro vzdělávání VRJ buďto sám (vzdelavani@skaut.cz) nebo prostřednictvím kurzu. Žádost musí obsahovat zdůvodnění. Žádost doporučujeme podat alespoň jeden měsíc před konáním zkoušky, aby bylo možné ji včas vyhodnotit.

Do skautISu se v případě pořádání "rozdílové zkoušky" zadává pouze jedna akce (VK, VLK) se dvěma zkouškami (ČZ, VZ).

Obsah nové srovnávací zkoušky ČZ+VZ si můžete stáhnout zde.

V případě skládání "staré VZ" (což je možné do konce přechodného období, tj. do 31. 12. 2020) lze využít "staré rozdílové zkoušky", kterou si můžete stáhnout zde.


Michal Peroutka - Pérák

koordinátor vzdělávání

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 779x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu