....

Chyba na stránce: Sdílejte nové skautské motivační video dřív, než půjde do televize - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/propagace/komunikacni-nastroje/2040-sdilejte-nove-skautske-motivacni-video-driv-nez-pujde-do-televize?autologin=1"

Sdílejte nové skautské motivační video dřív, než půjde do televize

Sdílejte nové skautské motivační video dřív, než půjde do televize

Se začátkem nového skautského roku uvádí Junák – český skaut nové motivační video o skautingu, o výzvách a dobrodružstvích, které přináší. Video zamíří i na obrazovky České televize. Ale teď je potřeba Vaší pomoci, asi minuty Vašeho času. Tedy pěkně postupně.
 

Pro fanoušky krátkých sdělení:

Sdílejte video „Skauting – velké výzvy, nekonečná dobrodružství“ na Facebooku hned teď! >>

Pro všechny, kteří zvládnou i delší text:

Skauting v Česku roste už mnoho let bez přestávky, jméno skautingu ve společnosti je dobré (viz průzkum společnosti IPSOS z letošního roku), přesto je třeba o skautingu stále mluvit. S rodiči malých neskautů, s kluky a holkami, kteří o skautingu mnoho nevědí, s politiky, s potenciálními dospělými dobrovolníky. „Mluvení“ o skautingu znamená dobře uklizené okolí klubovny, otevřené oddílové výpravy, cesty vlakem se šátkem na krku, zářijové místní skautské akce pro veřejnost a občas třeba i motivační video. A takové právě teď přinášíme.

Komunikační tým Junáka – českého skauta představuje propagační video z dílny kreativního studia DRUŽINA, vystavěné kolem sloganu „Skauting – velké výzvy, nekonečná dobrodružství“. Ukazuje skauting jako prostředí, které před mladého člověka klade výzvy a zároveň mu dává příležitost a chuť je překonávat. Tedy to, co skauting skutečně je, samozřejmě s trochou filmové nadsázky a umělecké zkratky (zkratka je potřeba, delší verze videa měří 39 vteřin). Přinášíme jej právě nyní, v počátku nového skautského roku, v době, kdy se všichni snažíme o skautingu mluvit více než kdy jindy. A toto video tomu může napomoci.

Úspěšnost zásahu společnosti tímto krátkým videem záleží do velké míry na Vás! Budeme jej šířit přes oficiální skautské profily na sociálních sítích, dostane se i do České televize (o tom níže), ale zásahu můžete zásadně napomoci Vy všichni! Profil Junák – český skaut má na Facebooku 17 tisíc fanoušků, ale jeho nejúspěšnější příspěvek vidělo více než 200 000 lidí. Jak je to možné? Protože jej na svých profilech sdílely více než 2 tisíce (!) z Vás. Skautek a skautů, skautských rodičů, příznivců skautingu. To je neuvěřitelný zásah, který navíc nikoho nic nestojí, jen minutu času a chuť sdílet radost ze skautingu do svého (často neskautského) okolí. A to by snad neměl být náročný nebo nepříjemný úkol, nemyslíte?

Pomozte aktuálnímu videu „Skauting – velké výzvy, nekonečná dobrodružství“ k podobnému úspěchu! Ukažte záblesk skautingu lidem kolem sebe, často lidem, kteří o skautingu mnoho netuší. Dosáhneme společně opět více než 2 tisícovek nasdílení? Přeci chceme, aby se o skautingu mluvilo! Veďme ten rozhovor nejen mezi námi, skauty a skautkami, ale i v široké společnosti. Video je dobrý spouštěč!

Sdílejte video na Facebooku >>

 
Skauting - velké výzvy, nekonečná dobrodružství.

A co Vy? Na strom vylezete, z lodi za tmy nevypadnete a pokaždé trefíte do tábora? Tihle tři to dokážou! A zdaleka nejen oni a zdaleka nejen tohle! Jaké jsou velké skautské výzvy pro Vás či lidi ve Vašem okolí? Neváhejte video ukázat i jim! ► SDÍLENÍ pomáhá. Díky! #skautSKAUTING - VELKÉ VÝZVY, NEKONEČNÁ DOBRODRUŽSTVÍ!Září je super měsíc na vstup do skautského oddílu >>> http://bit.ly/Pridej

Posted by Junák - český skaut on Sunday, September 13, 2015
 

Dosáhneme společně 2 000 sdílení? Kromě osobních profilů patří video i na všechny skautské oddílové / střediskové / kurzovní a všelijaké další profily. A do skautských okresních či jiných skupin. Vždy s výzvou k dalšímu sdílení. Předem díky!

Jsou tu samozřejmě i další možnosti sdílení!

Sdílejte video na YouTube >>
Sdílejte video na Twitteru >>
Sdílejte video na Instagramu >>
Sdílejte video e-mailem >>

Díky, že pomůžete vést diskuzi o skautingu ve společnosti i svojí minutou času. Minutou navíc k těm stovkám hodin, které věnujete tomu, abyste v oddíle, středisku a prostě všude dělali ten nejlepší skauting!

A pár poznámek na závěr:

  • Ano, video zamíří i do České televize. V rámci programu České televize na podporu dobročinných aktivit nás čeká několik desítek odvysílání v nejbližších týdnech. Zdarma. Těší nás, že si veřejnoprávní televize myslí, že si skauting takovou podporu zasluhuje. Myslíme si to také.
  • S videem souvisí i několik obrázků (se stejnou tematikou výzev a dobrodružství), které se v následujících týdnech objeví (nejen) na Facebooku Junáka – českého skauta (i ty pak můžete sdílet, díky!), ale i v některých tištěných médiích.
  • Máte nápad na to, jak by mohlo vypadat nějaké příští video o skautingu? Podněty vítáme v komentářích. A nenechte se svazovat žádnými omezeními, i myšlenky, které se můžou jevit jako nerealizovatelné, takové většinou nejsou. Předem díky za Vaše nápady!
  • Ne každé video o skautingu tvoří profesionálové. Naopak, spousta zajímavých videí (třeba z akcí a táborů) vzniká přímo v oddílech a kmenech. Pro ty, kdo mají chuť na skautských videích pracovat společně, je tu Skautský video audio tým (SVAT).
  • Je to 39 vteřin, vypadá to jako nic, ale jsou za tím nasčítané stovky hodin práce. Děkujeme DRUŽINĚ za kreativitu a nasazení! A poděkování směřuje i k filmovým hvězdám, tedy skautkám a skautům z oddílů přístavu Eskadra Ostrava, kteří strávili skoro 2 dny svého tábora na Slezské Hartě s natáčecím štábem. Bez Vás by to nešlo!
  • Využili byste video při promítání místního kina? Nebo do lokální televize? Nebo obrazové materiály do radničních listů? Pište na komunikace@skaut.cz, poskytneme Vám datové soubory podle Vašich potřeb.
  • Dostali jste tuhle zprávu e-mailem? Přepošlete ji do konference oddílové nebo střediskové rady. Ať všichni vědí!

A závěrem. Minuta. Vašeho. Času. Sdílet. Skauting. Kolem. Sebe. Díky!

Se stiskem levice

Petr Vaněk – Permoník
zpravodaj pro komunikaci a projekty služby společnosti

 
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 3925x

Práce s článkem

4
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

11 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu