....

Chyba na stránce: Přečtěte si aktualizovanou metodiku k účetní závěrce ("podvojné" účetnictví) a sestavení přehledu (pro jednoduché účetnictví) - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/majetek-a-hospodareni/dotace-z-msmt/3004-prectete-si-aktualizovanou-metodiku-k-ucetni-zaverce-a-sestaveni-prehledu-pro-jednoduche-ucetnictvi?autologin=1"

Dotace

Nejvýznamnějším poskytovatelem dotací pro Junák je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Peníze jsou jednotlivým organizačním jednotkám poskytovány buď automaticky (provozní dotace) nebo na základě žádosti/projektu (neorganizovaná mládež, dotace na stavby, atd.)

Přečtěte si aktualizovanou metodiku k účetní závěrce ("podvojné" účetnictví) a sestavení přehledu (pro jednoduché účetnictví)

Blíží se termín vyhotovení účetní závěrky pro "podvojné" účetnictví a sestavení přehledu pro jednoduché účetnictví. Metodiky vám s nimi pomohou.

Konec kalendářního roku pro většinu účetních jednotek znamená uzavření účetnictví. Účetní závěrka a přehled je oficiálním podkladem, se kterým účetní jednotky vystupují vůči třetím subjektům – např. finančnímu úřadu, někdy i dárcům či obecné veřejnosti. Zároveň je shrnutím celoroční účetní práce. Je třeba věnovat tomuto tématu zvýšenou pozornost. Pro jednoduché účetnictví je nově od roku 2016 také stanovena pevná podoba přehledů.

Přehledy se povinně zveřejňují ve spolkovém rejstříku (§ 21a zákona o účetnictví). Organizační jednotky zadávají přehledy do systému skautIS podle Směrnice k registraci v termínu do 15. 4. (případně 10. 7. v případě odloženého daňového přiznání). Buď přehledy přímo ve skautISu vytvoří nebo vloží scan dokumentů a vloží v jednom souboru PDF. 

Metodiku pro "podvojné" účetnictví najdete zde:

Metodiku pro jednoduché účetnictví najdeze zde:

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2234x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

15 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu