....

Chyba na stránce: Jak na metodiku - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/lide/vychovny-zpravodaj/metodika-pro-vychovne-zpravodaje/2550-jak-na-metodiku?autologin=1"

METODIKA PRO VÝCHOVNÉ ZPRAVODAJE

… a nejen pro ně

Vítejte na stránkách metodiky. Její řádky jsou zaměřeny především na výchovné zpravodaje, ale věříme, že bude inspirovat všechny, koho téma výchovy zajímá.

Kapitoly budeme přidávat postupně a vy můžete ovlivnit témata, kterým se budeme věnovat. Stačí napsat, s čím se potýkáte a v čem byste ocenili podporu. Metodiku můžete také komentovat a připomínkovat v google dokumentu níže.
Začněte pěkně od začátku – v  kapitole „Jak na metodiku“ se dozvíte, jak s metodikou pracovat.

Jak na metodiku

Metodika je určena především pro začínající, ale i zkušenější výchovné zpravodaje. Věříme, že inspirovat se budou  také vedoucí středisek, jejich zástupci, lektoři vzdělávacích kurzů i ostatní, které téma výchovy zajímá.

Metodika je velmi úzce navázána na dokument Popis činnosti výchovného zpravodaje. Jednotlivým činnostem, které jsou v popisu činnosti označeny písmenem M v červeném kroužku, se více do hloubky věnuje právě metodika. Najdete v ní příklady dobré praxe a řadu tipů, nápadů a inspirace, jak vybrané téma realizovat. Doporučujeme, abyste si nejprve přečetli popis činnosti a v návaznosti na něj si vybrali ty body z metodiky, které vás zaujmou. 

Metodika se bude skládat z více kapitol, které vznikají postupně a budou na křižovatce přibývat jedna po druhé.

Co máte možnost ovlivnit?
Vlastně všechno - jak témata, tak obsah.
Dejte nám vědět, o jakých tématech byste se v metodice chtěli dočíst, co je třeba podrobněji vysvětlit, v jakých oblastech vám neco není jasné. Metodika pro výchovné zpravodaje je živým dokumentem a vy o jejím obsahu můžete diskutovat, můžete ji komentovat a připomínkovat (veřejný google dokument určený k připomínkovaní najdete zde).
 
Chcete se zapojit více?
Máte zkušenosti v oblasti výchovy a rádi byste je smysluplně využili? Zapojte se do projektového týmu, který stojí u zrodu metodiky a dalších projektů na  podporu výchovných zpravodajů v organizaci. Je řada možností, jak se zapojit, určitě najdeme tu správnou cestu právě pro vás.
Dejte vědět Hvězdičce, koordinátorce výchovných zpravodajů: podporavychovy@skaut.cz
 

Přejeme vám příjemné čtení a těšíme se na vaši zpětnou vazbu!

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 689x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Zapojte se do komentování celého textu vznikající příručky

Prosíme Vás, abyste příručku komentovali, přidávali své zkušenosti, nápady, inspiraci a tipy, jak ji rozšiřovat.

Nikdo totiž nemá tolik zkušeností jako vy všichni dohromady, a proto prosíme o pomoc a doufáme, že nám pomůžete dát dohromady příručku, která bude v budoucnu pomáhat začínajícím i zkušenějším výchovným zpravodajům.

Díky!

Celý níže uvedený text si můžete také otevřít v samostatném okně v Google dokumentu

 
  Nahlásit chybu