....

Chyba na stránce: Nedoporučujeme uplatňovat dobrovolnou práci na snížení základu daně z příjmů. - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/majetek-a-hospodareni/1540-nedoporucujeme-uplatnovat-dobrovolnou-praci-na-snizeni-zakladu-dane-z-prijmu?autologin=1"

FINANCE A HOSPODAŘENÍ

Jak moudře napsala Božena Němcová ve své legendární Babičce: "Dobrá hospodyňka pro pírko i přes plot skočí." Toť je příklad hodný následování, protože i cílem Junáka je hospodařit šetrně, a k tomu navíc samozřejmě co nejtransparentněji.

Nedoporučujeme uplatňovat dobrovolnou práci na snížení základu daně z příjmů.

V minulých letech řada finančních úřadů akceptovala potvrzení o dobrovolné práci ve prospěch nestátních neziskových organizací (mezi něž Junák patří) coby daru pro snížení základu daně z příjmů fyzických osob.

V minulém roce byly bohužel z úrovně jednoho střediska osloveny všechny finanční ředitelství s dotazem na oprávněnost daného postupu. Odpovědi na položené dotazy byly negativní. Daná problematika byla komplikovaná od samého začátku a přizpůsobovali jsme se tedy konkrétním postupům konkrétních finančních úřadů. Za současné situace však musíme doporučit všem organizačním jednotkám, aby od vystavování potvrzení o dobrovolné práce ustoupily. Zbytečně by mohly vystavit dobrovolníky problémům s finančními úřady, zpětného doplacení daně a penále.

Bořek Slunéčko, hospodářský zpravodaj

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 3292x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

8 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu