....

Chyba na stránce: Zkoušíte individuální fundrising? Získali jste příspěvek na účast na akci? Kontaktujte pořadatele akce - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/majetek-a-hospodareni/4867-zkousite-individualni-fundrising-ziskali-jste-prispevek-na-ucast-na-akci-kontaktujte-poradatele-akce?autologin=1"

FINANCE A HOSPODAŘENÍ

Jak moudře napsala Božena Němcová ve své legendární Babičce: "Dobrá hospodyňka pro pírko i přes plot skočí." Toť je příklad hodný následování, protože i cílem Junáka je hospodařit šetrně, a k tomu navíc samozřejmě co nejtransparentněji.

Zkoušíte individuální fundrising? Získali jste příspěvek na účast na akci? Kontaktujte pořadatele akce

Zaplatili jste účastnický poplatek pořadateli akce a až poté získali donora, který Vám na účast na akci přispěje? Pak je nutné kontaktovat pořadatele akce - tedy jednotku, které jste účastnický poplatek zaplatili.

Pořádající jednotka uzavře s Vaším donorem darovací smlouvu. Vzhledem k tomu, že jde o dar/příspěvek účelově svázaný s danou akcí, není správné, aby darovací smlouvu s donorem uzavřela jiná jednotka než pořadatel. Pořádá-li akci kraj, darovací smlouvu uzavírá kraj (nikoliv Vaše středisko, které by pak muselo řešit, jak s darem naložit dál). Je-li akce pořádaná ústředím (např. Obrok, Jamboree apod.), je nutné uzavřít darovací smlouvu s ústředím. V tomto případě se obraťte na ekonomicke@skaut.cz.

Po přijetí příspěvku/daru Vám pořádající jednotka vrátí příslušnou část Vašeho původně zaplaceného účastnického příspěvku. O získané peníze tedy nepřijdete. Tímto postupem je možné prokazatelně doložit využití poskytnutého daru - tedy to, že jste peníze skutečně použili na to, na co jste je získali. Tento postup doporučujeme i proto, aby si donor mohl korektně uplatit poskytnutý dar ve svém daňovém přiznání.

V případě dotazů k tomuto tématu nás kontaktujte na hospodareni@skaut.cz.

Veronika Dlabalová

Specialistka pro ekonomiku a nemovitosti

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 48x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu